Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBOX3 + drukarka

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

FunBOX3 + drukarka

Witam Państwa. Chciałem się zapytać o rozwiązanie małego problemu. Mam drukarkę CANON MG 5750 połączoną przez wifi. Ma ona funkcję wybudzania jak jest wyłączona. Mając wcześniej router i internet od innego dostawcy wszystko działało. Jak chciałem coś wydrukować to wystarczy że wcisnąłem drukowanie i drukarka automatycznie się włączała. Jednak po przejściu na FunBox 3 funkcja ta przestała działać. Musze sam włączać drukarkę i dopiero wtedy drukuje. Zaznaczę że po włączeniu drukarki i jej wyłączeniu jeszcze przez kilka czy kilkanaście minut funkcja wybudzania działa jednak po tym czasie już nie. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

FunBOX3 + drukarka

 @Maniek_Konin  zastanawiam się czy Twój problem nie jest czasem związany z problemem kolegi @Piotraas  z tego tematu https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Problem-z-WakeOnLan-Funbox-6/m-p/271916  (wiem że tam router to FB 6, a u Ciebie FB 3.0) ale skoro nie ma wsparcia nowszy router, to nie będzie miał starszy. Stąd moje domniemanie to problemy są powiązane i wybudzanie częściej nie zadziała niż zadziała.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5377
  • 21548
  • 173

FunBOX3 + drukarka

@Maniek_Koninniestety nie mam dostępu do tego sprzętu więc tylko spróbuję zgadywać.

Może zasięg WiFi z FB jest na drukarce za słaby i w trybie uśpienia po prostu gubi połaczenie? Spróbuj przenieść ją na próbę bliżej modemu albo wręcz połącz po kabelku (jeśli to możliwe) i sprawdź czy pomogło.

Bardziej jednak prawdopodobne że, ponieważ FB w zasadzie nie wspiera wybudzania urządzeń (WOL), to raczej nie będzie działało (ale równie dobrze tryb uśpienia drukarki może nie wymagać WOL i wtedy zadziała).


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

FunBOX3 + drukarka

Drukarki bliżej już się modemu nie da ustawić 🙂 Zasięg praktycznie zawsze na 85-90%. Jednak z kablem sprawdzę dopiero jutro ponieważ muszę go kupić. Dziękuje na razie za odpowiedź. Pozdrawiam.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5377
  • 21548
  • 173

FunBOX3 + drukarka

@Maniek_Konin: zaraz, to ta drukarka nie ma portu eternetowego? Bo o takim kabelku pisałem i powinieneś taki mieć w zestawie.

 

PS. Sprawdziłem, faktycznie kabel to dla tego modelu tylko USB... No cóż można spróbować i tak, poprzez port USB FB ale to raczej będzie więcej problemów a nie mniej. Spróbować możesz a kabelek się przyda do ewentualnego połączenia bezpośrednio z PC, dobrze mieć taką opcję choćby po to żeby konfigurację móc zmienić.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

FunBOX3 + drukarka

@Maniek_Konin  na testy postaw drukarkę p r życie modemie i sprawdź czy uruchamia się ( wybudza) przez USB... Możesz przypisać ja do modemu... 

Jeśli tak, to połącz przez wifi i zrób testy, jeśli wyjdą pozytywnie pomyśl o print serwerze... 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

FunBOX3 + drukarka

 @Maniek_Konin  zastanawiam się czy Twój problem nie jest czasem związany z problemem kolegi @Piotraas  z tego tematu https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Problem-z-WakeOnLan-Funbox-6/m-p/271916  (wiem że tam router to FB 6, a u Ciebie FB 3.0) ale skoro nie ma wsparcia nowszy router, to nie będzie miał starszy. Stąd moje domniemanie to problemy są powiązane i wybudzanie częściej nie zadziała niż zadziała.