Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Filtrowanie adresu MAC w FunBoxie

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Filtrowanie adresu MAC w FunBoxie

Tak się złożyło, że padłem ofiarą "włamu" do ustawień modemu. Co byłem w stanie wykonać w ustawieniach zaawansowanych Wi-Fi, uczyniłem. Zastanawia mnie tylko jedno, dlaczego otrzymując router od operatora, klient skazany jest na takie przypadki, jak ten powyżej? Przychodzi nagle otrzeźwienie umysłu, by problem ów rozwikłać. Już zrobiłem konfigurację, ale...no właśnie. Po takim czymś pojawia się zawsze obawa, że ktoś będzie próbował obejść zabezpieczenia. Nie dziwi mnie więc, że nawet najtęższe umysły mają problem z hakerami. Ile trzeba się naczytać, by samemu dojść do ładu ze sprzętem, który powinien z zasady odpowiadać za bezpieczne połączenia? Technika buduje, ale też i rujnuje. Nierówna to walka zaawansowanej techniki z przeciętnym Kowalskim. @Piotrekk85, ten materiał był cienki, który podałeś. Musiałem liznąć szerszej wiedzy nt. zabezpieczeń. Pamiętajcie o włączeniu filtrowania adresu MAC w routerach i takiej konfiguracji, która zapobiegnie problemom w przyszłości. Patrz też na informacje pomocnicze modemu!

MAC.PNGDSL.PNGWi-Fi.PNG

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Filtrowanie adresu MAC w FunBoxie

@Anonim Wyłączasz jeszcze WPS i ukrywasz WIFI

WIFIWIFIWPSWPS

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

20 ODPOW. 20

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36192
  • 1366

Filtrowanie adresu MAC w FunBoxie

Dla mnie rada co do włączania filtrowania mac nie jest trafiona dla wszystkich. Podłączanie nowych urządzeń dla niektórych może stanowić problem.

Funboxy mają poblokowany zdalny dostęp domyślnie, więc albo sam go udostępniłeś albo ktoś z bliskiej okolicy włamał się do Twojej sieci wifi.
Anonim

Nie dotyczy

Filtrowanie adresu MAC w FunBoxie

@Anonim

A co ci pozmieniało się w ustawieniach routera?

Anonim

Nie dotyczy

Filtrowanie adresu MAC w FunBoxie


Piotrekk85 napisał(-a):
Dla mnie rada co do włączania filtrowania mac nie jest trafiona dla wszystkich. Podłączanie nowych urządzeń dla niektórych może stanowić problem.

Funboxy mają poblokowany zdalny dostęp domyślnie, więc albo sam go udostępniłeś albo ktoś z bliskiej okolicy włamał się do Twojej sieci wifi.

@Piotrekk85, nawet zgłoszenie na policji było potwierdzone sugestią filtrowania. A trafiłem na gościa, który "siedział" w tym zagadnieniu.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36192
  • 1366

Filtrowanie adresu MAC w FunBoxie

Wydaje mi się, że przeciętna osoba chce mieć "święty spokój" a nie bezpieczeństwo. Włączenie domyślne filtrowania MAC spowoduje, że pierwsze urządzenie będzie musiało być podłączane przez kabel (a nie każdy może mieć takie). Mógłby zrobić to technik, ale po każdym resecie od nowa kombinacja.
Anonim

Nie dotyczy

Filtrowanie adresu MAC w FunBoxie

@Anonim Wyłączasz jeszcze WPS i ukrywasz WIFI

WIFIWIFIWPSWPS

Anonim

Nie dotyczy

Filtrowanie adresu MAC w FunBoxie


vdsl2 napisał(-a):

@burebusek

A co ci pozmieniało się w ustawieniach routera?


@Anonim, za dużo tego, by w detalach opisać. Zrobiłem 22 screeny dla policji, ale tych najistotniejszych nie udało mi się. Zdenerwowanie zrobiło swoje, bo mogłem zrobić fotki. Najważniejsze, to w każdym rogu ekranu (przyciemniony, z widocznymi moimi plikami) tryb awaryjny. Przesunięty ekran w lewo, ale ponieważ wiedziałem, gdzie był przycisk Panelu sterowania i wylogowania, więc chyba mu mieszałem szyki. Diagnostyka pamięci stanęła na 21%. W ustawieniach systemowych Wi-Fi wyłączone,VPN włączone a w modemie włączone Wi-Fi. to tyle na razie(brat przyjechał) Emotikon: Bardzo szczęśliwy

Anonim

Nie dotyczy

Filtrowanie adresu MAC w FunBoxie

@Anonim może masz to wanna-cry-ransomware

Anonim

Nie dotyczy

Filtrowanie adresu MAC w FunBoxie


vdsl2 napisał(-a):

@burebusek może masz to wanna-cry-ransomware


@Anonim, już po strachu, ale niepewność co do VPN tkwi nadal, dopóki nie narobił szkód finansowych. Sądzę, że wszystko mam już pod kontrolą. Tutaj widziałem tego Liveboxa i obcy PCUrządzenia i dyski.PNGa odzyskiwanie startowało z tego poziomuReset.PNGi musiałem poświęcić trochę czasu na diagnostykę pamięci (rozszerzoną), ustawienia z poziomu administratora, a także skanowanie. Czy mogę uznać, że to było ransomware, tego nie wiem. Wiem na pewno, że ktoś hakował, a ja się broniłem. Były trzy próby niepowodzenia w logowaniu, czyli coś na rzeczy jest.

Anonim

Nie dotyczy

Filtrowanie adresu MAC w FunBoxie

@Anonim Chodzi mi WPS a nie VPN?