Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FiberHost ONT - zmiana dostawcy internetu - czy muszę zwracać ONT do Orange?

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 23
  • 1

FiberHost ONT - zmiana dostawcy internetu - czy muszę zwracać ONT do Orange?

Dzien Dobry,

 

Posiadam Internet światłowodowy od Orange. FunBox 6 i ONT firmy Fiberhost.

Zmieniam dostawcę na T-Mobile. Router muszę zwrócić bo jest to własność Orange, a co z ONT Fiberhost?

 

Czy jego tez muszę zwracać czy jest on juz na stale - ONT? 


Zrzut ekranu 2023-12-11 094401.png

 

___________

* Poprawiłem czytelność wpisu - Wiktor

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 23
  • 1

FiberHost ONT - zmiana dostawcy internetu - czy muszę zwracać ONT do Orange?

Dzwoniłem do INEA. Sprzęt jest ich spółki córki czyli FiberHost i nie ulega on zwrotowi do Orange. Sprzęt jest na stałe przydzielony do budynku. Pozdrawiam 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1776
  • 8628
  • 65

FiberHost ONT - zmiana dostawcy internetu - czy muszę zwracać ONT do Orange?

Ja bym się zastosował do treści na naklejce ONT.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 23
  • 1

FiberHost ONT - zmiana dostawcy internetu - czy muszę zwracać ONT do Orange?

Hmmm no fakt xD 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1776
  • 8628
  • 65

FiberHost ONT - zmiana dostawcy internetu - czy muszę zwracać ONT do Orange?

Bardzo dobrze, że FH umieścił taką informację. A swoją drogą dlaczego uciekasz z Orange?


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 23
  • 1

FiberHost ONT - zmiana dostawcy internetu - czy muszę zwracać ONT do Orange?

Uciekam ponieważ: Jestem adminem systemów informatycznych i pracuje 100% remote. Działam na duzych plikach upload/download a Orange max. oferuje mi tu łącze 600/100. Sąsiedzi mają np. Innee z 1Gbps symetryk. Lina światłowodowa jest nowa, napowietrzna. T-mobile daje mi 900/300 co znacznie poprawi mi komfort przesyłu dużych plików. Nie chciałbym zmieniać dostawcy lecz po wielokrotnych telefonach do Orange, nic nie mogą zrobić - max to co jest teraz czyli 600/100 ;/ 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13284
  • 54490
  • 637

FiberHost ONT - zmiana dostawcy internetu - czy muszę zwracać ONT do Orange?

@czarenty6587Ont jest oklejony, więc jeśli przejdziesz do T, to ten sam ONT może być zastosowany jako że administratorem sieci jest Fiberhost i może uznać, że nie ma potrzeby wymiany ONT. Monter, który przyjdzie instalować linię (o ile przyjdzie, bo ja osobiście nie widzę takiej potrzeby, gdyż zakończeniem łącza FH zawsze będzie zewnętrzny ONT) zdecyduje o wymianie, lub pozostawi stary. Dodatkowo pełną informację co zrobić po zakończeniu usług od jednego operatora masz na naklejce. Jano jest napisane" nie demontuj go.." i nie oddawaj do Orange

Dziwi mnie tylko "dyskryminacja" różnych operatorów, gdzie na tym samym wynajmowanym łączu jeden daje więcej niż drugi. Dobrze dopytaj u tego drugiego, bo to może być chwyt marketingowy...i przejście będzie bez sensu


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 23
  • 1

FiberHost ONT - zmiana dostawcy internetu - czy muszę zwracać ONT do Orange?

Dzięki za info. Pytałem z 10 razy T i na 100% 900/300. Sąsiad ma Innee i ma 1000/1000. Nie chce innei ponieważ mam juz gsm'y w T i mam zniżkę. Jestem pewny ze na tej linii jest możliwość 1Gbps, nawet symetrycznie. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

FiberHost ONT - zmiana dostawcy internetu - czy muszę zwracać ONT do Orange?

A z kolei czemu nie chcesz skorzystać z usług Inea? W T-Mobile pamiętaj brakuje zewnętrznego IP i jest problem z przekierowaniem portów. Jeśli to dla ciebie jest istotne. W Inea nie ma problemów. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13284
  • 54490
  • 637

FiberHost ONT - zmiana dostawcy internetu - czy muszę zwracać ONT do Orange?

@czarenty6587Warto sprawdzić to o czym pisze @maciejnet , gdyż Inea to FH i jako operator może więcej. Zawsze lepiej mieć sieć i usługę od jednego dostawcy-mniej szarpania się w czasie uszkodzeń i reklamacji i jak widać lepsze prędkości (bo na swojej sieci można dać więcej)


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

FiberHost ONT - zmiana dostawcy internetu - czy muszę zwracać ONT do Orange?

Otóż to. Przy pierwszej lepszej awarii czas reakcji dla operatora BSA niepotrzebnie wydłuża usunięcie usterki. A biorą pod uwagę twoją pracę to symetryczny internet uważam za niezbędny. Nawet kosztem większego rachunku. Podziękujesz to pierwszym podłączeniu symetryka.