Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FUNBOX 3.0 (swiatłowod): DDNS/NAT - problemy

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

FUNBOX 3.0 (swiatłowod): DDNS/NAT - problemy

@bgolab123Moja znajoma Wróżka Techniczna (czytaj zaprzyjaźniony monter) wyjaśnił mi, że po nowej instalacji modemu ze "starym" softem w ciągu tygodnia od instalacji wszystkie tego typu modemy są ustawiane w kolejce do wymiany softu na nowszy. Robi się to cyklicznie co jakiś czas. Sam to zaobserwował i podpowiedział, że wymuszanie z poziomu menu jest wskazane i choć nie wymusi się tego z automatu, ale ustawia modem w kolejce do tejże wymiany. Tyle informacji zasłyszanych 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

FUNBOX 3.0 (swiatłowod): DDNS/NAT - problemy

Dziekuje. Bede informowal o postepach.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1460
  • 7457
  • 55

FUNBOX 3.0 (swiatłowod): DDNS/NAT - problemy


W skrajnym przypadku zmienie zachowanie aplikacji by raportowaly do clouda i z clouda braly komendy do wykonania wiec omine ten problem. Podobnie z kamerami. Opcji duzo.


Jeżeli nie chcesz stawiać serwera VPN aby mieć bezpieczny dostęp do swojej sieci (który i tak potrzebuje przekierowania jednego portu) a Twoje urządzenia działają przez chmurę to zrezygnuj raz na zawsze z wystawiania ich na świat. Nie chodzi o to, że ktoś sobie otworzy bramę czy podejrzy obraz z kamery tylko, że istnieje szansa na dostanie się poprzez to urządzenie do całej Twojej lokalnej sieci. A dysponując tylko FB nie jesteś w stanie wydzielić tych urządzeń do osobnego VLANu. W każdym razie miłego korzystania z FTTH.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

FUNBOX 3.0 (swiatłowod): DDNS/NAT - problemy

Wszystko co robie robie w zakresie sieci i security to robie raczej swiadomie. Nie chce dyskutowac tego bo to nie ma sensu dla mnie (przechodzac na jezyk oceny ryzyka: risk accepted). Troche w tym siedzie (od 1993).

 

Ale dziekuje za rady.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

FUNBOX 3.0 (swiatłowod): DDNS/NAT - problemy

@bgolab123Miałem się zapytać rano jak z aktualizacją. Przeszła?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

FUNBOX 3.0 (swiatłowod): DDNS/NAT - problemy

Bylby to moj pierwszy wpis gdyby sie tak stalo;)

 

Jeszcze nie. Mam pare innych rzeczy na glowie i tak bym sie tym nie zajal teraz.

 

Dziekuje za pamiec.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

FUNBOX 3.0 (swiatłowod): DDNS/NAT - problemy

@bgolab123Informuj, bo ciekawi mnie czy mój "informator" miał rację 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

FUNBOX 3.0 (swiatłowod): DDNS/NAT - problemy

@agat13 

Zaktualizowano przed ponad 2 godzinami: 00 d 02 g 51 m 45 s:

Teraz jest wersja: SG30_sip-pl-03.17.12.17

 

Bede sprawdzal jak dziala pozniej.

Dzieki.

 

 

Aktualizacja:

Nie wytrzymalem i sprawdzilem.

-DDNS sie NIE zaktualizowal na noip.com (cały czas status 'unknown') wiec zaktualizowalem recznie na noip by sprawdzic czy NAT dziala - i dziala. Wiec jakby jeden problem sie rozwiazal.

Pytanie czy komus dziala na FB3 z softem SG30_sip-pl-03.17.12.17 DDNS na noip.com.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

FUNBOX 3.0 (swiatłowod): DDNS/NAT - problemy

To jednak informator @agat13  miał rację co do aktualizacji.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

FUNBOX 3.0 (swiatłowod): DDNS/NAT - problemy

Usunałem i wpisałem ponownie wpis DDNS. Zaktualizował sie tym razem (godziny pasuja na ipip.com do godziny pokazywanej tym razem na FB3).