Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 3.0 a słabe WiFi

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 117
  • 291
  • 0

FunBox 3.0 a słabe WiFi

Witam i na wstępie przepraszam za ewentualne powielanie tematu ale mam wątpliwości/problem...

W dniu wczorajszym zamontowano mi światłowód na FunBox-ie 3.0 i ku mojemu zdziwieniu na WiFi jest duża strata na szybkości. Czy macie jakieś sprawdzone konfiguracje czy co kolwiek... Dodam że jak podłaczę mój stary router TOTOLINK net śmiga bez konfiguracji 500 a 600.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 a słabe WiFi

@LARGO  za FunBox postaw własny router, kablem lan je zapnij, wi fi w FunBox wyłącz i tylko na własnym je włącz, ONT od Orange można załatwić, tymczasowo zastosuj oba routery ☺

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

21 ODPOW. 21

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

FunBox 3.0 a słabe WiFi

@LARGO tutaj masz kilka interesujacych informacji https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Funbox-3-Ustawienia-standardowe-WIFI/td-p/186757

Zacznij od ustawienia roznych nazw dla psam 2,4GHz i 5 GHz


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 117
  • 291
  • 0

FunBox 3.0 a słabe WiFi

z tego co obserwuje i mieszam w konfiguracji to FunBox jest kiepskim routerem bo niskie WiFi co do wybranej opcji a mój TOTOLINK tylko przy połączeniu kablowym działa świetnie bez konfiguracji... Szkoda że ORANGE nie daje w standardzie ONT - jeżeli mam na czas nie określony mogę się tego domagać czy lepiej do FunBoxa podłączyć swój router i z niego korzystać ???


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

FunBox 3.0 a słabe WiFi

@LARGO probowac zdobyc ONT zawsze mozesz 😜 a co do routera to uzywaj tak jak Ci wygodnie i masz lepsze predkosci

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 a słabe WiFi

@LARGO  za FunBox postaw własny router, kablem lan je zapnij, wi fi w FunBox wyłącz i tylko na własnym je włącz, ONT od Orange można załatwić, tymczasowo zastosuj oba routery ☺


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 117
  • 291
  • 0

FunBox 3.0 a słabe WiFi

z FunBox kabel mdo własnego routera i z mojego routera wifi puscić ???

A jak załatić by mi dali ONT ???


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

FunBox 3.0 a słabe WiFi


@LARGOnapisał(-a)

z FunBox kabel mdo własnego routera i z mojego routera wifi puscić ???

A jak załatić by mi dali ONT ???


Dokladnie. A ONT? Najprosciej sie z technikiem przy instalaccji dogadac,ale mozesz sprobowac konsultanta przekonac ze ONT Ci jest niezbedny do zycia😋


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 117
  • 291
  • 0

FunBox 3.0 a słabe WiFi

TZN przy składaniu zamówienia nie było opcji a technik udawał że nie wie o co chodzi poza tym co w zamówieniu czyli FB 3.0 i tyle... Konsultant zaproponował mi na czacie wymianę na 2.0 i ONT

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 a słabe WiFi

@LARGO  powiedz że masz potrzebę przenieść FunBox do innego pomieszczenia 😎


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12922
  • 53103
  • 611

FunBox 3.0 a słabe WiFi

@LARGO chłopaki dobrze radzą. Jeśli nie grasz to kaskada routerów nie przeszkadza. Zmień tylko IP na DHCP drugiego, aby się różniło od FB. Połącz po kablu, a w FB wyłącz wifi. Co do ONT , to możesz zdobyć, ale to i tak będzie kosztowało asystę technika. Motyw z przeniesieniem w inne miejsce dobry, ale wtedy musisz pogadać z technikiem, aby to " uwzględnił" w opisie zlecenia.....