Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FUNBOX 3.0 - problem z odtwarzaniem filmów na pendrivie

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 19
  • 0

FUNBOX 3.0 - problem z odtwarzaniem filmów na pendrivie

► W temacie doprecyzowano tytuł i etykiety - Moderator Wiktor ◄

 

Witam serdecznie.

Pół roku bez problemu odtwarzałem filmy z pena w formacie mp4 (kodek H264).

Nagle ostatnio włączam film i pokazuje się info ''wystąpił błąd techniczny, aby obejrzeć materiał, sprawdź dostępność w Moje zamówienia''.

Na penie jest 9 filmów, a tylko przy dwóch pokazuje ten komunikat.

Nie wina pena, bo z innego jest to samo...

Filmy wszystkie w tym samym formacie, ten sam kodek.

Od kiedy to funbox 3.0 sprawdza oryginalność filmów na penie i odsyła do zakupienia filmu???

Jakim prawem orange sprawdza, jakie mam pliki na penie i czy są oryginalne czy nie???

Mało tego...

Po wyjściu z tego komunikatu jest totalna zwiecha wszystkiego, i tylko wyłączenie z prądu i włączenie pomaga

Zgłosiłem usterkę, obiecano mi kontakt w ciągu doby, ale się nie doczekałem, bo pomoc telefoniczna i żałosny dział techniczny w orange to zbiorowisko ludzi, którzy nie mają nic wspólnego ze znajomością sprzętu, którym się zajmują...

Po 5 dniach dowiedziałem się od 4-go konsultanta że dekoder do wymiany...

Telewizja i internet działa bez problemu...

O co chodzi z tym penem ???

Pozdrawiam...

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

FUNBOX 3.0 - problem z odtwarzaniem filmów na pendrivie


@Richard_Basslinnapisał(-a)

No też coś takiego słyszałem, że film może być oznaczony tagiem "oryginalności" i wtedy jest problem.

Zadziwia mnie tylko to, jakim prawem oprogramowanie urządzeń Orange (jeśli to prawda) sprawdza oryginalność plików na moich dyskach zewnętrznych. Coś nie chce mi się wierzyć w aż tak zaawansowaną inwigilację ze strony Orange.

Pozdrawiam wszystkich i zamykam temat, bo jeśli doświadczony dział techniczny sobie z tym nie radzi, to my chyba tym bardziej.

Pozdrawiam...


Cyfrowy Polsat też stosuje zabezpieczenia, kilka filmów nawet dekoder od nich nie odtwarza, po miesiącu wyskoczyła ikona zabezpieczenia (zakodowany odczyt), więc jak masz pliki oznakowane, to nie licz że to odtworzysz ot tak. FunBox 3.0 w tym wypadku niewinny i sprawny jest, to sprawa licencji na odtwarzanie materiałów, ta została zaostrzona i Operatorzy muszą się dostosować.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

21 ODPOW. 21

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

FUNBOX 3.0 - problem z odtwarzaniem filmów na pendrivie

@Richard_Basslin  nie chciałbym się odnosić do, jak podnosisz, oryginalności (legalności) kopii filmu, zastanawiam się tylko czy przypadkiem we właściwościach wypożyczonego filmu nie został zakodowany okres na który film został "wypożyczony" czyli terminu do którego może być odtwarzany - skoro komunikat odsyła Cię do wypożyczalni. Żeby móc lepiej się odnieść do tego problemu trzebaby znać daty kiedy poszczególne filmy były "wypożyczone", bo może od jakiejś daty wprowadzono taką "kontrolę" dostępności do zarejestrowanego materiału.

 

Jako odrębną kwestię widzę sprawę zgłoszonej usterki. Tu też należałoby sprawdzić czy podano Ci numer zgłoszenia i interweniować co do terminu sprawdzenia wystąpienia usterki. Skoro jednak twierdzisz, że internet i telewizja działają... to rozumiem, że dla Ciebie w zasadzie problemu z tymi usługami nie ma.

 

 

Update.

 

Chyba, że te filmy o których piszesz pochodzą z innych źródeł niż wypożyczalnia Orange, w takich okolicznościach też bym się dziwił odsyłaniu do wypożyczalni.

W poradniku Orange - dot. wypożyczalni VOD znalazłem takie zdanie:

Orange VOD to dostępna dla abonentów  telewizji Orange  wypożyczalnia filmów, dzięki której za niewielką kwotę możesz obejrzeć wybrany film w doskonałej jakości cyfrowo zakodowanego obrazu i dźwięku. Bez wychodzenia z domu i zawsze, gdy masz na to ochotę. Ponadto, w ciągu 48 godzin od wypożyczenia film możesz obejrzeć tyle razy, ile zechcesz w ramach jednej opłaty.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

FUNBOX 3.0 - problem z odtwarzaniem filmów na pendrivie

"filmy z pena w formacie mp4" - moje pierwsze skojarzenie, że to jednak nie są filmy "z wypożyczalni", też takie miewam 😉

Komunikat może być mylący, bo programiści źle oprogramowali obsługę błędów. Najbardziej skłaniam się do braku obsługi danej (może najnowszej) wersji kodeka i funbox się wykłada. Kodek H264 ma różne warianty a ludzie różnie kodują... Miałem podobnie z innym urządzeniem, efekt podobny: zawieszenie systemu.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

FUNBOX 3.0 - problem z odtwarzaniem filmów na pendrivie

@bluesmanniak  ja nie przesądzam, że filmy o których pisze autor tematu są z wypożyczalni. Nawiązałem tylko do tej części komunikatu o błędzie, którą podał ''wystąpił błąd techniczny, aby obejrzeć materiał, sprawdź dostępność w Moje zamówienia'', chociaż prędzej bym się spodziewał takiego komunikatu po podpięciu w dekoderze a nie w routerze... Pomijając to, że chcąc samemu obejrzeć jakiś film to bym pena nie podpinał do routera... 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

FUNBOX 3.0 - problem z odtwarzaniem filmów na pendrivie

Wiem ze nie na tym polega istota Twojego problemu, ale moze po prostu sprobuj odtworzyc pena bezposrednio z telewizoraEmotikon: Szczęśliwy


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

FUNBOX 3.0 - problem z odtwarzaniem filmów na pendrivie


@Misiek62napisał(-a)

@bluesmanniak  ja nie przesądzam, że filmy o których pisze autor tematu są z wypożyczalni...


Ale ja też niczego nie przesądzam, po prostu przedstawiłem inna hipotezę 🙂

Może poczekajmy, aż kolega @Richard_Basslin zapozna się z naszymi wypocinami i rozjaśni co nieco...


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 19
  • 0

FUNBOX 3.0 - problem z odtwarzaniem filmów na pendrivie

Powiem tak moi mili...

Z telewizora zero problemu...

Z dekodera i z funboxa (razem podpięte) problem nadal występuje...

Wszystkie (kilkaset filmów w ciągu roku) zero problemu...

Oprócz "Kapitan Marvel" i "Anna"...

Ściągałem te filmy z trzech różnych serwisów, dwa różne peny, przerabiałem formatem factory 3 różne formaty (wszystkie odtwarza urządzenie Orange), problem nadal występuje...

Pierwsza pani przyjęła zgłoszenie. druga pani powiedziała że uszkodzone obydwa peny (buhahaha), trzeci pan, że nie ten format, czwarty pan, że nielegalny film (buuuuhahaha)... a dzisiaj od razu usłyszałem "paaaanie, dekoder do wymiany"...żenada...

Nadal nie wiem, co jest grane...

Faktycznie to nie duży problem, bo tv działa, sieć również, ale z czystej ciekawości o co tu chodzi napisałem ten post...

Pozdrawiam serdecznie...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

FUNBOX 3.0 - problem z odtwarzaniem filmów na pendrivie

Czyli reasumując masz do wymiany: dekoder, dwa peny i dwa filmyEmotikon: Bardzo szczęśliwy zagadka rozwiązana. Tylko telewizor jest sprawnyEmotikon: Bardzo szczęśliwy


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 19
  • 0

FUNBOX 3.0 - problem z odtwarzaniem filmów na pendrivie

Buhahaha...no spoko...dzięki Byczyn...Emotikon: LOL

Równie dobrze można powiedzieć, Orange w domu do wymiany...

Bo jednego pena mam z logo Orange...kiedyś rozdawali...

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

FUNBOX 3.0 - problem z odtwarzaniem filmów na pendrivie

@Richard_Basslin  czy znasz kogoś  kto te dwa wspomniane przez Ciebie filmy pobierał z tego samego źródła? Pytam z ciekawości, czy ma taki sam problem... 

Czy mam rozumieć, że próbowałeś odtworzyć je np. w komputerze (laptopie) albo w TV?