Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FUNBOX 3.0 - problem z odtwarzaniem filmów na pendrivie

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 19
  • 0

FUNBOX 3.0 - problem z odtwarzaniem filmów na pendrivie

No właśnie nikt tego problemu nie miał...

Polazłem do sąsiada, też ma Orange, ten sam sprzęt, i u niego to samo, więc na pewno nie wina dekodera ani funboxa...

Oczywiście "te" filmy chodzą na tv, kompie, tablecie, fonie, kompie i ogólnie na wszystkim...oprócz Orange...

To mnie właśnie dziwi...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

FUNBOX 3.0 - problem z odtwarzaniem filmów na pendrivie

Faktycznie ciekawe jaki cyfrowy ślad jest w nich zaszyty.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 19
  • 0

FUNBOX 3.0 - problem z odtwarzaniem filmów na pendrivie

No też coś takiego słyszałem, że film może być oznaczony tagiem "oryginalności" i wtedy jest problem.

Zadziwia mnie tylko to, jakim prawem oprogramowanie urządzeń Orange (jeśli to prawda) sprawdza oryginalność plików na moich dyskach zewnętrznych. Coś nie chce mi się wierzyć w aż tak zaawansowaną inwigilację ze strony Orange.

Pozdrawiam wszystkich i zamykam temat, bo jeśli doświadczony dział techniczny sobie z tym nie radzi, to my chyba tym bardziej.

Pozdrawiam...


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

FUNBOX 3.0 - problem z odtwarzaniem filmów na pendrivie


@Richard_Basslinnapisał(-a)

No właśnie nikt tego problemu nie miał...

Polazłem do sąsiada, też ma Orange, ten sam sprzęt, i u niego to samo, więc na pewno nie wina dekodera ani funboxa...

Oczywiście "te" filmy chodzą na tv, kompie, tablecie, fonie, kompie i ogólnie na wszystkim...oprócz Orange...

To mnie właśnie dziwi...


A mnie dziwi, że Orange nie odesłał cię, poważnie mówię. W żadnych papierach nie znajdziesz, że dekoder czy funbox ma odtwarzać wszystkie formaty/kodeki. To nie jest wada sprzętu.

Żaden sprzęt nie obsługuje wszystkich formatów i niuansów. Najwięcej szans na komputerze, bo tam w moment ściągniesz brakujące kodeki i działa. Z telewizorem czy dekoderem już tak łatwo nie pójdzie 😉

Mam w domu 3 sprzęty do odtwarzania takich plików: tv, dekodert dvb-t i nagrywarka i różne to bywa, trzeba próbować. A czasami bez podpięcia laptopa do tv się nie obejdzie.

Gdybyś chciał się koniecznie przekonać, czym się te pliki różnią (mimo że wszystkie niby ten sam format), to trzeba by do nich zajrzeć sprytnymi programami 😉

Anonim

Nie dotyczy

FUNBOX 3.0 - problem z odtwarzaniem filmów na pendrivie


@Richard_Basslinnapisał(-a)

No też coś takiego słyszałem, że film może być oznaczony tagiem "oryginalności" i wtedy jest problem.

Zadziwia mnie tylko to, jakim prawem oprogramowanie urządzeń Orange (jeśli to prawda) sprawdza oryginalność plików na moich dyskach zewnętrznych. Coś nie chce mi się wierzyć w aż tak zaawansowaną inwigilację ze strony Orange.

Pozdrawiam wszystkich i zamykam temat, bo jeśli doświadczony dział techniczny sobie z tym nie radzi, to my chyba tym bardziej.

Pozdrawiam...


Cyfrowy Polsat też stosuje zabezpieczenia, kilka filmów nawet dekoder od nich nie odtwarza, po miesiącu wyskoczyła ikona zabezpieczenia (zakodowany odczyt), więc jak masz pliki oznakowane, to nie licz że to odtworzysz ot tak. FunBox 3.0 w tym wypadku niewinny i sprawny jest, to sprawa licencji na odtwarzanie materiałów, ta została zaostrzona i Operatorzy muszą się dostosować.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 19
  • 0

FUNBOX 3.0 - problem z odtwarzaniem filmów na pendrivie

Powiedz mi blues, w którym momencie na moim poście i opisie problemu zauważyłeś że mam problem z kodekami???

Info z dekodera, że "format pliku nie jest obsługiwany" a "wystąpił problem techniczny" to dwie różne sprawy...i ja opisywałem tą drugą...

Pozdrawiam...

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 19
  • 0

FUNBOX 3.0 - problem z odtwarzaniem filmów na pendrivie

I o to mi chodziło "Irek"...

Podejrzewałem to, ale czekałem, kiedy ktoś mi to potwierdzi...

Dziękuję serdecznie, problem i moja ciekawość rozwiązana...

Anonim

Nie dotyczy

FUNBOX 3.0 - problem z odtwarzaniem filmów na pendrivie

@Richard_Basslin  filmy są ok i muszą się wyświetlać, nie ma co szukać na siłę problemów 😉


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 19
  • 0

FUNBOX 3.0 - problem z odtwarzaniem filmów na pendrivie

A tak se po prostu chciałem pogadać...Emotikon: LOL


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

FUNBOX 3.0 - problem z odtwarzaniem filmów na pendrivie


@Richard_Basslinnapisał(-a)

Powiedz mi blues, w którym momencie na moim poście i opisie problemu zauważyłeś że mam problem z kodekami???

Info z dekodera, że "format pliku nie jest obsługiwany" a "wystąpił problem techniczny" to dwie różne sprawy...i ja opisywałem tą drugą...

Pozdrawiam...

 


Z doświadczenia wiem, że takie komunikaty mogą świadczyć o podobnym problemie spowodowanym tym, że oprogramowanie nie jest w stanie "odkodować" filmu. Zapewniam cię, że dekoder nie potrafi odtworzyć wszystkich plików, żaden dekoder 😉

I póki by się takiego pliku nie zbadało, to wszystko powyższe to gdybanie. Ale jeśli rozwiązanie podane przez @Anonim ci pasuje, to spoko. Pozdrawiam...