Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FUN BOX 6: szerokość kanału WiFi dla 2,4 GHz

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

FUN BOX 6: szerokość kanału WiFi dla 2,4 GHz

@droher jak wspomniałeś o drugim routerze, możesz go pokudłaczyć i po przełączać urządzenia lub ustawić szersze pasmo dla nierządzeń, które obsłużą pasmo 40 MHz. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

FUN BOX 6: szerokość kanału WiFi dla 2,4 GHz

@droher  warto sprawdzić, ale wydaje mi się, że negocjacja szerokości kanału odbywa się z poziomu odbiornika. To tak jak i z samym wifi. Wifi6 downgreaduje się do klasy odbiorników np z wifi 5 i jest kompatybilne...

Zwróć uwagę na to, że i te 20-ki działały przez chwilę w kanale 40


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

FUN BOX 6 z WiFi 2,4 GHz

@droher do czego chcesz użyć pasma 40 MHz?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 25
  • 0

FUN BOX 6: szerokość kanału WiFi dla 2,4 GHz

W zasadzie ta szerokość 40 MHz nie jest mi aż tak bardzo potrzebna. Napisałem o tym by dociec dlaczego tak się dzieje, bo zwyczajnie nie dawało mi to spokoju. Natomiast wszystkie wspomniane urządzenia wcześniej na tp-linku działały na szerokości 40 MHz bezproblemowo. Stąd moje pytania i lekkie zdziwienie dlaczego na funboxie tak się dzieje.

 

Dodam tylko, że laptop, telefony, tablet łączą się z pasmem 5 GHz więc to problemu nie ma żadnego.

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

FUN BOX 6: szerokość kanału WiFi dla 2,4 GHz

@droher  sam odpowiedziałeś na pytanie o negocjacje i działanie 20- ki i 40-ki...pytanie jak działały odbiorniki i czy nie miały błędów transmisji przy narzuconym kanale 40? 

Ten SMART po coś jest i algorytm jakoś działa...więc...

Skoro nie musisz, nie kombinuj, techniki nie poprawisz 😁, ktoś po coś wymyślił ta negocjację w FB i na pewno nie na złość klientom, a po to, aby usprawnić pracę wi-fi 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

FUN BOX 6: szerokość kanału WiFi dla 2,4 GHz

@droher jak działa Tobie stabilnie sieć WiFi na szerokości 20 MHz to nie ma co na siłę przestawiać. Osobiście jak mi potrzeba większej prędkości po WiFi, to przełączam się na 5GHz. WiFi 2,4 GHz ma większy zasięg.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

FUN BOX 6: szerokość kanału WiFi dla 2,4 GHz

@droher  z tym, że pytanie było inne...


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2319
  • 9662
  • 82

FUN BOX 6: szerokość kanału WiFi dla 2,4 GHz

Cześć @droher 

Przesyłam Ci linka do poradnika Orange na temat 2,4 GHz czy 5 GHz – które pasmo Wi-Fi wybrać?

https://www.orange.pl/poradnik/twoj-internet/24-ghz-czy-5-ghz-ktore-pasmo-wi-fi-wybrac/

Wstawiłem Ci porównanie pasma 2,4 GHz a 5 GHz

2,4 GHz jest obecnie najczęściej stosowanym rozwiązaniem. Do jej obsługi są przystosowane są wszystkie, nawet starsze czy tańsze urządzenia. Częstotliwości 2,4 GHz lepiej radzą sobie z pokonywaniem fizycznych przeszkód, takich jak meble, ściany czy drzwi, i bez większych problemów docierają do wszystkich pomieszczeń.

Częstotliwość 5 GHz obsługują tylko nowsze modele smartfonów i laptopów. Bolączką jest słabszy zasięg sieci Wi-Fi tego typu. W porównaniu do częstotliwości 2,4 GHz, częstotliwość 5 GHz z większą trudnością pokonuje fizyczne przeszkody – sygnał w pomieszczeniach bardziej oddalonych od routera może być słabszy. Ma to znaczenie, zwłaszcza jeżeli mieszkasz w domu jednorodzinnym.5 GHz umożliwia osiągnięcie wyższej prędkości pobierania i wysyłania danych. 

Jeśli Wifi o częstotliwości 2,4 GHz na Twoim Funboxie działa stabilnie na szerokości  20 MHz to ja bym to zostawił.

Więcej informacji w powyższym linku

Pozdrawiam 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

FUN BOX 6: szerokość kanału WiFi dla 2,4 GHz