Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FUN BOX 6: szerokość kanału WiFi dla 2,4 GHz

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 25
  • 0

FUN BOX 6: szerokość kanału WiFi dla 2,4 GHz

Witam,

mam taki problem, że jak zaznaczę opcję przy paśmie 2,4 GHz "użyj szerokiego kanału 40 MHz", to fun box i tak samoczynnie powraca do szerokości kanału 20 MHz mimo, że ta opcja nadal jest zaznaczona. Dzieje się tak bez względu czy pasma są rozdzielone czy nie. Czasami jest tak, że jak odznaczę i czynność powtarzam, to w ogóle nie ma żadnej reakcji. Dlaczego tak się dzieje i jak ten problem wyeliminować?

 

________________
*Doprecyzowałem temat wątku– moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12922
  • 53103
  • 612

FUN BOX 6: szerokość kanału WiFi dla 2,4 GHz

@droher To jest normalne. Funbox ma wbudowana opcje samoanalizy otoczenia sieciowego tzw SMART.

Bada otoczenie i jeśli widzi zagrożenie dla pracy i transmisji w szerokim kanale, to przycina go...

To kwestia otoczenia sieciowego. Tak to działa 

Tej opcji nie wyłączysz. Możesz np zweryfikować jak się zachowuje dla odznaczonego "wyłącz wifi6" w menu modemu. Może w trybie AC pracować inaczej i analiza pozwoli na pracę w szerszym kanale 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

18 ODPOW. 18

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12922
  • 53103
  • 612

FUN BOX 6: szerokość kanału WiFi dla 2,4 GHz

@droher To jest normalne. Funbox ma wbudowana opcje samoanalizy otoczenia sieciowego tzw SMART.

Bada otoczenie i jeśli widzi zagrożenie dla pracy i transmisji w szerokim kanale, to przycina go...

To kwestia otoczenia sieciowego. Tak to działa 

Tej opcji nie wyłączysz. Możesz np zweryfikować jak się zachowuje dla odznaczonego "wyłącz wifi6" w menu modemu. Może w trybie AC pracować inaczej i analiza pozwoli na pracę w szerszym kanale 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 25
  • 0

FUN BOX 6 z WiFi 2,4 GHz


@agat13napisał(-a)

@droher To jest normalne. Funboxms wbudowana opcje samoanalizy otoczenia sieciowego tzw SMART.

Bada otoczenie i jeśli widzi zagrożenie dla pracy i transmisji w szerokim kanale, to przycina go...

To kwestia otoczenia sieciowego. Tak to działa 

Tej opcji nie wyłączysz. Możesz np zweryfikować jak się zachowuje dla odznaczonego "wyłącz wifi6" w menu modemu. Może w trybie AC pracować inaczej i analiza pozwoli na pracę w szerszym kanale 


 

. Próbowałem, niestety to samo. Po jakimś czasie krótszym lub dłuższym wraca z powrotem do 20 MHz


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12922
  • 53103
  • 612

FUN BOX 6 z WiFi 2,4 GHz

@droher  nic nie zrobisz. Automat...tyle, że wskazuje na to , iż w szerszym paśmie w Twojej okolicy mogą się pojawić zakłócenia transmisji, stąd decyzja SMART o zawężeniu pasma. Nie ma tego złego. Jedynym lekarstwem jest własny Access Point dobrej klasy i wyłączenie wifi w routerze, ale to kosztuje 

Dalej jednak nie przewidzisz jakości pracy na innym AP, gdyż i one mają tryby analizy np MESH


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 25
  • 0

FUN BOX 6 z WiFi 2,4 GHz

No tak skoro tak to działa, to niestety nic się nie da z tym zrobić. Mam router tp-linka archer ax55, którego używałem jeszcze przed światłowodem, ale to trochę bez sensu używać dwóch urządzeń, by osiągnąć cel. Poza tym zużycie energii dodatkowe miejsce na sprzęt. Gdy używałem tp-linka, to nie było takiej sytuacji że pasmo było przycinane. Może tutaj dzieje się po prostu na wyrost jakby?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12922
  • 53103
  • 612

FUN BOX 6 z WiFi 2,4 GHz

@droher  to nie działanie na wyrost, a technologia analizy tego co fruwa w sieci wifi i dbanie o jak najlepszą jakość pracy samego wifi, a przez to ochrona transmisji przed zakłóceniami

FB sam wybiera co dla wifi najlepsze wedle otoczenia 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52630
  • 706

FUN BOX 6 z WiFi 2,4 GHz

@droher może używasz urządzenia, które łączy się po WiFi używając kanału 20 MHz. Router to wykrywa i przełącza się z 40 na 20 MHz.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 25
  • 0

FUN BOX 6 z WiFi 2,4 GHz

To jest możliwe. Mam urządzenia podłączone do sieci, które mogą wykorzystywać kanał 20 mhz do łączenia się z routerem, takie jak kamera oświetlenie gniazdko Smart.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52630
  • 706

FUN BOX 6 z WiFi 2,4 GHz

@droher router wykrywa, że te urządzenia po przełączeniu na szerokość pasma 40 MHz stracą dostęp do WiFi i przełącza się na 20 MHz. Urządzenia typu gniazdka, nie wymagają dużej transmisji danych, więc nie jest im potrzebna szerokość pasma 40 MHz. Trzeba by było dla takich urządzeń zrobić osobną sieć WiFi, niż dla urządzeń, które będą działały na szerszym paśmie.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 25
  • 0

FUN BOX 6: szerokość kanału WiFi dla 2,4 GHz

No tak, to sensowne wytłumaczenie. Spróbuję podłączyć od sieci te urządzenia i poobserwować przez jakiś czas co się będzie działo.