Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FB3 instrukcja serwisowa tryb serwisowy ssh uart


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

FB3 instrukcja serwisowa tryb serwisowy ssh uart

Jak jest "sezon burzowy", to od ręki. Ale i tak większość urządzeń trafia na refurbish - więc zwykle bywa to sprawdzane.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 71
  • 71
  • 0

FB3 instrukcja serwisowa tryb serwisowy ssh uart

Pytałem się o burzę z ciekawości, bez podtekstów.

Wydawało mi się, że uszkodzony sprzęt trafia na elektrośmieci z całym wyposażeniem. To dobrze, że próbują odzyskać przynajmniej to co się da.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

FB3 instrukcja serwisowa tryb serwisowy ssh uart


@frodonapisał(-a)
Pytałem się o burzę z ciekawości, bez podtekstów.

Wydawało mi się, że uszkodzony sprzęt trafia na elektrośmieci z całym wyposażeniem. To dobrze, że próbują odzyskać przynajmniej to co się da.


burza na światłowodzie?:) ciekawe:)

no dobra może wyładowanie isc po czymś innym niż włókno...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

FB3 instrukcja serwisowa tryb serwisowy ssh uart

Jakby kogoś interesowały wnętrzności fb3. 

Ma ktoś rozpiskę tych portów do anten? 

No i na moje oko jest uart i nie trzeba będzie lutowac 🙂 DSC_0944.JPGDSC_0943.JPGDSC_0941.JPGDSC_0939.JPGDSC_0940.JPG


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

FB3 instrukcja serwisowa tryb serwisowy ssh uart

Jakbyś miał status studenta i mieszkał w Olsztynie, to są letnie płatne praktyki w labsie - tam można się pobawić takimi "bebechami". Mnie osobiście to przeraża 😨

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

FB3 instrukcja serwisowa tryb serwisowy ssh uart


@Piotrekk85napisał(-a)
Jakbyś miał status studenta i mieszkał w Olsztynie, to są letnie płatne praktyki w labsie - tam można się pobawić takimi "bebechami". Mnie osobiście to przeraża 😨

no do studenta troche mi brakuje haha. wieczny student:) No i Olsztyn. Kawał drogi z Wawy:) 

ale kusząca propozycja. 

Czemu Olsztyn? Tam dobra szkoła jest czy kiedyś jakiś Państwowy zakład telekomunikacyjny był produkujący telefony tulipan:)


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

FB3 instrukcja serwisowa tryb serwisowy ssh uart

Raczej te ostatnie. Ale dokładnie nie znam historii.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 71
  • 71
  • 0

FB3 instrukcja serwisowa tryb serwisowy ssh uart

UART Ci wiele chyba nie da - pewnie dostęp do konsoli po UART jest zablokowany hasłem, bootloader też.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

FB3 instrukcja serwisowa tryb serwisowy ssh uart

Narazie bez sukcesów dużych ale to 5 minuta po podłączeniu..czyli klasyczny piątkowy wieczór 🙂

DSC_0947.JPGDSC_0948.JPGDSC_0949.JPGDSC_0946.JPG


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

FB3 instrukcja serwisowa tryb serwisowy ssh uart

Jak sytuacja wygląda na froncie:) Mam pewne kłopoty tak jak widać na zdjęciu z "czytelnością" danych które lecą po serialu. Może coś z lutem i coś nie styka. Sprawdzę. Ale i tak to co się udało to uzyskać hasło autoryzujące ONT w OLT. 

Urządzenie które podpiąłem do sieci zamiast FB3 to HG8247H. 

Łapie linka światłowodowego. Wprowadziłem hasło, skonfigurowałem połączenie PPPoE ale póki co lipa. połączenia niema. Zacząłem czytać o całym mechanizmie autoryzacji i jest jeszcze coś takiego 

2.3. ONT Authentication

G.984.3 defines two authentication mechanisms:

  • pre-provision of the ONU/ONT to an OLT, using a shared SLID (Subscriber Line IDentifier)
  • the SLID is unknown and the OLT activates the ONT/ONU on the fly.

There is no verification of the remote OLT, so authentication with a rogue remote OLT is possible, allowing wiretapping. This is another subject.

The SLID can be in different modes:

  • PERMANENT
  • VOLATILE
  • REGISTRATION

The SLID can be saved in two formats: hexadecimal or alphanumeric.

From my research, the SLID for a SFR connection is VOLATILE and is not set to a fixed value: the OLT activates the ONTon the fly.

The SLID for an Orange connection is PERMANENT and is a shared secret between the ONU/ONT and the OLT. The SLID is entered into the ONT by a technician when he comes to your home to install the fiber. The authentication is based on this value. Changing the SLID to an incorrect value will interrupt the connection of the ONT to the remote OLT, which means NO INTERNET.

The SLIDs that were linked to my Orange FTTH accounts were (obfuscated, with 0 for numbers and X for letters):

  • 0W1JXXXX <- it looked like a random string (alphanumeric)
  • 0562100000 <- it looked like a French phone number

No i ok. Ten SLID wydaje mi się, że jest nawet na naklejcie pod FB3 i zresztą też wyświetla w sesji terminala. Niby go wprowadziłem do Huwaweja ale też nic. Choć od razu go zamienia na HEX i nie wiem czy tutaj nie następuje jakieś przekłamanie. Co ciekawe ten SLID jest inny od mac addresu z tego co widzę

 

Polecam też ten artykuł

http://support.huawei.com/enterprise/en/doc/EDOC1000078313?section=j00c

 

I co ciekawe po podłączeniu tego routera do światła osiąga on stan O5....

 

Idę walczyć dalej. 

 

Pytanie czy ktoś wie czy Orange wpuszcza tylko na podstawie tego SLID i pass czy jeszcze jakieś opcje?

W konfiguracji huweja widziałem nawet możliwość wgrania certyfikatu jako metody do autoryzacji ONT...

 

A może dopiero jak urządzenie się skonfiguruje po TS069 lub czymś podobnym to będzie mogło podłączyć się do internetu?