Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dziwne urządzenie w sieci o nazwie B8-C6-AA-94-0F-43 - Earda Technologies

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53137
  • 616

Dziwne urządzenie w sieci o nazwie B8-C6-AA-94-0F-43 - Earda Technologies

@krzysiekuno1Może być, ale po to właśnie robisz ten test ze zmianą SSID i hasła, by wykluczyć "obcego" w sieci wifi


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 42
  • 2

Dziwne urządzenie w sieci o nazwie B8-C6-AA-94-0F-43 - Earda Technologies

Czekałem 1,5h i się nic nie pojawiło, po czym przywróciłem ustawienia do takich jakie były wcześniej i momentalnie się pojawił. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53137
  • 616

Dziwne urządzenie w sieci o nazwie B8-C6-AA-94-0F-43 - Earda Technologies

@krzysiekuno1Wniosek: może to być "szkodnik"...Wróć do ustawień testowych i je zostaw. Jeśli szkodnik się nie pojawi w ciągu najbliższych dni, to znak, że rozwiązałeś problem dziwnego mac adresu w sieci. No, chyba, że zauważysz jakieś nienormalne działanie jednego z urządzeń w sieci, które się będzie domagało dostępu do netu 🙂

Podłączaj urządzenia po kolei sprawdzając czy sie ten dziwak nie pojawił


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 42
  • 2

Dziwne urządzenie w sieci o nazwie B8-C6-AA-94-0F-43 - Earda Technologies

Jest jeszcze jeden ciekawy szczegół. Pojawia się na parę sekund i od razu przechodzi w tryb offline.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53137
  • 616

Dziwne urządzenie w sieci o nazwie B8-C6-AA-94-0F-43 - Earda Technologies

@krzysiekuno1Już zaznaczałem, że może to być jakiś niewykorzystywany/nieskonfigurowany do działania moduł czegoś większego...istnieje, to się zgłasza, ale jak sam twierdzisz, nie działa, bo przechodzi w offline. Może i tak być...a może nie?

Eliminuj urządzenie podłączane do nowych SSID i hasła, to będziesz widział kiedy sie pojawi (ewentualnie)


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 42
  • 2

Dziwne urządzenie w sieci o nazwie B8-C6-AA-94-0F-43 - Earda Technologies

Narazie zostawię pierwotne i ustawienia i wrzucę go na czarna listę. Zobaczę co zrobi. 
Nie za bardzo chce zmienić SSID i hasło na stałe ponieważ ponieważ ponowna konfiguracja drukarek itp. zajęłaby mi cały dzień. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53137
  • 616

Dziwne urządzenie w sieci o nazwie B8-C6-AA-94-0F-43 - Earda Technologies

@krzysiekuno1Ile mi przyszło do głowy, tyle przekazałem...reszta w Twoich rękach


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

Dziwne urządzenie w sieci o nazwie B8-C6-AA-94-0F-43 - Earda Technologies

@krzysiekuno1 na pudełku od routera, drukarki często są podawane adresy MAC. Porównaj, czy ten niechciany nie jest przypisany do któregoś z urządzeń.

Często też adres MAC w routerach przypisany jest z nazwą urządzenia lub z numerem IP. Można poszukać po swoich urządzeniach.

Routery też udostępniają możliwość blokowania po numerze MAC jak i autoryzacji.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 42
  • 2

Dziwne urządzenie w sieci o nazwie B8-C6-AA-94-0F-43 - Earda Technologies

Witajcie. Chyba udało się rozwiązać problem. Najprawdopodobniej tym urządzeniem jest Xiaomi Smart TV. Być może jest tak, że nie da się go całkowicie wyłączyć tylko po naciśnięciu guzika OFF na pilocie przechodzi w stan uśpienia/spoczynku tak jak niektóre drukarki. Narazie odłączyłem go od zasilania i jest spokój. Dam znać za 1,5h czy to faktycznie dobry trop 😉

Pozdrawiam