Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Drukowanie z zewnątrz


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Drukowanie z zewnątrz

Witam

 

Potrzebuję utworzyć zewnetrzny port tcp w celu mozliwości drukowania z dowolnego miejsca w Polsce, Europie.

 

Posiadam funboxa 1,0 oraz print serwer TP Link ps-310u, z informacji jaką uzyksałem od Tp Link wynika że za zewnętrzne drukowanie odpowiada port TCP 515, i że muszę go ustawić jako port wewnetrzny, nie dostałem informacji jaki numer musze podać jako port zewnetrzny. 

 

Na chwilę obecną utorzyłem DDNS, użyłem do tego celu serwisu no-ip, wg ustawień funbox, ustawiłem również stały adres ip print serwera.

 

Czy muszę mieć również stały adres IP przydzielony przez operatora Orange? czy na dynamicznym adresie IP mi drukiwanie z zewnątrz będzie działać? 

 

Dziękuje za odpowiedzi na moje pytania/a 

4 ODPOW. 4

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Drukowanie z zewnątrz

Jeśli dobrze to skonfigurujesz, stały IP nie jest potrzebny. W przypadku Neostrady na dziś chyba nie ma stałego adresu IP.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Drukowanie z zewnątrz

Właśnie kwestia jeśli dobrze :), porobiłem wszystko wg ponizszych filmów, wtedy nie wiedziałem że port 515 odpowiada za wydruk z zewnątrz. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=S5N2mayNMnA - przekierowanie portu

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=1_aISlMQeSc DDNS 

 

niby drukarkę dodało ale nie mogłem wtedy drukować, połączyłem się interenetem mobilnym przez wi fi z laptopem. 

 

Dam jeszcze reset totalny fun boxa i wtedy poustawiam to wszystko na port 515 

Anonim

Nie dotyczy

Drukowanie z zewnątrz

Poczytaj dokładnie jak możesz drukować i jak to ustawić ze strony tp-link 


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Drukowanie z zewnątrz

Dzięki za link, w linkach opisali jak skonfigurować print serwer i adres ip tak żeby drukować w winowsach, z tych łączy nie ma tego czego ja oczekuję, napisze raz jeszcze do tp linka żeby napisali mi co mam napisać w zakładce nat/pat w funboxie, dynamiczne ip które daje provider powinno załatwić DDNS które zrobiłem jak w filmie orange ekspert.