Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dobry routerek do mobilnego internetu


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13205
  • 54223
  • 637

Dobry routerek do mobilnego internetu

@nomad  odległość to jedno, a kierunek anten czy obciążenie sektorów, to drugie. 

Ważny też jest w przypadku zabudowy wielorodzinnej widok na nadajnik. Kiedyś weryfikowałem mieszkanie w wielkim bloku, które nadajnik miało o kilkaset metrów, ale okna z drugiej strony tego bloku...i łączyło się z dalszym i gorszym BTS-em. Przy usługach mobilnych łączy zawsze z tym, który daje najlepszy sygnał, więc warto to sprawdzić apką i wtedy decydować co robić, aby poprawić zasięg 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5531
  • 22416
  • 185

Dobry routerek do mobilnego internetu

@nomad 

Czy to nie twoją okolicę pokazał ostatnio kolega w pogaduchach? Na zdjęciu z Kopca widać BTS który ma dobrą ekspozycję na Błonia...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 22
  • 0

Dobry routerek do mobilnego internetu

Nie za bardzo wiem, gdzie mam szukać zdjęcia o którym mówisz.  Natomiast dość dobrze jest widoczny ten nadajnik. Na zewnątrz nie ma za bardzo problemów z internetem, ale wewnątrz dosłownie nie da się przeglądać internetu. Już nie wspomnę o udostępnianiu. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5531
  • 22416
  • 185

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5531
  • 22416
  • 185

Dobry routerek do mobilnego internetu

@nomad 

Konkretnie chodzi mi o ten fragment obrazka zamieszczonego w podlinkowanej wcześniej wymianie nostalgicznych fotek przez kolegę, któremu nie chcę tu niepotrzebnie głowy zawracać:

j131_0-1695136479515.png

Pozwoliłem sobie nabazgrać na czerwono strzałkę wskazującą ten maszt, a na niebiesko obszar gdzie prawdopodobnie mieszkasz. Oczywiście po drugiej stronie Błoń też są maszty.

Te informacje są Ci potrzebne, żeby zdecydować czy i w którym kierunku ewentualnie jest sens wystawiać anteną zewnętrzną.

Na pierwszy rzut oka sens jest całkiem duży, ale musisz sam to ocenić, na miejscu.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 22
  • 0

Dobry routerek do mobilnego internetu

hej,

trochę mnie tu nie było: sesja poprawkowa, te klimaty. Pewnie klika dni jeszcze minie nim sprawie sobie routerek. @j131  bardzo precyzyjny jak dla mnie rysunek i tak wygląda, że dokładnie to jest ten nadajnik z którym się łącze.