Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Do czego służy sterowanie pasmem

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Do czego służy sterowanie pasmem

Cześć

Czy ktoś może mi powiedzieć  do czego służy sterowanie pasmem na funbox 6? Włączam to i wyłączam ale nie widzę żeby coś się zmieniało 

 

________________
* Doprecyzowałem temat wątku i edytowałem wpis – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1494
  • 6473
  • 43

Do czego służy sterowanie pasmem

Orange chwali się, że Funbox 6 ma kilka funkcji automatycznie optymalizujących działanie sieci (Smart Wi-Fi). W panelu konfiguracyjnym nie ma żadnych opcji ani informacji z tym związanych, poza możliwością sterowania pasmem. Co to oznacza? W razie gdyby któreś z urządzeń miał problemy z przełączaniem się między Wi-Fi 2,4 i 5 GHz, można mu tę możliwość zablokować. Takie przypadki są rzadkie, ale się zdarzają i Orange zapewnia nam „plan B”. Od specjalisty Orange dowiedziałam się, że przełączanie urządzeń między 2,4 i 5 GHz zależnie od odległości to właśnie jeden z elementów Smart Wi-Fi.

źródło

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1494
  • 6473
  • 43

Do czego służy sterowanie pasmem

Orange chwali się, że Funbox 6 ma kilka funkcji automatycznie optymalizujących działanie sieci (Smart Wi-Fi). W panelu konfiguracyjnym nie ma żadnych opcji ani informacji z tym związanych, poza możliwością sterowania pasmem. Co to oznacza? W razie gdyby któreś z urządzeń miał problemy z przełączaniem się między Wi-Fi 2,4 i 5 GHz, można mu tę możliwość zablokować. Takie przypadki są rzadkie, ale się zdarzają i Orange zapewnia nam „plan B”. Od specjalisty Orange dowiedziałam się, że przełączanie urządzeń między 2,4 i 5 GHz zależnie od odległości to właśnie jeden z elementów Smart Wi-Fi.

źródło

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13207
  • 54230
  • 637

Do czego służy sterowanie pasmem

@Willy

Jak wejdziesz w zakładkę Informacje systemowe w punkcie 5.32 jest określone, że pasmem i tak zarzadza system SMART 

Tego chyba nie zmienisz 

Słusznie jednak szybciej napisał @tolek  


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Do czego służy sterowanie pasmem

To jak się nie da zmienić to po co to jest? A jak ustawie różne nazwy wifi to chyba będzie też podobnie? Pełno systemów które mają zarządzać tym wifi a ono i tak działa jak chce 🤣


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13207
  • 54230
  • 637

Do czego służy sterowanie pasmem

@Willy  zarządzanie to jedno, a dostosowanie parametrów wifi i jego ustawień do środowiska panującego w otoczeniu to drugiej.

Każdy modem może stać w całkiem innych warunkach środowiska sieci bezprzewodowej. Różne zakłócenia i sieci pracujące obok, oraz przeszkody na trasie nadajnik-odbiornik wifi determinują pracę FB. Dostosowuje się do otoczenia i nawet reguluje płynnym przełączaniem między częstotliwościami nadajnika w miarę oddalania i przybliżania się do niego..

Ten mechanizm reaguje za użytkownika i działa automatycznie 

Tego czasem nie widać, ale działa 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1760
  • 8566
  • 65

Do czego służy sterowanie pasmem

@Willy Sterowanie pasmem polega na odłączeniu (deautoryzacji) klienta od BSSID w oparciu o założony minimalny poziom sygnału odbieranego przez AP i założeniu, że podłączy się on z tym samym SSID ale na innej częstotliwości.