Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder Samsung ICU 100 obniża prędkość WIFI 5GHz


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32699
  • 38287
  • 1382

Dekoder Samsung ICU 100 obniża prędkość WIFI 5GHz

Może nie piszmy czy jest oddzielne pasmo bo to kwestia jak je ktoś rozumie. Prędkość dostajesz na łącze - poczytaj umowę. Jeśli korzystasz dwa razy z 4K lub jeszcze coś nagrywasz na dysk, to spadki na samym internecie będą. Choć czy w takiej skali? Dla mnie to trochę dużo choć to zależy od innych czynników.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 1
  • 0

Dekoder Samsung ICU 100 obniża prędkość WIFI 5GHz

@Piotrekk85

Zgadzam się, kwestia pasma to nie temat tego wątku. Tylko że, ja mam odpalony jeden dekoder, może być nawet na kanale SD, a prędkość WIFI 5GHz nie wyciągnie wtedy więcej niż 70-80 Mbps. Gdzie przy wyłączonym dekoderze jest 200...

Anonim

Nie dotyczy

Dekoder Samsung ICU 100 obniża prędkość WIFI 5GHz

@DżejkobMoże być coś nie tak z kablem miedzy ICU a routerem jeszcze możesz wykonać to z linku http://www.orange.pl/kid,4004953602,id,4004953716,title,Orange-FunBox-30-podzial-pasma-WiFi-,helpart...


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 1
  • 0

Dekoder Samsung ICU 100 obniża prędkość WIFI 5GHz

@Anonim

Pasmo WIFI mam rodzielone, inaczej nie byłym w stanie łatwo porównywać prędkości 2.4 i 5 GHz. Czym miałoby być to "coś nie tak" z kablem? Nie wiem jak jakość kabla mogłaby wpływać na opisany przeze mnie problem i objawy.

Anonim

Nie dotyczy

Dekoder Samsung ICU 100 obniża prędkość WIFI 5GHz

@DżejkobTo podlać pod kabel od sagemcoma a wtedy się przekonasz a jak nie to zgłoś problem do BOK 

Pokaz test http://www.speedtest.pl/


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 26
  • 0

Dekoder Samsung ICU 100 obniża prędkość WIFI 5GHz

@Dżejkob nadal nic nie wiemy 🙂 zablokuj 5ghz dla konkretnych mac adresów i spróbuj zrobić test na urządzeniu które jest na białej  liście 🙂 O ile to coś to potrafi a nie wiem bo swoje fb2 wyrzuciłem zaraz po instalacji. 

 

Widzę po problemach że orange łaczy teorie z praktyką 😕

 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 1
  • 0

Dekoder Samsung ICU 100 obniża prędkość WIFI 5GHz

@Anonim

Kurczę, wydaje mi się, że jednak możesz mieć rację z tym kablem 😐 Zrobiłem test, zamieniłem miejscami oba dekodery i teraz problem powoduje UHD 😕

Anonim

Nie dotyczy

Dekoder Samsung ICU 100 obniża prędkość WIFI 5GHz

@DżejkobCzasem kablem może być źle zarobiony i taki problem będzie jak piszesz. Jak widzisz zamiana spowodowała ze jest teraz gdzie indziej.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2354
  • 103

Dekoder Samsung ICU 100 obniża prędkość WIFI 5GHz

@Anonim nie rozumiem co ma kabel do połączenia Wi-Fi.

@Piotrekk85 Przy VDSLu może obcinać Internet, ponieważ fizycznie modem synchronizuje się np. na 50 Mbit/s, ale przy światłowodzie nie ma tego problemu. ONT(czy to w Funboxie czy oddzielny) łączy się z OLT w (nie jestem tego pewny) każdym przypadku na 2488Mb/s(down) i 1244Mb/s(up). Więc nawet 3 dekodery ICU i kanały 4K nie powinny obniżać prędkości internetu. 

Transmisja TV jest na innych VLANach niż internet - TV i Internet są od siebie odseparowane.

@Dżejkob u mnie też się tak dzieje przy FB2.0+ONT i ICU100. Prędkość Wi-Fi spada o połowę. Podczas HD jest to około 191 Mbit/s a podczas 4K jest około 100.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32699
  • 38287
  • 1382

Dekoder Samsung ICU 100 obniża prędkość WIFI 5GHz

@BORAX: tak jest przy każdym rodzaju światłowodu?