Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Huawei B315 i mini PC Beelink BT3 Pro - bardzo wolne WiFi


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Huawei B315 i mini PC Beelink BT3 Pro - bardzo wolne WiFi

Cześć! Mam problem z prędkością WiFi w sieci bezprzewodowej utworzonej na Huawei B315. Mam taki mini PC Beelink BT3 Pro, w środku siedzi Intel Atom X5-Z8350 i Windows 10 oraz karta sieciowa Broadcom 802.11ac WDI SDIO Adapter. Generalnie jest tak, że łączy się z siecią bez problemu, ale prędkości łączenia z netem są fatalne, ping na poziomie ponad 100ms, DL jeśli się uruchomi to w mniej niż 0.2Mbps, UL jest lepszy bo w okolicach 1Mbps. Inne urządzenia podłączone do routera działają poprawnie i prędkości są normalne, czyli 10Mbps w ramach mojej taryfy Orange Free.

 

Podłączyłem się na próbę do smartphona z kartą Orange Free na kartę i prędkości są już na poziomie 30Mbps w DL, ping ok. 20ms, UL 14Mbps. Obydwie sieci są ustawione na 802.11n, w okolicy nie ma innych sieci bezprzewodowych.

 

Próbowałem różnych rzeczy, ustawień i nic nie może zmusić sprzętu do uzyskania normalnej prędkości z siecią domową. Wyłączyłem w Windowsie te inteligentne pierdoły, wyłączyłem urządzenie Bluetooth, bo korzystają często z tej samej anteny, ale nie pomogło, zmieniałem ustawienia w sterownikach, częstotliwości, kanały, antenę, moc, usypianie, nic nie pomaga, zmieniałem ograniczenie przepustowości w systemie, by nie blokował prędkości, wyłączyłem zaporę, wyłączyłem Windows Update, wyłączyłem różne ustawienia w aktualizacjach i ustawieniach sieci, które ograniczają prędkość internetu lub udostępniają aktualizacje i nic.

 

Może ktoś ma jakieś rozwiązanie, wskazówkę? Karta w komputerze działa w częstotliwościach 2.4 i 5GHz, router tylko w 2.4GHz, łączy się z siecią, ale połączenie między nimi jest okropnie wolne, nawet do strony konfiguracyjnej na routerze nie mogę się dostać z poziomu tego komputera, gdzie na trzech innych komputerach i smartphonie idzie bez problemu.

7 ODPOW. 7
Anonim

Nie dotyczy

Huawei B315 i mini PC Beelink BT3 Pro - bardzo wolne WiFi

@MarcinGulczijak daleko jest od routera czy zmieniałeś kanały sieci w routerze na ręczny od 1 do 13 z automatu. 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Huawei B315 i mini PC Beelink BT3 Pro - bardzo wolne WiFi

Oczywiście, że zmieniałem, tak jak napisałem i to nic nie zmieni, bo nie ma wokół mnie więcej sieci. Router jest za ścianą, a raczej nad sufitem, siła sygnału jest odpowiednia, w tym samym miejscu, a nawet dalej inne sprzęty osiągają pełną prędkość. Tego mogę postawić przy routerze i nic się nie zmienia.

Anonim

Nie dotyczy

Huawei B315 i mini PC Beelink BT3 Pro - bardzo wolne WiFi

Aby uruchomić te polecenia związane z siecią w oknie wiersza polecenia

  1. W polu wyszukiwania na pasku zadań wpisz ciąg Wiersz polecenia, naciśnij i przytrzymaj (lub kliknij prawym przyciskiem myszy) pozycję Wiersz polecenia, a następnie wybierz polecenie Uruchom jako administrator > Tak.
  2. W wierszu polecenia uruchom następujące polecenia we wskazanej kolejności, a następnie sprawdź, czy problem z połączeniem został rozwiązany:
    • Wpisz ciąg netsh winsock reset i naciśnij klawisz Enter.
    • Wpisz ciąg netsh int ip reset i naciśnij klawisz Enter.
    • Wpisz ciąg ipconfig /release i naciśnij klawisz Enter.
    • Wpisz ciąg ipconfig /renew i naciśnij klawisz Enter.
    • Wpisz ciąg ipconfig /flushdns i naciśnij klawisz Enter.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Huawei B315 i mini PC Beelink BT3 Pro - bardzo wolne WiFi

Takie podstawowe komendy też już przerabiałem. Przerobiłem chyba większość takich wskazówek i nic. Szukam raczej odpowiedzi na coś z ustawieniami sieci bezprzewodowej.

Anonim

Nie dotyczy

Huawei B315 i mini PC Beelink BT3 Pro - bardzo wolne WiFi

@MarcinGulcziTo pokaz jakieś zdjęcia ?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Huawei B315 i mini PC Beelink BT3 Pro - bardzo wolne WiFi

Zdjęcia czego? 

Anonim

Nie dotyczy

Huawei B315 i mini PC Beelink BT3 Pro - bardzo wolne WiFi

@MarcinGulcziKarty sieciowej z laptopa.