Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder Samsung ICU 100 obniża prędkość WIFI 5GHz


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 1
  • 0

Dekoder Samsung ICU 100 obniża prędkość WIFI 5GHz

Witam,

 

Od niedawna posiadam Orange Światłowód 300 w konfiguracji FunBox 3.0 + Samsung ICU 100 + Samsung UHD 88, dekodery są połączone z FunBoxem za pomocą kabla.

 

Internet wydaje się działać bez zarzutu, w testach na kablu osiąda 300mbps, WIFI na paśmie 5GHz osiąda ponad 200mbps, na 2.4GHz około 100mbps. Problemy zaczynają się gdy uruchomi się dekoder ICU 100, wtedy prędkość WIFI 5GHz drastycznie spada, nawet o ponad połowę, do około 70-80mbps. Pasmo 2.4GHz wydaje się nie być dotknięte problemem. Włączenie tylko dekodera UHD 88 również nie powoduje spadków prędkośc, problematyczny wydaje się tylko dekoder ICU 100.

 

Czy któreś z urządzeń może być wadliwe?

26 ODPOW. 26
Anonim

Nie dotyczy

Dekoder Samsung ICU 100 obniża prędkość WIFI 5GHz

@DżejkobCzy masz w loginie do Neostrady /ipv6 ? więcej na ten temat został opisany przez kolegę @mabud73 dzięki moje pomocy https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Światłowód-i/Problemy-z-protokołem-quot-IPv6-quot/ta-p/19036


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 1
  • 0

Dekoder Samsung ICU 100 obniża prędkość WIFI 5GHz

@Anonim Nie mam, dodanie nie powoduje żadnej zmiany.

Anonim

Nie dotyczy

Dekoder Samsung ICU 100 obniża prędkość WIFI 5GHz

@DżejkobPierwsze słyszę o takim przypadku żeby tak działało po WIFI 5GHz nie powinno spaść poniżej 25Mb przy oglądaniu materiału 4K a SD 4Mb HD 8Mb. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 1
  • 0

Dekoder Samsung ICU 100 obniża prędkość WIFI 5GHz

@Anonim No ja nie bardzo rozumiem dlaczego w ogóle miałoby spadać nawet o 1Mb przy włączonym dekoderze. Tak jak wspomniałem, dekodery są połączone kablem, a problem sprawia tylko ICU 100, UHD 88 nie powoduje żadnych spadków.

Anonim

Nie dotyczy

Dekoder Samsung ICU 100 obniża prędkość WIFI 5GHz

@DżejkobTak działa TV(IPTV) po kablu inaczej jest po satelicie(DTH) jak widać może być coś nie tak z dekoderem Samsung. 

Edit to nie jest TV od operatora kablowego jak UPC. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Dekoder Samsung ICU 100 obniża prędkość WIFI 5GHz

Może nie tak działa iptv. Tylko Orange prędkość którą dostarcza dzieli na wszystkie usługi a nie sam internet (voip, tv, multiroom, inne opcje). To nie jest tak jak u konkurencji niekiedy że jak masz pakiet net+tv to na tv masz oddzielne pasmo które nie pomniejsza prędkości internetu. U Ciebie skala spadków duża. Osobiście bym odłączał wszystkie urządzenia i podłączał je kolejno i obserwował spadki i różne kombinacje.

Poza tym jak mierzysz prędkość?

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 26
  • 0

Dekoder Samsung ICU 100 obniża prędkość WIFI 5GHz

Ogólnie icu jak jest podłączone pod kabel nie dotyka w ogóle wifi. Pytanie masz mutiroom bo piszesz coś o dwóch dekoderach ?  Takie coś dzieje sie jak masz spięte oba  czy wystarczy podłączony ICU ??


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Dekoder Samsung ICU 100 obniża prędkość WIFI 5GHz

jak uruchomisz icu to predkosci spadaja jedynie na wifi czy przez kabl tez?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 1
  • 0

Dekoder Samsung ICU 100 obniża prędkość WIFI 5GHz

@Anonim 

Wciąż nie rozumiem dlaczego IPTV od Orange miałoby działać tak, że obniżałoby prędkość Internetu. Nie powinno to być przypadkiem oddzielne pasmo? Poza tym, testując prędkość przy połączeniu przewodowym nie ma najmniejszego spadku prędkości nawet gdy uruchomiony jest kanał 4K.

 

@Piotrekk85 

Wydaje mi się, że jednak jest to oddzielne pasmo, ponieważ tak jak wspomniałem wyżej, przy połączeniu przewodowym prędkość w ogóle nie spada nawet gdy uruchomiony jest kanał 4K.

Prędkość testuję na speedtest.net korzystając z najbliższego serwera Orange, podczas testu do Internetu podłączone jest tylko jedno urządzenie. Robię po kilka testów przy włączonych różnych urządzeniach. Problem występuje tylko i wyłącznie przy połączeniu przez WIFI 5GHz i włączeniu dekodera ICU 100.

 

@Sekator

Tak, mam multiroom. Obydwa dekodery są podłączone z FunBoxem przewodowo. Problem występuje tylko w przypadku włączenia dekodera ICU 100, włączenie dekodera UHD 88 nie powoduje spadków.

 

@s_a_t_a_n

Tak jak wspomniałem wyżej, prędkość spada jedynie na WIFI 5GHz. Połączenie kablowe oraz WIFI 2.4GHz nie odczuwa problemu, jednak na 2.4GHz nie jestem w stanie osiągnąć tak dużych prędkości jak przy 5GHz, dlatego chcę łączyć się przez 5GHz.