Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

DDNS nie działa

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 1

DDNS nie działa

Posiadam Funbox 3.0 do którego po Wi-Fi podpięta jest telewizja. Na stałym statycznym IP podpięty jest router ASUS z włączonym DHCP, do którego łączą się wszystkie pozostałe urządzenia i jest na nim uruchomiony serwer VPN.

 

W Funbox chciałem uruchomić dynamiczny DNS ze względu na zmienne IP, aby móc bez problemów łączyć się z VPN'em. Niestety po zarejestrowaniu domeny na no-ip oraz na changeip i wpisaniu wszystkich danych w zaawansowanych ustawieniach funbox (zgodnie z filmikiem instruktażowym orange) w polu "ostatnia aktualizacja" ciągle jest info "nieznany". Po aktualnym adresie IP bez problemu łączę się z VPN'em.

 

Jakieś pomysły? 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 1

DDNS nie działa

To dam wam teraz ciekawostkę. Nat na asusie jest włączony i Firewall też. Dmz na funbox jest wyłączone. 

 

Funbox po hard resecie zaczął aktualizować ddns, vpn działa, także temat do zamknięcia.

 

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

DDNS nie działa

@Prozac  U mnie pomimo daty aktualizacji nieznany pokazuje się adres IP na stronie no-ip i domeda działa.

Pamiętaj, że w pliku konfiguracyjnym dla  usługi OpenVPN w linii remote musisz podać nazwę domeny oraz port po spacji.

Nie wiem z jakiej usługi Ty korzystasz.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 1

DDNS nie działa

Zwykły serwer VPN zaimplementowany w oprogramowaniu routera. Router to Asus rtn15u. 

 

Mi pomimo nieznanej daty aktualizacji ddns na noip nie aktualizuje. 

Anonim

Nie dotyczy

DDNS nie działa


@Prozacnapisał(-a)

Posiadam Funbox 3.0 do którego po Wi-Fi podpięta jest telewizja. Na stałym statycznym IP podpięty jest router ASUS z włączonym DHCP, do którego łączą się wszystkie pozostałe urządzenia i jest na nim uruchomiony serwer VPN.

 

W Funbox chciałem uruchomić dynamiczny DNS ze względu na zmienne IP, aby móc bez problemów łączyć się z VPN'em. Niestety po zarejestrowaniu domeny na no-ip oraz na changeip i wpisaniu wszystkich danych w zaawansowanych ustawieniach funbox (zgodnie z filmikiem instruktażowym orange) w polu "ostatnia aktualizacja" ciągle jest info "nieznany". Po aktualnym adresie IP bez problemu łączę się z VPN'em.

 

Jakieś pomysły? 


Jeśli masz zaporę w 2 routerze włączoną to wypada ją wyłączyć, ustawienia z 2 routera też wypada pokazać, pomoc w ciemno do niczego nie doprowadzi.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 1

DDNS nie działa

Funbox: 192.168. 1.1

Dhcp 192.168.10-20

Włączony firewall na niski

Przekierowane porty 1723 i 47 TCP pod vpn

Ustawione ddns

Stale IP 192.168.1.10---> ASUS

 

ASUS:

Dhcp: 192.168.2.1

uruchomiony vpn

Włączony firewall, upnp, nat

 

I teraz tak. Ddns ustawiony na funbox nie aktualizuje domeny. Po wyłączeniu ddns na funbox, uruchomieniu dmz na asusa i uruchomieniu ddns na asusie, domena się aktualizuje ale na adres wewnętrzny sieci więc nie ma połączenia z zewnątrz do vpn po ddns. Jeśli wpisze aktualnie nadane IP zewnętrzne funboxa łączy się bez problemu. 

 

Jak to ogarnąć żeby łączyło się po ddns, a nie po IP, gdyż jest dynamiczne. 

 

Funbox z asusem połączony jest LAN - - - > WAN

Anonim

Nie dotyczy

DDNS nie działa

@Prozacpisałem, wyłącz firewall i nat w Asus, po kiego to włączasz?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 1

DDNS nie działa

Wyłącz nat = brak internetu

Firewall wyłączony, niech Ci będzie. 

 

Teraz co ma piernik do wiatraka. Uczepiles sie asusa jak problem jest po stronie funbox. Funbox NIE AKTUALIZUJE SIE Z DDNS. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 25
  • 3

DDNS nie działa

@Prozac 

Dzieje się tak dla wszystkich dostawców DDNS?

 

Na chwilę obecną, jedyna rzecz jaka mi przychodzi na myśl dlaczego tak się może dziać, to że w loginie neostrady masz dopisek /ipv6 i przez to nie masz przydzielonego publicznego adresu IPv4, dlatego też DDNS się nie aktualizuje.

 

Jeśli chodzi o NAT i firewall, to w takiej konfiguracji jak przedstawiłeś, NAT w Asusie musi być włączony, bo w przeciwnym wypadku trzeba by dodać statyczny routing na Asusa w Funboxie (bo skąd Funbox ma wiedzieć że Asus obsługuje sieć 192.168.2.0/24), a z tego co pamiętam to Funbox niestety nie umożliwia takiej opcji.

 

Poza tym Asus powinien być w DMZ Funboxa, aby uniknąć podwójnego NATa i z tego powodu w Asusie firewall powinien być włączony.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 1

DDNS nie działa

Niestety tak. Próbowałem no-ip, changeip. Jeśli chodzi o ipv6 to dopisku nie ma, wydaje mi się że wszystko idzie na ipv4. W funbox jest dodatkowa opcja żeby wymusić ipv4, ale po zaznaczenie tej opcji nic się nie zmienia. 

Anonim

Nie dotyczy

DDNS nie działa

@Prozac  problem chyba w FunBox drzemie pokrewny temat.

Załatwić ONT i jakiś konkretny router wtedy można w niego wpiąć, tak na koniec, gro usług FunBox jest zdalnie zarządzana, więc nie za wiele się w FunBox zmieni, dodając niedopracowane na 100% oprogramowanie i bugi, finał potem że nie można ustawić tego co się chce. tak na marginesie wywalcz ONT i kup konkretny router, bo te 2 co teraz masz to słabe są, coś pokroju Netgear Nighthawk D7000, FunBox 3.0 do szafki 😉