Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 wifi 5ghz problem

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 2
  • 0

Funbox 3.0 wifi 5ghz problem

Witam

 

Na wstępnie posiadam pełny pakiet Orange Love z TV o prędkości do 600 Mb/s. 

W laptopie zainstalowałem kartę Intel Dual Band AC7260.

Po kablu podpiętym do laptopa osiągam pełną prędkość internetu (580 Mb/s) natomiast po wifi 5Ghz przy testach wychodzi maksymalnie 350 Mb/s a zazwyczaj jest to w okolicach 280 Mb/s (występują też spadki do 150)

Próbowałem różnych ustawień karty sieciowej ale lepszego wyniku nie da się uzyskać:

 

Agresywność mobilności: niska

Moc transmisji: najwyższa

Przyspieszać przepustowości: włączono

Pasmo preferowane: 5Ghz

Tryb bezprzewodowy: 802.11ac

itp.

 

Laptop od funboxa oddalony jest na jakieś 2 metry podczas testów. 

Niestety nie mam innego urządzenia obsługującego 5ghz oprócz starszego samsunga galaxy, który również osiąga w okolicach 300 Mb/s. 

 

Wyniki osiągane na zewnętrznych testerach prędkości oraz podczas pobierania dużych plików z ftp. 

 

Moje pytanie czy to problem ustawień karty wifi czy z funboxem ? Ktoś spotkał się z takim problemem ?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 wifi 5ghz problem

@Anonim  Nie ma czegoś takiego jak najszybszy kanał 🙂 Również nie jest wymagane użycie aplikacji, aby była większa prędkość po Wi-Fi

 

@lukasboss  Moim zdaniem ta karta jest za wolna, aby obsłużyć 600 Mbit/s po Wi-Fi.

W specyfikacji widzę MIMO 2x2 max 867 Mbit/s. To za mało. 867 Mbit/s to nie jest prędkość jak na speedteście.

Ja osiągam 600 Mbit/s na karcie 3x3 1300 Mbit/s w odległości ok. metra od routera i uważam, że lepszej prędkości nie da się uzyskać na takiej karcie sieciowej. Więcej w moim teście.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 ODPOW. 14
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 wifi 5ghz problem

@lukasboss  żeby spiąć komputer z FunBox po wifi na 600Mb/s, musisz poprzez aplikację Mój FunBox przeprowadzić proces, powinien wskoczyć najszybszy kanał, niedostępny w konfiguracji FunBox, wypada też zmienić nazwy sieci wi-fi, ta 5GHz niech ma na końcu też 5GHz, chyba standardowo to tam nazwy sieci masz takie same.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 wifi 5ghz problem

@lukasboss  kilka tematów o FunBox 3.0 jest, wypada też poczytać, tam opisane co jak ustawić by te 600Mb/s uzyskać na 5GHz, ale dodam jeszcze, jak w bloku mieszkasz i dookoła masa sieci wi-fi, to zapomnij o szybkości 600Mb/s, inna sprawa że taka prędkość dostępna tylko w jednym pomieszczeniu, 2 pokoik to nawet 50% spadek prędkości po wi-fi na 5Ghz.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 wifi 5ghz problem

@Anonim  Nie ma czegoś takiego jak najszybszy kanał 🙂 Również nie jest wymagane użycie aplikacji, aby była większa prędkość po Wi-Fi

 

@lukasboss  Moim zdaniem ta karta jest za wolna, aby obsłużyć 600 Mbit/s po Wi-Fi.

W specyfikacji widzę MIMO 2x2 max 867 Mbit/s. To za mało. 867 Mbit/s to nie jest prędkość jak na speedteście.

Ja osiągam 600 Mbit/s na karcie 3x3 1300 Mbit/s w odległości ok. metra od routera i uważam, że lepszej prędkości nie da się uzyskać na takiej karcie sieciowej. Więcej w moim teście.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 2
  • 0

Funbox 3.0 wifi 5ghz problem


@Anonimnapisał(-a)

@lukasboss  żeby spiąć komputer z FunBox po wifi na 600Mb/s, musisz poprzez aplikację Mój FunBox przeprowadzić proces, powinien wskoczyć najszybszy kanał, niedostępny w konfiguracji FunBox, wypada też zmienić nazwy sieci wi-fi, ta 5GHz niech ma na końcu też 5GHz, chyba standardowo to tam nazwy sieci masz takie same.


 

Podział nazw mam zrobiony. W aplikacji mój FunBox pokazuje mi tylko, że kanał 13 jest najlepszy ale to przecież kanał dla 2,4 Ghz ?

 

@BORAXnapisał(-a)

@Anonim  Nie ma czegoś takiego jak najszybszy kanał 🙂 Również nie jest wymagane użycie aplikacji, aby była większa prędkość po Wi-Fi

 

@lukasboss  Moim zdaniem ta karta jest za wolna, aby obsłużyć 600 Mbit/s po Wi-Fi.

W specyfikacji widzę MIMO 2x2 max 867 Mbit/s. To za mało. 867 Mbit/s to nie jest prędkość jak na speedteście.

Ja osiągam 600 Mbit/s na karcie 3x3 1300 Mbit/s w odległości ok. metra od routera i uważam, że lepszej prędkości nie da się uzyskać na takiej karcie sieciowej. Więcej w moim teście.


Problem polega na tym, że pod złącze M2 najnowsza karta intela AX200, która ma przepustowość do 2400 Mbps ale pracuje również w standardzie MU-MIMO 2x2 i tego chyba na dualband nie przeskoczę ?  Czy jest jakaś karta pod to złącze, która obsłuży mi w pełni łącze ? 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 wifi 5ghz problem

@lukasboss  Jakaś lakoniczna ta specyfikacja Intela. Funbox 3.0 nie obsługuje kanału 160 MHz, więc takie karty sobie odpuśćmy. 

 

To ma być karta do PC czy laptopa ?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 2
  • 0

Funbox 3.0 wifi 5ghz problem

Edit

 

Sprawdziłem dokładnie i jest to PCI-e Half Mini


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 wifi 5ghz problem

@lukasboss  Jeżeli w laptopie masz kartę 2x2, to znaczy że masz 2 anteny. To nie pozwoli osiągnąć Ci prędkości transmisji 1300 Mbit/s. Musisz mieć 3 anteny, które zlokalizowane są w klapie ekranowej. 

Nie lepiej zakupić coś takiego https://www.tp-link.com/pl/home-networking/adapter/archer-t9uh/ pod warunkiem, że masz szybkie USB3.0 ?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 2
  • 0

Funbox 3.0 wifi 5ghz problem

USB 3.0 jest ale chodzenie z kartą sieciową w porcie usb w przypadku laptopa jest mało wygodne. Zastanawiam się czy zadziała dołożenie 3 anteny i zmiana karty na 3 wejścia np z uszkodzonego laptopa w całości bo złącze jest nadal aktualne ? 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 wifi 5ghz problem

@lukasboss  Jeżeli dołożysz trzecią antenę i kupisz kartę 802.11ac 3x3 do 1,3 Gbit/s to będziesz mógł osiągnąć 600 Mbit/s w bliskiej odległości. 

 

Pamiętaj, że laptopy mają też whitelisty kart sieciowych.