Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 wifi 5ghz problem

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 2
  • 0

Funbox 3.0 wifi 5ghz problem


@BORAXnapisał(-a)

 

Pamiętaj, że laptopy mają też whitelisty kart sieciowych. 


Tak wiem. Dzięki za pomoc 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 wifi 5ghz problem


@BORAXnapisał(-a)

@Anonim  Nie ma czegoś takiego jak najszybszy kanał 🙂 Również nie jest wymagane użycie aplikacji, aby była większa prędkość po Wi-Fi

 

@lukasboss  Moim zdaniem ta karta jest za wolna, aby obsłużyć 600 Mbit/s po Wi-Fi.

W specyfikacji widzę MIMO 2x2 max 867 Mbit/s. To za mało. 867 Mbit/s to nie jest prędkość jak na speedteście.

Ja osiągam 600 Mbit/s na karcie 3x3 1300 Mbit/s w odległości ok. metra od routera i uważam, że lepszej prędkości nie da się uzyskać na takiej karcie sieciowej. Więcej w moim teście.


W tanich routerach niestety kanały nie są idealne, ba Laptopy karty sieciowe też mają sporo odbiegające od katalogowych parametrów, więc się nie zgodzę z tobą, często robiąc pomiary zmiana kanałów ma wpływ na szybkość po wi-fi, inna sprawa to odbicia fal wi-fi, przy 5GHz drobne straty nawet, mają wpływ na szybkość, jakby była mowa o topowym sprzęcie z półki 1k zł to może mniejszy był rozrzut parametrów, FB 3.0 niestety nie jest topowym routerem (to typowy półka nisko/średnia), tak jak i karta wi-fi z tematu, anteny w laptopach też mają spore ograniczenia, trzeba by ustawiać Laptopa w najlepszym punkcie zasięgu wi-fi 5Ghz, co innego antena w PC, są karty z 3 antenami, ba na kablu, więc można to ustawić jak trzeba.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 wifi 5ghz problem


@BORAXnapisał(-a)

@lukasboss  Jeżeli dołożysz trzecią antenę i kupisz kartę 802.11ac 3x3 do 1,3 Gbit/s to będziesz mógł osiągnąć 600 Mbit/s w bliskiej odległości. 

 

Pamiętaj, że laptopy mają też whitelisty kart sieciowych. 


Zmiana anteny to często demontaż do rosołu Laptopa, tak ja miałem w Dell Vostro, ale wymieniałem procesor, to przy jednej pracy dałem antenę lepszą wraz z okablowaniem, raczej odradzam taką modyfikację jeśli laik to chce robić.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 2
  • 0

Funbox 3.0 wifi 5ghz problem

laptopy rozkręcam już od dobrych 11 lat a komputery stacjonarne od 18 wiec z tym nie ma problemu. Szukam aktualnie zestawu tri-band (karta i anteny) po rozbiórce laptopa, zobaczymy jakie będą efekty.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 wifi 5ghz problem

@lukasboss , ja mam starego laptopa, w którym padł dysk...nie znam się na tym.