Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 beznadziejny zasieg i predkosc, brak przelaczania na 2,4GHz przy 5mbps na 5GHz


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 0
  • 0

Funbox 3.0 beznadziejny zasieg i predkosc, brak przelaczania na 2,4GHz przy 5mbps na 5GHz

czesc. od kilku dni jestem uzytkownikiem swiatlowodu orange. poprzednio mialem neostrade 20mbps z routerem sagemcom f@st 2703 czy cos takiego. sygnal mialem w calym domu i normalnie moglem korzystac z internetu - normalnie moglem wziac telefon do kuchni, zrobiz zarcie i ogladac youtuba.

aktualnie posiadam swiatlowod 300mbps z routerem Funbox 3.0. Jestem strasznie poirytowany, poniewaz w pokojach, gdzie mialem na telefonie predkosc z poprzedniej neostrady okolo 16mbps, to aktualnie na swiatlowodach mam... mniej niz 10mbps... telefon jest na czestotliwosci 5GHz i ma dobry sygnal. w kuchni musze zupelnie przelaczyc sie na internet od operatora telefonu, poniewaz ten z funboxa jest nie do korzystania. na sile trzyma mnie na 5GHz przy przepustowosci 5mbps (taka jest w ustawieniach), a predkosc internetu jest taka, ze na lejku 512kbps w plusie na abonament internet dziala duzo zwawiej. nie mam duzych wymagan co do internetu, ale odczuwam roznice w predkosci i zasiegu. co do predkosci, to maks co wyciagnalem, to ok. 200mbps na 5GHz na telefonie lezacym na routerze, i to o bardzo poznych godzinach. w ciagu dnia predkosc to ok. 150mbps. na umowie mam internet 300mbps, a w zeczywistosci w ciagu dnia mam 150mbps przy routerze, a w innych pokojach, gdzie mialem na poprzednim routerze po 2.4GHz ok. 16mbps, to teraz mam okolo 2 razy mniejsza predkosc... tak sie cieszylem, ze bede mial wreszcie dobry internet, a tu rozcarowanie, bo jest gorzej niz bylo... wy tez tak macie? co moge zrobic? tak sie nie da zyc, bo teraz boje sie korzystac z wifi, bo co chwile trace sygnal/ predkosc przelacza mi youtube na 144p...

z tego co wiem, to 2.4GHz powiniem miec wiekszy obszar zasiegu niz 5GHz. dlaczego wiec router trzyma mnie na 5GHz nawet wtedy, gdy w ustawieniach telefonu mam informacje o 5GHz i przepustowosci 5mbps? dlaczego nie przelaczy mnie na 2.4GHz? na poprzednim routerze i internecie po miedziakach 20mbps mialem zasieg i predkosc internetu pozwalajaca na korzystanie z niego w calym domu, a teraz wole korzystac z pakietu internetowego od mojego operatora, bo przynajmniej youtube nie przelacza mi sie na 144p...

 Prosze was o pomoc bo przez to co sie z tym internetem odwala to idzie sie zagotowac... pozdrawiam

6 ODPOW. 6
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 beznadziejny zasieg i predkosc, brak przelaczania na 2,4GHz przy 5mbps na 5GHz

@pegasus  Jest aplikacja na Mój FunBox , tam można wybrać najlepszą konfigurację dla wi-fi, chyba nawet automatycznie kanały ustawi, jeśli chcesz naprawdę na max wi-fi wykorzystać, to trzeba jednak w dodatkowy router zainwestować z Punktem Dostępu , coś pokroju TP-Lin Archer C6 czy taniej C20, trochę kabla puścić lan i spiąć je razem, niestety wi-fi z akcentem na 5GHz nie obejmuje tak dobrze obiektów jak 2,4GHz i szybkość mocniej spada, ja na Archer C6 mam prawie 70% co oferuje w jednym pomieszczeniu na 5GHz, te katalogowe prędkości niestety nie osiągam nawet przy routerze.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 beznadziejny zasieg i predkosc, brak przelaczania na 2,4GHz przy 5mbps na 5GHz

@pegasus  Dodatkowo napiszę, że przełączanie sieci Wi-Fi pomiędzy częstotliwościami zależy bardziej od oprogramowania telefonu jak od routera. Rozdziel sieci, łącz się po prostu z siecią 2,4 GHz i dobierz niezakłócony kanał.

Druga sprawa jest taka, że prędkość internetu sprawdzamy poprzez połączenie przewodowe, a nie bezprzewodowe. 

Zachęcam do zobaczenia mojego testu Funboxa 3.0 (w porównaniu do 2.0)


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 0
  • 0

Funbox 3.0 beznadziejny zasieg i predkosc, brak przelaczania na 2,4GHz przy 5mbps na 5GHz

  1. co mi ze sprawdzania predkosci po kablu, skoro i tak internet dziala mi aktualnie gorzej niz na poprzedniej neostradzie 20 mega. musze korzystac z pakietu internetowego bo nawet youtube nie moge odbierac.jak laczyc sie do sieci 2.4GHz? jak wylaczylem 5GHz w routerze, to predkosc rowniez byla beznadziejna
  2. czy moge zamiast funboxa miec inny router? chetnie bym zakupil jakis inny model z antenami, ktory pokryje zasiegiem caly dom. moj poprzedni router nie mial zadnych anten zewmetrznych, a jakos dawal rade. aktualny to istna padaka
  3. wylaczylem 5GHz. na telefonie mam teraz polaczenie na 2.4GHz. jestem jakies 6 metrow od routera, nawet go widze, bo w linii prostej tak jakby (schody). na telefonie mam wszystkie kreski zasiegu wifi, sile "doskonala", szybkosc lacza 72Mb/s. zrobilem testinternetu... wyszlo 9ms ping, 9,5Mbps pobieranie, 15,31Mbps wysylanie. raczej nie powinno tak byc... na poprzednim internernecie od orange (neostrada 20mbps) mialem w tym miejscu zawsze okolo 16mbps. czy powinno tak byc???
  4. Dlaczego predkosc wifi na 2.4GHz jest dwukrotnie slabsza niz w przypadku mojego poprzedniego internetu 20mbps? na neo 20mbps mialem w tym samym miejscu zawsze okolo 16mbps, a aktualnie na swiatlowodach 300mbps mam ok. 9 mbps... sygnal jest pelny, nikt inny nie obciaza internetu
  5. Czy moge zastapic funboxa routerem TPLINK Archer C6? tak, zebym zupelnie zrezygnowal z funboxa? nie mam tv od orange ani telefonu voip. ten router ma antenki i przynajmniej wydaje sie lepszy. chcialbym moc korzystac w wifi w calym domu tak jak mialo to miejsce w przypadku sagemcoma fast 2704. cieszylbym sie nawet wtedy, jezeli mialbym z 60mbps na telefonie, bo to co mam aktualnie jest gorsze od tego co mialem wczesniej na miedziakach...

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 beznadziejny zasieg i predkosc, brak przelaczania na 2,4GHz przy 5mbps na 5GHz

@pegasus 1.Łącze należy sprawdzić po kablu aby obalić argument, że masz opcję do 300 Mbit/s, a osiągasz 150 Mbit/s.

2.Jeżeli nie masz ONT, to nie. Możesz prosić na infolinii o zewnętrzny ONT, bo nie jesteś zadowolony z działania usługi. Jak oni do tego podejdą? nie wiem.

3.To dowodzi tylko jak bardzo te pasmo jest obciążone u Ciebie w bloku.

4. Może miałeś ustawiony inny kanał na poprzednim routerze?

5. Jak będziesz miał ONT, to tak. 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 0
  • 0

Funbox 3.0 beznadziejny zasieg i predkosc, brak przelaczania na 2,4GHz przy 5mbps na 5GHz

co to jest ONT?

nie mam obciazonego pasma, nie mieszkam w bloku tylko w domu jednorodzinnym. 

ostatnio ogarnalem ze internet wifi na laptopie/telefonie potrafi nie odpowiadac nawet przy dobrym sygnale. dopiero teraz do tego doszedlem, jak dziewczynie skonczyl sie internet na telefonie i korzystala z wifi. sasiadom robi sie tak samo i chca pisac skarge

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 beznadziejny zasieg i predkosc, brak przelaczania na 2,4GHz przy 5mbps na 5GHz

@pegasus bez główkowania, zakup TP-Link Archer C6, zepnij go kablem lan z FB 3.0, w TP-Link ustaw router jako Access Point, wi fi na nim ustawiasz, FunBox 3.0 pozostawiasz jako modem, wi-fi wyłącz by nie siało niepotrzebnie zakłóceń. ONT to bez zgłębiania się w szczegóły konwerter, mając takowy możesz podpiąc dowolny router z wolnego rynku, FunBox 3.0 wtedy do szafki, spróbuj ONT wywalczyć od Orange, jakoś umotywuj potrzebę instalacji własnego routera, wtedy można zakupić coś lepszego > Netgear R6400, bez porównania ma lepsze wi-fi od FB 3.) czy Archer C6 i sporo dodatkowych funkcji sieciowych.