Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy przedłużyć umowę z nowszym Funbox i on mi wystarczy abym miał lepszą prędkość?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 76
  • 304
  • 0

Czy przedłużyć umowę z nowszym Funbox i on mi wystarczy abym miał lepszą prędkość?

@Anonim rozumiem tylko osobiście odczuwam jakby jednak było ciut gorzej.. 😏

Anonim

Nie dotyczy

Czy przedłużyć umowę z nowszym Funbox i on mi wystarczy abym miał lepszą prędkość?

Wierzę na słowo. Jednak patrząc na własnym przykładzie. W moim domu rodzinnym przez lata była neostrada która miała już na koniec opcje do 10 Mb/s. Ogólnie nie chodziła źle, w granicach 7-8 Mb/s. Na więcej nie mieliśmy co liczyć. Ale miała taki moment, że znacznie spadła ale po interwencjach udało im się uzyskać zadowalający poziom. Tak było do końca roku. Padła raz, potem 2. Zaraz potem okazało się, że możemy się podłączyć do powieszonego jeszcze na wiosnę światełka. 

 

Są osoby które mają problem aby uzyskać przyzwoicie działająca 10. Użytkowy zgłaszający problemy co kilka dni. Są miejsca gdzie czas jak i różne zewnętrze uszkodzenia nie obeszły się łagodnie z infrastrukturą i wywiesza ona białą flagę. Doraźne naprawy nie dają rady a w większe inwestycje w ta technologie operator się już nie bawi.

 

Zdaje sobie sprawę, że to co masz to nie szczyt osiągnięć technicznych szczegółnie w dzisiejszych czasach. Ale takie są realia. 

 

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 680
  • 1

Czy przedłużyć umowę z nowszym Funbox i on mi wystarczy abym miał lepszą prędkość?

Swoją drogą ciekawe jak to jest ze nie raz czytam - nawet w niektorych dzielnicach Warszawy niekoniecznie daleko od centrum jeszcze jadą na kablach miedzianych i sie cieszą jak maja 8Mb/s a ja w koncu mieszkam w malym miasteczku w małopolsce ( około 40 tyś. mieszkańców ) i cale miasto jest oplecione faktycznie infrastrukturą światłowodowa Orange więc cieszę sie łączem 1 Gb/s ale mi to w sumie potrzebne do pracy - realna predkość to jest przeważnie 970/320 . A do tego taka w sumie firma Bestconnect ktora zaczynała od internetu radiowego teraz sie rozrosła i oplata wszystkie wioski dookola światłowodem nawet te najmniejsze predkosci standartowe do wyboru czyli 300, 600, 1000 - choc zdarzaja im sie awarie i kumpel a przynajmniej tak twierdzi , dosc ciekawe awarie bo kiedyś mial przez tydzień 1,5 Gb/s przez 1,5 Gb/s wysylanie i cieszył sie jak male dziecko ale po tygodniu naprawili. Przy takiej prędkosci to nawet shella czy seedboxa nie potrzeba jezeli ktoś sie jeszcze bawi w torrenty bo moment wyseduje. Z tym ze shell to w pewnym stopniu bezpieczeństwo bo nikt nie widzi co się sciąga i skad i ostatecznie sam nic nie wysylasz wiec cię nie oskarżą o dzielenie sie plikami. Z tym ze tyle teraz serwisow w rodzaju Netflix czy Prime Video ze nic wiecej nie potrzeba. Pelno nowosci. A tak abstrahując  to ta druga firma nie otrzymała zgody na puszczenie światelka studzienkami i wszystko oplecione swiatłowodami z tym ze tak polowa prywatnych bloków koło mnie ma 1 Gb/s bo właściciel wczesniej zadbal o infrastrukturę a druga połowa ma internet radiowy 30 Mb/s i coś wiecznie nie dziala bo się anteny od wiatru przestawiają. Co wlasciciel bloku to inna opcja. Tak jak u mnie np. byla tv dawny Azart i niektórzy nagle stracili możliwość oglądania programów bo zakodowali i zmusili ludzi do zakupienia dekoderów DVB-T wtedy jeszcze drogich bo nawet po 180 zł a teraz zmiana systemu nadawania na DVB-T2 i niedawne dekodery za chwile tylko na smietnik i kupujcie nowe dekodery. A to przeważnie udezyło ludzi starszych i takich ktorych nie stać na tv kablową. Też to diabelnie madra polityka spóldzielni mieszkaniowej. Ehh tak jest co miejsce to inne problemy.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22162
  • 181

Czy przedłużyć umowę z nowszym Funbox i on mi wystarczy abym miał lepszą prędkość?


@pawel22041990napisał(-a)

@Anonim rozumiem tylko osobiście odczuwam jakby jednak było ciut gorzej.. 😏


Gorzej od czego?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 76
  • 304
  • 0

Czy przedłużyć umowę z nowszym Funbox i on mi wystarczy abym miał lepszą prędkość?

@j131 od zwykłego funboxa


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 680
  • 1

Czy przedłużyć umowę z nowszym Funbox i on mi wystarczy abym miał lepszą prędkość?

 @pawel22041990  Może jak na vdsl to nie masz tak tragicznej prędkości nie wiem czy nowy Funbox coś ci poprawi no może Wi-Fi bo FB 6 ma 7 anten i wiem jak mi sieje po całym mieszkaniu a FB 3 po prostu nie docierała  w ogole do niektorych miejsc. A po drugie wymiana - nie wiem jak teraz ale ja FB 6 mialem kilka dni po tym jak się pojawił i za to że nowy musialem zaplacić 129 zł a jeszcze pani z salonu byla uprzejma mnie o oplacie poinformować jak wszystko wprowadzila do systemu, zatwierdziła i przyniosla nowy a zabrala stary a ja myslałem jak usłyszalem ze mnie trafi ta " drobna " opłata i jej slowa : przepraszam nie mogę już wycofać.

Screenshot_1.jpg

 
 

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53545
  • 622

Czy przedłużyć umowę z nowszym Funbox i on mi wystarczy abym miał lepszą prędkość?

@kris68  FB6  nie zadziała na VDSL,  gdyż nie ma wbudowanego modemu


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7670
  • 31

Czy przedłużyć umowę z nowszym Funbox i on mi wystarczy abym miał lepszą prędkość?

cały ten wątek to rozkminianie DSL/FTTH, podczas gdy OP narzeka na WiFi. Żeby mieć dobre WiFi, trzeba sobie kupić dobre WiFi i nie nazywać tego czegoś routerem. A WiFi w tym budżetowym FB wyłączyć precz. A już na pewno nie wymieniać FB tylko po to aby mieć lepsze WiFi.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22162
  • 181

Czy przedłużyć umowę z nowszym Funbox i on mi wystarczy abym miał lepszą prędkość?

@pawel22041990 

Połączenie z internetem się nie pogorszyło.

Jeśli odczuwasz problem z połączeniem po WiFi to może przejście na 5GHz właśnie tak się objawia? To niby jest szybsze, ale też bardziej zawodne. Jeśli faktycznie o WiFi Ci chodzi, to posłuchaj tego co pisze @pirenej : wyłącz te słabiutkie WiFi w FB, zainwestuj w Access Point z prawdziwego zdarzenia, z antenkami, podłącz go kabelkiem eternetowym do FB i umieść centralnie w mieszkaniu.

Różnica w stosunku do FB będzie porażająca.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53545
  • 622

Czy przedłużyć umowę z nowszym Funbox i on mi wystarczy abym miał lepszą prędkość?

@j131  zasięgu tak, ale prędkości nie, bo więcej niż daje usługa  nie osiągnie..