Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy funbox 2 jest lepszy od funbox 1

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 100
  • 100
  • 0

Czy funbox 2 jest lepszy od funbox 1

@ketrasaArtur  Tak jako wzmacniacz sygnału najlepiej mieć tak jak piszesz .. Ja dodatkowo już myślałem o sieci dodatkowej dla gości za jednym zamachem.. i może niedokładnie się wyraziłem 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Czy funbox 2 jest lepszy od funbox 1

@Dantes według mnie najlepiej zastosować dodatkowy router, który również wspiera taką opcję, czyli sieć dla gości.

 

U siebie zastosowałem TP-LINK CPE 210, + dodatkowo wzmacniacz sygnału i mam pokrycie całego domu, działki oraz kawał drogi przed domem. Nie pcham siew WiFi 5 G, bo dla moich potrzeb spokojnie wystarczy 2,4 G, a jak trzeba przesłać większe pliki, to albo na kabelku, albo w bliskiej odległości od routera. W zupełności wystarczy 😉 😁


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 100
  • 100
  • 0

Czy funbox 2 jest lepszy od funbox 1

Też tak planowałem ale gdybym tylko wzmocnił sygnał powiedzmy o 30 procent to chyba już miałbym zasięg 5 GHZ w okolicy domu na tyle silny że by nie zrywało połączenia  a 2.4 GHz miałbym dla gości i inne takie ... bo ta sieć 2.4  już obecnie działa wkoło domu nieźle i nie zrywa 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Czy funbox 2 jest lepszy od funbox 1

Cześć,

 

Z tego, co pamiętam FB1 ma wifi tylko 2,4 GHz. FB2 ma już 5 GHz i dwie anteny wewnętrzne (w uproszczeniu), zaś FB3 ma 4 anteny, więc ma większe możliwości transmisyjne...Opinia, że 3-ka jest "gorsza" od 2-ki to pomówienie..:)

Jedyną  "wizualną" różnicą między 1 a 2 i 3 jest polaryzacja anten, (1-ka jest modemem stojącym pionowo), ale uważam, że skoro 3-ka ma programowalny port WAN to wolałbym ją nawet z niepełnym FTTH od 2-ki

Dodatkowym argumentem jest SMART wifi i wspaniałe "sprzężenie" z Smart Wifiboxem, co rozwiązuje problemy zasięgu


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 100
  • 100
  • 0

Czy funbox 2 jest lepszy od funbox 1

Zapomniałem dopisać . router już wymieniony z 1 na 2 ogólnie jestem zadowolony choć na początku był mały zgrzyt .. zasięg taki sam jak w 1 , oczywiście mowa o 2,4 GHz . 5 GHz trochę słabsze ale to norma , tego się spodziewałem . obecnie po kilku tygodniach użytkowania może być  . zasięg wifi zwiększyłem poprzez wzmacniacz tp linka jest ok wkoło domu na 5 GHz