Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Co z tym routerem?

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Co z tym routerem?

Witam, w niedługim czasie (2-3 miesiące, o ile światłowód okaże się być sprawny (kto wie ten wie)) planuję zerwać umowę z orange, pytanie tylko teraz co z routerem który wziąłem na raty (NIE NA WYPOŻYCZENIE). Jest to huawei B-818. Będę musiał im go oddać? Czy w karze za zerwanie umowy już jest doliczona cena routera? Czekam na odp.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Co z tym routerem?

@Macrolo Jeżeli planujesz zerwać umowę, to zostaniesz obciążony karą, do tego dojdzie opłata za router. Będzie trzeba pozostałe raty zapłacić jednorazowo.

 

Można też usługę Internetu domowego LTE zamienić na usługę światłowodową. Nie wiem, co w tedy z ratami za urządzenie, ale według mnie powinny zostać do spłaty według harmonogramu.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Co z tym routerem?

@Macrolo Raty musisz zapłacić, a później sprzedaj router. Karę i tak nalicza wedle obowiązujących reguł w umowie. To są jakby dwie oddzielne opłaty, bo przecież mogłeś wziąć tańszy router....


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Co z tym routerem?

@Macrolo Jeżeli planujesz zerwać umowę, to zostaniesz obciążony karą, do tego dojdzie opłata za router. Będzie trzeba pozostałe raty zapłacić jednorazowo.

 

Można też usługę Internetu domowego LTE zamienić na usługę światłowodową. Nie wiem, co w tedy z ratami za urządzenie, ale według mnie powinny zostać do spłaty według harmonogramu.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Co z tym routerem?

@ketrasaArtur @agat13 

A gdybym miał ten router wypożyczony to po prostu im oddaje przy zerwaniu umowy? bez żadnych kosztów?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Co z tym routerem?

@Macrolo Nie słyszałem o wynajmowaniu routerów LTE. Raty to forma zakupy, a więc własności. Sprzęt do Neo nigdy nie jest sprzedawany, więc podlega bezkosztowemu zwrotowi ( prócz kilku modeli modemów ADSL). Ty kupiłeś, więc możesz sprzedać i niewiele stracisz...

Anonim

Nie dotyczy

Co z tym routerem?

@Macrolo  na ile masz umowę z LTE, może zdążysz zakończyć umowę i spłacić modem LTE, zanim światłowód ci podłączą?

To że kable montują i planują podłączenie, nie oznacza że w 2021 będziesz miał światłowód w domu.