Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Chciałbym uzyskać ONT ze światłowodem 600 Mb/s, jednak nie mogę tego zrobić. Jak to obejść?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 43
  • 133
  • 0

Chciałbym uzyskać ONT ze światłowodem 600 Mb/s, jednak nie mogę tego zrobić. Jak to obejść?

Nikt nie każe używać laptopa do testów, szczególnie takiego bez portu Eth  🙂 Natomiast test każe używać kabla Ethernet bo to jest stabilne i przewidywalne połączenie. Przy WiFi z byle powodu może znacznie spadać prędkość, nawet jeśli urządzenia są umieszczone blisko siebie i to WiFi będzie hamulcem a nie dostawca Internetu. Dlatego test po WiFi się nie liczy (jeżeli wychodzi, że jest za wolno) i kropka.

 

Jeżeli test ma być wiarygodny to połączenie po kablu Ethernet, bez użycia przejściówek USB-Ethernet.

 

Co do przejściówek USB-Ethernet to nie mam o nich dobrego zdania gdyż nigdy nie pozwalają osiągnąć pełnej prędkości portu Ethernet. Stare z USB 2.0 na Ethernet 100Mbit osiągały w porywach może 70-80Mbit, nowsze z USB 3.0 na Gigabit wyciągają może 600Mbit. A te z USB 3.1 na 2.5G Ethernet (przy założeniu, ze ktoś w ogóle ma switcha 2.5G - co nadal jest rzadkością) - nie sprawdzałem jeszcze ale faktycznie te obecnie dostępne są nadal bardzo drogie. Problemem jest oczywiście przepustowość i overhead nakładany przez port/protokół USB. W każdym razie przy wyższych prędkościach, pomimo użycia kabla Ethernet, to przejściówka może być wąskim gardłem a nie dostawca Internetu.

 

Czyli jeśli nie ma się laptopa z portem Ethernet to trzeba takiego poszukać albo użyć do testu PCta.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Chciałbym uzyskać ONT ze światłowodem 600 Mb/s, jednak nie mogę tego zrobić. Jak to obejść?

@Zbyniu  tego mi nie musisz tłumaczyć (doskonale wiem na czym polega test certyfikowany), w ostatnich postach pisaliście o laptopach właśnie i dlatego w moim wpisie odniosłem się do tego.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

Chciałbym uzyskać ONT ze światłowodem 600 Mb/s, jednak nie mogę tego zrobić. Jak to obejść?

Z braku portów, kabelków i kompetencji userów, zawsze mógłby przyjść z odsieczą mój miernie poparty pomysł . Zachęcam do popierania.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 26
  • 0

Chciałbym uzyskać ONT ze światłowodem 600 Mb/s, jednak nie mogę tego zrobić. Jak to obejść?

Witam , na to  Wasze bicie piany proszę o to wynik na FB6 po kabelku od kompletu z Orange

test.jpg


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 26
  • 0

Chciałbym uzyskać ONT ze światłowodem 600 Mb/s, jednak nie mogę tego zrobić. Jak to obejść?

Dodam że po wifi na 5ghz  tak leci

20220908_205639.jpg


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Chciałbym uzyskać ONT ze światłowodem 600 Mb/s, jednak nie mogę tego zrobić. Jak to obejść?

@zbynio70 

I jak, zgłosiłeś reklamację?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 26
  • 0

Chciałbym uzyskać ONT ze światłowodem 600 Mb/s, jednak nie mogę tego zrobić. Jak to obejść?

@j131 Nie , test przeprowadzę w weekend  ( do tej pory brakło czasu ) i wtedy opiszę co i jak ale na tą chwilę jestem zadowolony z tego że mam swój router poprzez ONT wpięty bez routerów operatora .