Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Cena Smart Wi-Fi Boxa

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

Cena Smart Wi-Fi Boxa

Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość kupienia SWB płacąc X cene w całości zamiast 10zł/msc za wypożyczenie? Patrząc z perspektywy umowy na 2 lata + koszty wypożyczenia wyglądają mało opłacalnie. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Cena Smart Wi-Fi Boxa

@Qxoooli  niestety SWB można tylko wypożyczyć, na chwilę obecną nie ma możliwości zakupu na własność. Urządzenia nie bierzesz na 2 lata, możesz wypożyczyć na próbę i jeżeli nie podpasuje oddać np. po kilku dniach, po miesiącu itd. biorąc urządzenie nie wiążesz się dodatkowo umową, tylko od Ciebie zależy na jaki okres wypożyczasz.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Cena Smart Wi-Fi Boxa

@Qxoooli  niestety SWB można tylko wypożyczyć, na chwilę obecną nie ma możliwości zakupu na własność. Urządzenia nie bierzesz na 2 lata, możesz wypożyczyć na próbę i jeżeli nie podpasuje oddać np. po kilku dniach, po miesiącu itd. biorąc urządzenie nie wiążesz się dodatkowo umową, tylko od Ciebie zależy na jaki okres wypożyczasz.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Cena Smart Wi-Fi Boxa

@Qxoooli jeżeli nie chcesz ponosić kosztów za wypożyczenie sprzętu od Orange, który niestety nie jest na sprzedaż, jest możliwość zakupu na wolnym rynku, ale innego sprzętu niż oferuje Orange. Zaletą sprzętu z wolnego rynku, płacisz raz, ale z konfiguracją trzeba poradzić sobie samemu. Sprzęt Orange jest tak skonfigurowany i dopasowany, żeby użytkownik nie znający się umiał we własnym zakresie podłączyć i uruchomić.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 429
  • 1455
  • 13

Cena Smart Wi-Fi Boxa

Miałem wypożyczony Smart WiFi Box od Orange w cenie 5 zł/mc i ... oddałem ponieważ uzysk z niego był niewielki (jedyne miejsce w którym aplikacja pozwalała na instalację SWB gwarantowało dobry odbiór sygnału mojej sieci... ptakom w parku 😉 ). Z mojego doświadczenia wynika, że znacznie lepsze pokrycie WiFi w mieszkaniu z wielkiej płyty zapewnia mi FunBox 6.0 niż zestaw FB 3.0 + SWB.
Swoją drogą dziś, reklamując jeden z niedawnych zakupów w sklepie pewnej sieci "elektro sklepów" zauważyłem, że mają w sprzedaży extendery WiFi w cenie ok 70 zł i dokładnie taką samą dyskusję podjąłem z moim synem w  zakresie opłacalności wypożyczenia SWB od Orange vs zakup urządzenia na wolnym rynku, z tym, że nie wiedziałem, że teraz koszt wypożyczenia to 10 zł/mc.

Możesz zawsze zrobić test porównawczy - wypożyczyć SWB od Orange na 1 miesiąc oraz w tym samym czasie zakupić online extender. Będziesz miał 14 dni na testy porównawcze. Jeśli uznasz, że produkt firmy zewnętrznej zaspokaja Twoje potrzeby - to go sobie zostawisz a oddasz SWB do Orange. Jeśli natomiast sprzęt od Orange będzie w twoim przypadku lepiej spełniał swoje zadanie - to korzystając z 14 dniowego prawa do odstąpienia od umowy zawartej na odległość - odeślesz produkt zakupiony online.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Cena Smart Wi-Fi Boxa

Jestem tego samego zdania co koledzy przedmówcy @ketrasaArtur  i @Morciak , a skoro już bym miał taką potrzebę to wolałbym zakupić wzmacniacz wi-fi  z wolnego rynku na własność, na pewno wyjdzie taniej i będzie miał większe możliwości (zasięg, konfiguracja) niż SWB.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53225
  • 617

Cena Smart Wi-Fi Boxa

@Qxoooli miałem się nie wtracac, bo temat zamknięty, ale jako miłośnik tematyki wifi muszę swoje 3 grosze dodać.. 

SWB ma swoich zwolenników i przeciwników. Ja uważam, ze ma wiele zalet, bo na nim pracowałem i konfigurowalny w wielu miejscach. Po pierwsze to sprzęt kompatybilny i dedykowany do FB3. Ma te same komponenty i nadajnik co modem. Paruje się prosto i co ważne, ma takie samo SSID co modem, te same hasła i  komunikuje się automatycznie z modemem... 

Ma opcje SMART, co zapewnia przełączanie między nadajnikami w sposób płynny i przechodzenie na 2,4GHz która to ma mniejszy transfer, a większy zasięg, gdy zabraknie zasięgu 5GHz...

Urządzenie pracuje w trybie Range Extendera, Access pointa i klienta z dwoma portami na Switchu LAN. Daje to sporo możliwości dla urządzeń za SWB po kablu ( kompy, konsole, dekodery) 

Most między modemem, a SWB zapina się na 750 MB/ sek ( sam to sprawdziłem) więc... Nic dodać, nic ująć.. 

Oczywiście można zrobić AP czy RE z prawie każdego routera i w sumie wifi będzie, ale już z konfiguracją i SMART dużo trudniej.. 

SWB jest prosty i skuteczny... I naprawdę działa. Trzeba tylko umieć podłączyć i wybrać dla niego optymalne miejsce w stosunku do lokalu i modemu. 

Nie dajmy się ponieść optymizmowi  że wszystko wszędzie zadziała na maxa, ale akurat do wifi trzeba mieć podejście realne i techniczne


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Cena Smart Wi-Fi Boxa

@agat13  wszystko to "ładnie i pięknie", ale trzeba przyznać że dla kogoś kto potrzebuje SWB na stałe to koszty najmu są relatywnie za wysokie co do wartości samego urządzenia i operator faktycznie mógłby pomyśleć o wprowadzeniu możliwości zakupu na własność przez abonenta.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53225
  • 617

Cena Smart Wi-Fi Boxa

@slav72  a co my poradzimy, że operator nie sprzedaje? Jakbym miała jednak wybierać, to bym najpierw przetestował za śmieszna kwotę wynajmu za kilka dni w Orange SWB... Warto wiedzieć i mieć porównanie z innym sprzętem... 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Cena Smart Wi-Fi Boxa

@agat13  zgadza się dlatego, w pierwszym poście napisałem że można potestować czy przypasuje, a w ostatnim że operator mógłby się zastanowić nad wprowadzeniem możliwości sprzedaży SWB 🙂