Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

CISCO 1942 zamiast funbox

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 40
  • 0

CISCO 1942 zamiast funbox


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 36
  • 49
  • 1

CISCO 1942 zamiast funbox

pozostaje pytanie czy z powodu zmiany routera Orange nie wyłączy mi usługi?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

CISCO 1942 zamiast funbox

Samej zmiany nie. Zależy co planujesz robić.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 36
  • 49
  • 1

CISCO 1942 zamiast funbox

Witam ponownie 🙂

 

Interfejs, na którym neostrada zadziała na tym routerze to EHWIC-VA-DSL-A. Ostatnie A oznacza annex A czyli specyfikację dla zakończenia kablem telefonicznym. Jest jeszcze annex E, który oznacza terminacje demarcation point wtykiem ethernetowym.

 

Po zainstalowaniu interfejsu, wpięciu do lini telefonicznej i wprowadzeniu konfiguracji do routera połączenie działa. Router negocjuje z ISP adres IPv4, NATuje pakiety z 2 sieci lokalnych na sieć publiczną i pilnuje, żeby nikomu nie zechciało się nawiązywać z moją siecią nieproszonych połączeń. Niestety, poległem na próbie ustawienia IPv6. Działa tylko lokalnie. Z loginu neostrady musiałem usunąć „/ipv6”

 

Jedyny problem z jakim do tej pory nie mogę sobie poradzić to komunikacja z serwerem Windows Update. Na innym forum przeczytałem, że problemem może być brak łączności po IPv6 z siecią publiczną.

 

Stąd pytanie: w jaki sposób ustawić w routerze negocjowanie adresu v6 od ISP?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 36
  • 49
  • 1

CISCO 1942 zamiast funbox

Z tym Windows Update to był kompletnie nietrafiony strzał, po zainstalowaniu ręcznie poprawki zbiorczej z 2019 roku usługa WUpdate ożyła. Na marginesie Windows 7 od roku nie ma wsparcia z M$ i po każdym restarcie prześladuje mnie wielkim lockscreenem zapraszającym do instalacji windows 10. Boję się kliknąć "nie pytaj ponownie"

 

A IPv6 ciągle nie chce zadziałać


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

CISCO 1942 zamiast funbox


@as_nielonapisał(-a)

. Boję się kliknąć "nie pytaj ponownie"

 


nie lękaj się