Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

CISCO 1942 zamiast funbox

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 36
  • 49
  • 1

CISCO 1942 zamiast funbox

Cześć,

 

Czy mogę podłączyć się do usługi korzystając ze zdobycznego Cisco 1942? Jaki moduł HWIC byłby kompatybilny z kabelkiem zza demarcation point?

 

Dzięki za odpowiedź

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 36
  • 49
  • 1

CISCO 1942 zamiast funbox

Witam ponownie 🙂

 

Interfejs, na którym neostrada zadziała na tym routerze to EHWIC-VA-DSL-A. Ostatnie A oznacza annex A czyli specyfikację dla zakończenia kablem telefonicznym. Jest jeszcze annex E, który oznacza terminacje demarcation point wtykiem ethernetowym.

 

Po zainstalowaniu interfejsu, wpięciu do lini telefonicznej i wprowadzeniu konfiguracji do routera połączenie działa. Router negocjuje z ISP adres IPv4, NATuje pakiety z 2 sieci lokalnych na sieć publiczną i pilnuje, żeby nikomu nie zechciało się nawiązywać z moją siecią nieproszonych połączeń. Niestety, poległem na próbie ustawienia IPv6. Działa tylko lokalnie. Z loginu neostrady musiałem usunąć „/ipv6”

 

Jedyny problem z jakim do tej pory nie mogę sobie poradzić to komunikacja z serwerem Windows Update. Na innym forum przeczytałem, że problemem może być brak łączności po IPv6 z siecią publiczną.

 

Stąd pytanie: w jaki sposób ustawić w routerze negocjowanie adresu v6 od ISP?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 ODPOW. 15

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

CISCO 1942 zamiast funbox

W jakiej technologii masz internet?

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 36
  • 49
  • 1

CISCO 1942 zamiast funbox

to jest miedziany link, chyba xDSL. IEEE 802.3xx ?

 

Fajnie byłoby uzyskać wyczerpującą odpowiedź odnośnie interfejsów obsługujących rozwiązania orange, nieważne czy miedziane czy optyczne


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

CISCO 1942 zamiast funbox

Orange wspiera wszystkie standardy sieciowe. Kwestia ile jesteś w stanie zapłacić bo dla osób indywidualnych wyboru nie ma. Nie wiem o jakich interfejsach myślisz.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 36
  • 49
  • 1

CISCO 1942 zamiast funbox

W domu używamy funbox 2.0


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

CISCO 1942 zamiast funbox

Okej. Ale ten router obsługuje ADSL 2+, VDSL oraz FTTH.

Więc nie wiem jak chcesz ten router cisco podłączyć nie znając technologii. Bo on chyba nie ma modem w sobie? Więc co chcesz użyć zamiast modemu? Używasz dziwnych określeń okołoinformatycznych.
Anonim

Nie dotyczy

CISCO 1942 zamiast funbox

@as_nielo  co chcesz uzyskać korzystając z własnego routera?

FB 2.0 to dobry router i nie ogranicza żadnych usług, ten własny router możesz spiąć z FB 2.0 kablem łan i wykorzystać, kwestia wyłączenia DHCP w nim, lub inną adresacja niż w FB 2.0.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 36
  • 49
  • 1

CISCO 1942 zamiast funbox

Swój router mogę wyposażyć w interfejsy (modemy, podążając za twoją terminologią), został mi jeszcze jeden niewykorzystany slot. Żeby podpiąć go pod WAN musiałbym dokupić odpowiednią kartę rozszerzeń. Stąd pytanie, jakiej karty HWIC szukać, żeby podłączyć się bezpośrednio do usługi konsumenckiej orange (strzelam, że xDSL) zadziałała.

 

Funbox nie oferuje np. dostępu do logów a ja dla swoich potrzeb chciałbym wiedzieć np. co działo się z uPNP. Mógłbym ustawić DMZ na ten mój router i resztę skonfigurować już we własnym zakresie ale to będzie nieeleganckie rozwiązanie. To tak na marginesie, najważniejsze jest pytanie - czy zastąpię tego funbox'a moim CISCO 1942 i jakiego dodatkowego interfejsu potrzebowałbym, żeby to zadziałało


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

CISCO 1942 zamiast funbox

Najpierw potrzebujesz ustalić technologię bo potrzebujesz modemu. Router CISO 1942 tylko rozsieje Ci sygnał. Najlepiej skontaktuj się z supportem CISCO.

Jeśli to ADSL, to znalezienie zgodne modemu będzie trudne, ale jeszcze możliwe.
Przy VDSL koszty są już duże i raczej inwestycja jest mało opłacalna.
Przy światłowodzie w różnych wariantach raczej też. Taniej kupić modemo-router.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 36
  • 49
  • 1

CISCO 1942 zamiast funbox

Dzięki, rozsiania sygnału nie wziąłem pod uwagę a to poważne utrudnienie.