Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak sieci funBox 5GHZ

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 169
  • 4

Brak sieci funBox 5GHZ

Dzisiaj zniknęła mi sieć 5GHZ. Nie znajduje jej żadne urządzenie - dwa Apple TV, telewizor,

2 iPhony , Xbox oraz iPad. 

FunBox 3.  sygnalizuje zarówno 2,4 jak 5 GHZ. - diody świecą się na żółto. Restart był robiony.
Ukradli mi te 5GHZ czy jakaś awaria?

________________
* Przeniesione z działu Sieć i dostępność usług – moderator Kinga

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 169
  • 4

Brak sieci funBox 5GHZ

Dzięki. Ale udało mi dię znależć. Rozdzieliłem i zmieniłem nazwę sieci 5 GHz - teraz jest FunBox-0D72_5GHz. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18398
  • 52616
  • 705

Brak sieci funBox 5GHZ

@JerzyMarian1 rozdziel sieci WiFi na routerze i przy WiFi 5GHz dodaj 5G w nazwie. Będzie łatwiej rozróżnić. Dprawdźpo rozdzieleniu, czy sieć WiFi 5GHz jest widoczna dla urządzeń.

Jeżeli dalej będzie brak sieci WiFi 5GHz, to może być uszkodzony router. Ewentualną wymiana w salonie.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2015
  • 5421
  • 183

Brak sieci funBox 5GHZ

Reset modemu do fabryki, potem rozdziel pasma ponownie i sprawdź. Jak nie wróciło to wymiana modemu.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 169
  • 4

Brak sieci funBox 5GHZ

Gdy wszedłem w ustawienia FunBoxa 3- to mam m.in. w sekcji WI-FI - „częstotliwość WI-FI  włączone  / WI-FI 2.4 GHz oraz 5 GHz.

To by znaczyło, że urządzenia, które obsługują 5 GHz jak, np iPhone maja do dyspozycji 5GHz?
Chyba gdzieś rzeczywiście połączyłem, tylko,  jałopa jedna, nie pamiętam gdzie. A co to połączenie daje? Też, jak ten ostatni głupek, nie wiem.

 

ps. Tylko nie umrzyjcie ze śmiechu, proszę


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18398
  • 52616
  • 705

Brak sieci funBox 5GHZ

@JerzyMarian1 połączenie dwóch sieci daje możliwość wybrania przeż urządzenie odpowiedniej sieci WiFi 2,4GHz lub 5GHz, ale że obie sieci są z tą samą nazwą, więc urządzenia się gubią. Dlatego najlepiej rozdzielić WiFi.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12909
  • 53069
  • 610

Brak sieci funBox 5GHZ

@JerzyMarian1 sam połączyłem, to i sam rozłącz..rozwiązanie gotowe. 

@ketrasaArtur  przy rozłączonych nie ma problemu z identyfikacją każdej. Jednak wybierają świadomie. Z połączonymi jest to aki problem, że nie zawsze działa automatyczne przełączanie pomiędzy nimi zgodnie  z zasadą Smart. Prz ważnie wybierana jest silniejsza czyli 2,4GHz, a więc wolniejsza, co budzi frustrację z powodu transferu. Lepiej więc rozdzielić i wtedy nie liczymy na inteligencję modemu czy odbiornika, a na nasz palec wybiórczy


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 169
  • 4

Brak sieci funBox 5GHZ

Dzięki. A gdzie rozdzielić? Wyraźnie dzisiaj, mam nadzieję, że tylko dzisiaj, dopadło mnie zaćmienie umysłowe.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2015
  • 5421
  • 183

Brak sieci funBox 5GHZ

Najlepiej pobierz apkę mój funbox, zaloguj sie - dalej tam gdzie masz hasło do wifi kliknij dososuj i na dole rozdziel.
Lub adres 192.168.1.1 zaloguj się do funboxa - moje wifi - zaawansowane i masz rozdzielenie pasma.
https://www.orange.pl/kid,4004094945,id,4004932504,title,Orange-FunBox-20-8211-podzial-pasma-WiFi,he...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12909
  • 53069
  • 610

Brak sieci funBox 5GHZ

@JerzyMarian1 można przez apke, al ja wolę przez menu modemu na 192.168.1.1 admin/8 znaków klucza WPA i zakładka wifi/ zaawansowane. Zawsze zmieniam SSID i hasło, bo ten klucz jest bezpieczny, ale niewygodny


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 169
  • 4

Brak sieci funBox 5GHZ

Dzięki. Ale udało mi dię znależć. Rozdzieliłem i zmieniłem nazwę sieci 5 GHz - teraz jest FunBox-0D72_5GHz.