Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak możliwości synchronizacji linii TP LINK W8961N


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Brak możliwości synchronizacji linii TP LINK W8961N

Witam serdecznie,

 

Mam podpiętego funboksa 2.0, na którym mam problemy z siecią WIFI. W związku z tym zakupiłem routery w celu zmiany urzadzenia. (netger d1500, i tp link z tematu). Oba nie potrafią złapać synchronizacji z linią, jakby tepsa blokowała urzadzenia zewnętrzne, nie dostarczone przez usługodawcę.

 

W związku z tym, zacząłem sprawdzać konfigurację routera, ale wydaje mi się, że wszystko powinno grać. W załączeniu kilka zrzutów ekranu z routera.


Czy ktos może mi podpowiedzieć gdzie tkwi błąd?

 

📎 Grafika z załącznika:

Pokaż szczegóły

 

Kinga_0-1652626117834.png

 

 

Kinga_1-1652626162752.png

 

 

Kinga_2-1652626202089.png

 

 

 

Kinga_3-1652626237040.png

 

 

Kinga_4-1652626276313.png

 

 

 

Kinga_6-1652626351229.png

 

Kinga_7-1652626384055.png

 

Kinga_9-1652626426611.png

 

________________
* Wstawiono grafikę dodaną jako załącznik – moderator Kinga

10 ODPOW. 10

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 122
  • 1

Brak możliwości synchronizacji linii TP LINK W8961N


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Brak możliwości synchronizacji linii TP LINK W8961N

@DarkStunt  w skrócie. Orange nie blokuje modemów z rynku.

Login i haslo do neo. Możesz sprawdzić na loginie  rejestracja@neostrada.pl

Haslo rejestracja ( otworzy sie sytona www orange.pl)

Połączenie PPPoE

VPI 0, VCI 35

Enkapsulacja VCMux

Ważna rzeczą jest typ linii. ADSL  dla prędkości do 20Mb/sek I VDSL  dla do 80Mb/sek

 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Brak możliwości synchronizacji linii TP LINK W8961N

Wszystko zrobiłem zgodnie z wytycznymi. Nadal nie potrafi złapać synchronizacji z linią.

 

Może właśnie problemem jest router. Oba są ADSL 2+ zamiast vdsl


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 122
  • 1

Brak możliwości synchronizacji linii TP LINK W8961N

 

cześć

 

ja - na ten przykład - do vdsl miałem archera 400 { po kilku degietkach }

instalacja automatyczna i szybka

sprawdź na stronie tp link czy Twój model jest przeznaczony do vdsl2

 

pozdro


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Brak możliwości synchronizacji linii TP LINK W8961N

@DarkStunt  jeśli masz usługę do 80 to modem ADSL się nie zsynchronizuje na 100%. Sprawdź w specyfikacji modemu


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Brak możliwości synchronizacji linii TP LINK W8961N


@DarkStuntnapisał(-a)

Witam serdecznie,

 

Mam podpiętego funboksa 2.0, na którym mam problemy z siecią WIFI. W związku z tym zakupiłem routery w celu zmiany urzadzenia. (netger d1500, i tp link z tematu). Oba nie potrafią złapać synchronizacji z linią, jakby tepsa blokowała urzadzenia zewnętrzne, nie dostarczone przez usługodawcę.

 

W związku z tym, zacząłem sprawdzać konfigurację routera, ale wydaje mi się, że wszystko powinno grać. W załączeniu kilka zrzutów ekranu z routera.


Czy ktos może mi podpowiedzieć gdzie tkwi błąd?

 

 


Błąd tkwi w tym, że kupiłeś modem który nie obsługuje Twojej usługi, jak już się chyba zorientowałeś.

Ale nie wszystko stracone, jeśli wszystko co chcesz osiągnąć to lepsze WiFi to po prostu skonfiguruj ten swój ruter jako AP, nie używaj jego modemu w ogóle, połącz go kabelkiem z FB2 a WiFi FB2 wyłącz.

 

PS. TEPSA nie istnieje od jakiegoś czasu więc niczego nie może blokować. Orange natomiast nie wprowadza żadnych nie-technicznych ograniczeń na usłudze vDSL więc to na pewno fałszywy trop.

 

PS2. Oczywiście sugerowane przeze mnie obejście problemu będzie nieproporcjonalnie trudne w implementacji ponieważ żaden z tych modemów nie wspiera bezpośrednio trybu AP. Trzeba by najpierw podłączyć sprzęt do komputera, skonfigurować WiFi, wyłączyć serwer DHCP, przypisać statyczny adres IP z puli FB2 i powinno działać. Ale żaden z nich nie ma jakiegoś porażająco lepszego WiFi niż FB2, więc nie wiem czy nie lepiej zainwestować w coś nieco bardziej pasującego do Twojej konfiguracji (np. z modemem vDSL)


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Brak możliwości synchronizacji linii TP LINK W8961N

@DarkStunt  jeśli dobrze podałeś oznaczenie tego modemu Netgear to ma on opcje WAN/LAN w switchu. Czyli może być prosto i szybko skonfigurowany jako router WAN podpięty za Funboxem. Zrobisz wtedy kaskadę sieci i musisz odpowiednio zmienić zakres adresacji dhcp na Netgearze na inny niż z FB, ale wifi będzie działało wtedy jak chcesz. Warto wyłączyć wifi w FB, aby się nie zaklocaly

Anonim

Nie dotyczy

Brak możliwości synchronizacji linii TP LINK W8961N

Jeśli ma opcję WAN/LAN, to da się pewnie ustawić @agat13

Aby zmienić router NETGEAR w tryb AP:

  1. Uruchom przeglądarkę internetową z urządzenia podłączonego do sieci routera.
  2. Wejdź  na www.routerlogin.net .
    Wyświetlone zostanie okno logowania.
  3. Wprowadź swoją nazwę użytkownika i hasło.
    Domyślna nazwa użytkownika to admin . Hasło to hasło określone podczas pierwszego logowania. W nazwie użytkownika i haśle rozróżniana jest wielkość liter.
    Zostanie wyświetlona strona główna lub pulpit nawigacyjny BASIC.
  4. Wybierz   ZAAWANSOWANE > Konfiguracja zaawansowana > Bezprzewodowy AP .
    W przypadku routerów Nighthawk Pro Gaming wybierz kolejno Ustawienia > Konfiguracja > Bezprzewodowy AP .
    Niektóre modele mogą używać nieco innych etykiet menu, takich jak tryb routera / punktu dostępowego / mostu .
  5. Wybierz tryb AP .
    Pojawią się opcje wyboru ustawień adresu IP w tym punkcie dostępu .
    Uwaga: Opcja Pobierz dynamicznie z istniejącego routera jest domyślnie zaznaczona.

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Brak możliwości synchronizacji linii TP LINK W8961N

@Anonim 

Sprawdziłem dokumentację obu tych modemów, żaden nie ma trybu AP.

Ten Netgear ma naturalną możliwość pracy z pominięciem modemu aDSL, z wykorzystaniem jednego portu eth jako WAN, i to by było na tyle.