Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak internetu po Kablu, Wi fi jest.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Brak internetu po Kablu, Wi fi jest.

w Panelu sterowania  nie ma wykrzykników. 

JEśli chodzi o wykrywanie kabla raczej go wykrywa bo  tak jest jak nie ma kabla wpiętego

a tak jest wpięty
Anonim

Nie dotyczy

Brak internetu po Kablu, Wi fi jest.

@kaza2A to się stało z dnia na dzień braku polaczenia po LAN na tym jednym sprzęcie ?

 

Edit tu masz opisane twój problem Naprawić Niezidentyfikowane sieci


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Brak internetu po Kablu, Wi fi jest.

nie działa nic.  NIe mam waszych danych  dns itd 

Nie wiem kiedy to sie stało . Poprostu umyślało mi sie korzystać z lan

Anonim

Nie dotyczy

Brak internetu po Kablu, Wi fi jest.


@kaza2napisał(-a)

Windows 7  ale na 10   ten problem występuje.

 

 


A jak wyglądają właściwości? 

Anonim

Nie dotyczy

Brak internetu po Kablu, Wi fi jest.

@kaza2Możesz na stronie DELL wykonać test inspiron-15r-n5110/diagnose


Zespół Nasz Orange
  • 2885
  • 11509
  • 150

Brak internetu po Kablu, Wi fi jest.

@kaza2

nie jest to chyba komfortowa sytuacja dla systemu, gdy już jesteś połączony po wi-fi i jednocześnie chcesz dodatkowo połączyć się po kabelku 😉
status połączeniastatus połączenia

Dlatego:

  • odepnij kabelek
  • wyłącz wi-fi na Dellu
  • podepnij kabelek

I co się wykluło?

 

Anonim

Nie dotyczy

Brak internetu po Kablu, Wi fi jest.

@WiktorMoże tak jest w DELL-u ale jak wygląda u ciebie mapa sieci ? Ja sprawdziłem na dwóch systemach Win 7 i Win 10 i dwóch laptopach Samsung i Asus i nie ma problemu jedynie żeby skorzystać po LAN trzeba rozłączyć WIFI 

Edit teraz jestem połączony po WIFI ale tez jest wpięty kabel LAN

 


Przechwytywanie.PNG


Zespół Nasz Orange
  • 2885
  • 11509
  • 150

Brak internetu po Kablu, Wi fi jest.


@Anonim napisał:
Pokaż szczegóły

@WiktorMoże takie jest w DELL ale jak wygląda u ciebie mapa sieci ? Ja sprawdziłem na dwóch systemach Win 7 i Win 10 i dwóch laptopach Samsung i Asus i nie ma problemu jedynie żeby skorzystać po LAN trzeba rozłączyć WIFI 

Edit teraz jestem połączony po WIFI ale tez jest wpięty kabel LAN

 


Przechwytywanie.PNG

Nie sądzę, żeby producent urządzenia miał tu jakieś znaczenie; bardziej to, co mamy już zainstalowane w systemie. Takiego testu obecnie nie mogę przeprowadzić. (Mam router bez portu LAN Emotikon: Język).

Nie wykluczam, że poszedłem złym tropem. Pomyślałem, że ta sytuacja może wywoływać jakieś konflikty. Widać - niekoniecznie. Dzięki za przeprowadzony test :).

Rozumiemy tak samo to zdanie?:
"nie ma problemu jedynie żeby skorzystać po LAN trzeba rozłączyć WIFI"?

Chodzi o to, że gdy już jesteśmy połączeni po wi-fi, a dodatkowo połączymy się po LAN-ie - to wtedy nadal aktywnym połączeniem jest to bezprzewodowe. Ale jednocześnie to połączenie po LAN-ie czeka jakby w gotowości do łączenia się z internetem (nie sygnalizuje żadnych konfliktów itp.):

  • np. możliwe jest użycie jakiejś aplikacji gamingowej, która pozwala na wybranie interfejsu LAN (a nie wi-fi), po którym miałaby się odbywać transmisja
  • albo gdy właśnie rozłączymy się z wi-fi

 

▬▬▬

Jeszcze całkiem na marginesie dodam, że w tym wątku na Elektrodzie pokazano, do czego może się przydać korzystanie z dwóch interfejsów Szczęśliwy mężczyzna.