Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rozłączanie wi-fi podczas oglądania filmów na YouTube

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 7
  • 0

Rozłączanie wi-fi podczas oglądania filmów na YouTube

Witam

 

Podczas oglądania filmu w serwisie YouTube co ok 3-4 minuty zrywa mi połączenie Wi-fi. Po upływie ok 30-40 sekund połączenie jest wznawiane, jednak znów po 3-4 minutach zrywane. Jest to notoryczny problem na laptopie i sporadyczny na komputerze stacjonarnym. Na smartfonie wszystko jest dobrze.

 

Na laptopie w ustawieniach baterii -> opcje zasiliania -> zaawansowane ustawienia -> ust. karty sieci bezprzewodowej dałem na "maksymalna wydajność"
I we właściwościach karty sieciowej odznaczyłem opcje "zezwalaj komputerowi na wyłączenie...."

 

Jak temu zaradzić?

 

Neostrada do 80 mb, Modem FunBox

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Rozłączanie wi-fi podczas oglądania filmów na YouTube

To nie była wina karty sieciowej czy sterownika tylko była, spora ilość zapamiętanych sieci WiFi drugą rzeczą to Funbox 2.0 wyłączyłem znaną sprawę jak /ipv6 a tez opcje jak podział pasma WiFi. Tak samo można to zrobić na Funbox 3.0.Sprzęt został testowany tym filmem 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

33 ODPOW. 33
Anonim

Nie dotyczy

Rozłączanie wi-fi podczas oglądania filmów na YouTube

@Ernando Na początek napisz, jaki masz dokładny model Funbox 1.0 czy 2.0 drugą rzeczą, jaki system Windows na laptopie tez przydałyby się statystyki DSL z routera ?

Edit Jak masz Funbox 2.0 to tak ma być ustawione

Przechwytywanie.PNG

Anonim

Nie dotyczy

Rozłączanie wi-fi podczas oglądania filmów na YouTube

Problem raczej w laptopie skoro w telefonie jest normalnie wi-fi, sporadyczny na stacjonarnym taka informacja nie wiele określa, jakby router szwankował to by nigdzie nie było. Nie napisane czy się korzysta z 2,4 Ghz czy 5Ghz. 

Anonim

Nie dotyczy

Rozłączanie wi-fi podczas oglądania filmów na YouTube

@ErnandoJak możemy ci dalej pomoc jak jesteś nie aktywny ?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 7
  • 0

Rozłączanie wi-fi podczas oglądania filmów na YouTube

Dziękuje Panowie za odpowiedzi. Pisząc temat, jednocześnie zgłosiłem problem do Orange i dziś rano odwiedził mnie Pan technik. Z routerem wszystko dobrze, z komputerem stacjonarnym wszystko dobrze, u Pana technika na laptopie przy połączeniu wi-fi wszystko dobrze, na smartfonach wszystko dobrze, jedynie na moim laptopie występuje ten problem i Pan technik doszedł do wniosku że winna jest - karta sieciowa w laptopie. 

 

Doradził mi zakup adaptera wi-fi i tak jutro zrobię.

 

Pozdrawiam

Anonim

Nie dotyczy

Rozłączanie wi-fi podczas oglądania filmów na YouTube

@ErnandoNie od razu wina karty a wadliwe sterowniki wystarczy zaktualizować i problem może się rozwiązać.   

 

Edit 

Aby uruchomić te polecenia związane z siecią w oknie wiersza polecenia
W polu wyszukiwania na pasku zadań wpisz ciąg Wiersz polecenia, naciśnij i przytrzymaj (lub kliknij prawym przyciskiem myszy) pozycję Wiersz polecenia, a następnie wybierz polecenie Uruchom jako administrator > Tak.
W wierszu polecenia uruchom następujące polecenia we wskazanej kolejności, a następnie sprawdź, czy problem z połączeniem został rozwiązany:
Wpisz ciąg netsh winsock reset i naciśnij klawisz Enter.
Wpisz ciąg netsh int ip reset i naciśnij klawisz Enter.
Wpisz ciąg ipconfig /release i naciśnij klawisz Enter.
Wpisz ciąg ipconfig /renew i naciśnij klawisz Enter.
Wpisz ciąg ipconfig /flushdns i naciśnij klawisz Enter


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 7
  • 0

Rozłączanie wi-fi podczas oglądania filmów na YouTube

Sprawdziłem i mam najnowsze sterowniki do karty sieciowej.

 

Zrobiłem tak jak napisałeś i można zauważyć, że filmy buforują się szybciej, co sprawia, że przy dłuższym filmiku (oglądałem film który miał 17 minut) wifi rozłącza się, jednak film jest na tyle zbuforowany do przodu, że wystarczy czasu, żeby wifi znów zaczęło działać. 

Tak więc mimo wszystko problem nadal występuję, jednak ma trochę mniejsze "objawy".

Anonim

Nie dotyczy

Rozłączanie wi-fi podczas oglądania filmów na YouTube

@ErnandoCzym sprawdzałeś sterownik karty sieciowej ?

Edit możesz tym sprawdzić Driver-Booster


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 4
  • 0

Rozłączanie wi-fi podczas oglądania filmów na YouTube

Miałem podobne objawy, rozłączało na kilka sekund co ok. pół minuty.

Wymiana karty wifi rozwiązała problem, całe 2PLN + koszty wysyłki.

Anonim

Nie dotyczy

Rozłączanie wi-fi podczas oglądania filmów na YouTube

@ErnandoNapisz jaka masz kartę wifi model i marka ?

@zygzak73Co to za karta 2 zł ?