Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Bezprzewodowe połączenie Funboxa 3.0 z tp link WR841N


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 36
  • 49
  • 1

Bezprzewodowe połączenie Funboxa 3.0 z tp link WR841N

Nie czytałem, myślę, że to strata czasu. Przecież strona setup też udziela pomocy. Access Point to po polsku punkt dostępowy. Interfejs radiowy. Routing to co innego, to przerzucanie ramek między interfejsami różnymi interfejsami - WLAN, LAN, WAN, po myśli zaprogramowanych ustawień - adresy, arp, packetfiltering, usługi itd.

 

Skoro dyskusja robi się za bardzo akademicka to faktycznie najlepszym rozwiązaniem na problem @michu966 jest dołożenie repeatera który dostanie w salonie Orange.

Anonim

Nie dotyczy

Bezprzewodowe połączenie Funboxa 3.0 z tp link WR841N


@as_nielonapisał(-a)

@j131 Twoje rozwiązanie polega na utworzeniu kolejnego segmentu LAN i podłączeniu go do FB. To nie jest pomysł, bo urządzenia na obu SSID będą w innych LAN (mimo, że adresacja zostanie ta sama). To nie będzie działać, bo gateway TP-Link nie będzie wiedział gdzie przesyłać pakiety, które będą kierowane np. na stacje z LAN FunBox i vice versa. Do tego dochodzi podwójne NATowanie. To zaprzeczenie pomysłu na wireless local area network. 

 

Ustawienie repeater powinno być gdzieś na stronie setup tplinka. Nie powinno wymagać czarów, z założenia wystarczy podać SSID powielanego AP i hasełko z zaznaczeniem o jaki standard szyfrowania chodzi. Taki repeater straci połowę przepustowości, bo ta pójdzie na utrzymanie połączenia między dwoma AP. Channel selection zostawić na automat albo ustawić oddalone od siebie, np 6 i 13, 1 i 6 itp - jeżeli w okolicy nie ma innych AP. Jeśli tak jest to zdecydowanie zostawić auto. Żadnych innych niż defaultowe konfigi dla DNS, DHCP - repeater powinien te pakiety zostawić FunBoxowi, bo to on jest routerem. Gdyby soft repeatera upierał się, że ma te usługi warstwy sieciowej (wspomniane DHCP, DNS, packetfilter/firewall) to wszystkie powinno się wyłączyć. Jeżeli repeater ma możliwość ustawienia IP wpisać statyczny z tego samego subnet jaki jest na FB. 

 

Na koniec, anteny fizycznie rozsiewają w przestrzeni wiązkę fal radiowych zależnie od typu anteny - dookoła, sferycznie albo kierunkowo. Czasem wystarczy przestawić położenie anteny o 90st, żeby zyskać sygnał tam, gdzie go wcześniej nie było.


Jeśli router ustawiony jest jako punkt dostępu, to nie ma x 2 NAT. Tak jak pisałem wczesniej AP Client  w TP Link ustawić i tyle, będzie jedna sieć FunBox 3.0 i jedna adresacja DHCP.  Tak na marginesie, punkt dostępu to wifi i lan, no chyba że masz na myśli prosty wzmacniacz wifi, ale tu w temacie jest inaczej. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 14546
  • 59812
  • 732

Bezprzewodowe połączenie Funboxa 3.0 z tp link WR841N

Chłopaki, jak by nie patrzeć, to optymalnym rozwiązaniem jest kabel w jakiś punkt jak najbliżej rejonu do pokrycia wifi i zastosowanie tego ( lub innego, mocniejszego i szybszego) sprzętu w opcji AP ( lub nawet routera) . Pamiętajcie, że to nie my decydujemy i używamy, a tylko naszym zadaniem jest podpowiedzieć rozwiązanie i udzielić prostych wskazówek instalacyjnych. Skoncentrowaliśmy się na sprzęcie, a dość istotnym elementem jest jak i gdzie dociągnąć kabel, aby było optymalnie dla przyszłego zasięgu. To można zrobić " na sucho" stawiając AP bez netu i sprawdzając zasięg na aplikacji no wifiAnalyzer. Ot, podpowiedź praktyczna