Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Axesstel MV610VR Jak korzystać z voip ?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Axesstel MV610VR Jak korzystać z voip ?

Witam posiadam router MV610VR Z którego wg. producenta można wykonywać połączenia voip ale na stronie konfiguracji nie ma żadnych ustawień ani nic. Czy jest jakaś opcja, żeby z takich usług korzystać ? Z góry dzięki

4 ODPOW. 4

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Axesstel MV610VR Jak korzystać z voip ?

@Michal1 W instrukcji (dostępnej na stronie Orange) nie znalazłem ani słowa, że taki router można wykorzystywać do połączeń VoIP.

 

Ale może Ty dysponujesz inną instrukcją, dostarczoną wraz z urządzeniem.... trzebaby ją przejrzeć.

 


Michal1 napisał(-a):

Witam posiadam router MV610VR Z którego wg. producenta można wykonywać połączenia voip ale na stronie konfiguracji nie ma żadnych ustawień ani nic. Czy jest jakaś opcja, żeby z takich usług korzystać ? Z góry dzięki


 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Axesstel MV610VR Jak korzystać z voip ?

1. Orange nie jest producentem sprzętu więc nie jest podmiotem który przygotowywuje instrukcję użytkowania tego routera. Router nie został wyprodukowany przez Orange, tylko przez firmę Axesstel i to ta firma przygotowywuje instrukcję

2. Orange dogadało się z firmą Axesstel, kupiło od nich 234 ton tych routerów, następnie wykastrowało routery z pewnych funkcji przygotowało je pod siebie (pozmieniało stronę konfiguracyjną itp) i między innymi usuneli funkcję VoIP.

 

Podsumowanie: Nie kupuj więcej sprzętu od operatorów. Jest to sprzęt gorszej jakości niż normalnie dostępny, jest wykastrowany z wielu funkcji.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Axesstel MV610VR Jak korzystać z voip ?

@rafaello1231 o instrukcji na stronie orange wspomniałem dlatego że taką znalazłem... Przecież nie chodzi o to kto napisał, tylko co można tam wyczytać...

 

Fakt, że ta instrukcja, wskazuje na lekko inną wersję routera, skłonił mnie do uzupełnienia poprzedniego posta.

 

Tak na marginesie, ta instrukcja do której link podałem, ma logo Orange, więc jest "firmowana" przez tę firmę.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Axesstel MV610VR Jak korzystać z voip ?

Jaką masz ofertę?
Jeśli Orange FreeDom Pro (mega stara) - to mogę pogrzebać konfigurację.
Jeśli masz Orange Freenet (lub inną nowszą ofertę dla klientów indywidualnych) - niestety protokoły VOIP (sip) są blokowane. Podaj dokładnie rodzaj usługi z której zamierzasz korzystać to pokombinujemy.
Jeśli masz ofertę na kartę - nie poradzimy nic.
Jeśli masz ofertę na firmę, podaj jej nazwę bo z tym bywa różnie.