Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Aplikacja mobilna Mój Funbox

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Aplikacja mobilna Mój Funbox

Czytając, cały temat to nie chodzi o zdalne zarządzanie spoza sieci domowej a tylko przez aplikacje Mój Funbox, która umożliwia sprawdzenie sieci czy dobranie odpowiedniego kanału WIFI i innych rzeczy, na co pozwala ta aplikacja. Nie wiem skąd skojarzenia ze zdalny połączenie się z innego miejsca Polski.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Aplikacja mobilna Mój Funbox

Zdalny dostęp do routera jest dosyć jasnym i częstym pojęciem.
Anonim

Nie dotyczy

Aplikacja mobilna Mój Funbox


@Piotrekk85napisał(-a)
Zdalny dostęp do routera jest dosyć jasnym i częstym pojęciem.

Ale już kiedyś pisałeś że zdalny dostęp został wyłączony na Livebox ze względu na włamania kilka lat temu podobno było pisane na forum telepolis ale do dziś nie znalazłem tego artykułu. Tez kiedy pokazywałem że ja na swoim Netgear może sobie zarządzać zdalnie z poziomu aplikacji czy www. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Aplikacja mobilna Mój Funbox

To nie ma nic związku z tematem a ja nie muszę podawać źródeł informacji.
Anonim

Nie dotyczy

Aplikacja mobilna Mój Funbox


@Anonimnapisał(-a)

Czytając, cały temat to nie chodzi o zdalne zarządzanie spoza sieci domowej a tylko przez aplikacje Mój Funbox, która umożliwia sprawdzenie sieci czy dobranie odpowiedniego kanału WIFI i innych rzeczy, na co pozwala ta aplikacja. Nie wiem skąd skojarzenia ze zdalny połączenie się z innego miejsca Polski.


@Anonim, ja też skłaniałem się ku tezie, że pytanie nie zostało dokładnie sprecyzowane, stąd moje sugestie oparłem na dostępnej wiedzy z działania i funkcjonalności w obrębie własnej sieci. Chyba że @Piotrekk85 miał na myśli zdalny dostęp pomocy technicznej, o której kiedyś wspominał. @Wiktor, zdalnie, nie oznacza że z Krakowa na wieś gdzieś tam, chociaż możemy się różnić co do istoty zagadnienia, bo ja faktycznie zarządzałem w obrębie własnych czterech kątów.

Kolejny screen

FB 2 do NO.PNG


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Aplikacja mobilna Mój Funbox

Anonim

Nie dotyczy

Aplikacja mobilna Mój Funbox

Nie jestem specem, ale czytając ten tekst:"VPN jest technologią, która utworzy nam bezpieczny pomost pomiędzy dowolnym urządzeniem podłączonym do internetu a naszą siecią domową. Dzięki niemu urządzenie działające w internecie i niepodłączone do domowej sieci może się łączyć i korzystać z jej zasobów. Możemy więc za pomocą smartfona przeglądać pliki na dysku sieciowym, korzystać z domowego telefonu VoIP, obsługiwać odtwarzacz multimedialny czy korzystać z drukarki. Każde domowe urządzenie działające w sieci lokalnej dzięki VPN będzie dla nas dostępne. Decydując się na VPN, nie powinniśmy się obawiać o bezpieczeństwo naszych danych, zestawione łącze jest szyfrowane. Istnieje wiele różnych sposobów utworzenia tego typu łącza dla własnych potrzeb. Procedura konfiguracji łącza VPN jest dokładnie taka sama w przypadku wszystkich ruterów firmy xxxx, natomiast w innych modelach może ona przebiegać nieco inaczej, ale ogólne zasady postępowania są podobne." , niekoniecznie jest trudne do ogarnięcia przez zaawansowanych użytkowników. Da się wiele zrobić w obrębie sieci firmowej czy własnej.

Anonim

Nie dotyczy

Aplikacja mobilna Mój Funbox

Myślę żeby @Marti5 doprecyzował swoje pytanie a wtedy się wszystko wyjaśni co miał na myśli.  

Bo teraz białe nie jest białym.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Aplikacja mobilna Mój Funbox

Dla niektórych i Ziemia jest płaska...

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 10
  • 0

Aplikacja mobilna Mój Funbox

Zadałem pytanie: "Czy mając zainstalowaną na smartfonie aplikację 'Mój Funbox' można zarządzać ustawieniami swojego routera będą wyłącznie w zasięgu WiFi tego Funbox'a?"
Dostałem odpowiedź, że tak. Czyli ta apka to wyłącznie wizualizacja lokalnego połączenia z routerem na 192.168.1.1.
Szkoda że tak jest, tzn szkoda że tylko tak można się łączyć z routerem.
Bo zestawiając połączenie do routera Asus po VPN mogę to zrobić jadąc pociągiem nie mając nawet dostępu do żadnego WiFi.
A sama aplikacja Mój Funbox mi się podoba 🙂