Nie można wyświetlić tego widżeta.

Aplikacja Mój Funbox źle pokazuje do której sieci wifi jestem podłączony

Highlighted

Poziom 18, Komentator
  • 83
  • 75
  • 0

Jak w temacie .. jestem podłączony do wifi 5 GHZ a aplikacja twierdzi że do 2,4 GHZ.  Mam rozłączane te dwie sieci gdyż chciałem mieć dwa różne hasła ... 

Screenshot_20200521-233826_Mj FunBox.jpg
7 ODPOW. 7
Highlighted

Poziom 36, Guru *
  • 6941
  • 11269
  • 201

@Dantes rozdziel wiec sieci WiFi, a do nazwy sieci WiFi 5G zrób dopisek np: _5G.

Dobrze by było, aby spacje w nazwach sieci zastąpić podkreślnikiem "_"

Highlighted

Poziom 18, Komentator
  • 83
  • 75
  • 0

Mam rozdzielone i z dopiskiem -2.4 GHz oraz -5GHz . Ale to nic nie daje . Zmienię jak mówisz na _5GHz . Różnica niewielka zobaczymy czy coś to da . Sprawdzę jak będę w zasięgu sieci .Dodatkowo gdy kliknę w aplikacji mój funbox rozłączanie sieci to zresetuje mi nazwę tych sieci na domyślne czyli Funbox2-2.4GHZ oraz na Funbox2-2.4GHZ_5GHz. Ale to nic nie zmienia w wyświetlaniu gdzie jestem podłączony.. takie info  . Wydawało mi się że raz przez chwilę  było dobrze ale pewności nie mam .

Highlighted

Poziom 36, Guru *
  • 6941
  • 11269
  • 201

@Dantes może być myślnik, to nie przeszkadza, chodzi tylko, aby nazwy sieci WiFi się różniły miedzy sobą. Podkreślnik, to tylko sugestia.

Skoro zalogowane urządzenia do sieci WiFi 5 G są pozakazywane w apce jako podłączone do 2,4 G, to pewnie wszystko jest wrzucone do jednego wora. Dlatego wyświetla się tak w apce. 

Highlighted

Poziom 18, Komentator
  • 83
  • 75
  • 0

zauważyłem że nie mogę teraz ustawić kanałów wifi poprzez aplikację  bo nie mam takiej opcji .. jak dawniej miałem . 

tak mam.jpg
Highlighted

Poziom 18, Komentator
  • 83
  • 75
  • 0

Dawniej miałem tak 

Tak miałem.PNG

OK Już wiem zniknęło po aktualizacji do nowszej wersji 

Highlighted

Poziom 11, Recenzent
  • 14
  • 18
  • 0

@Dantesa tak z ciekawości - jakie nazwy dla tych sieci widzisz na konsoli rutera na stronie 192.168.1.1 ?

I na podstawie czego oceniasz, że jesteś podłączony do 5GHz na telefonie, na którym używasz apki?

Highlighted

Poziom 18, Komentator
  • 83
  • 75
  • 0

Każda z sieci ma dopisek 2.4 lub 5 GHz  ...FunBox2_2,4GHZ  ,  FunBox2_5GHz  i na telefonie łącze się z siecią 5GHz a aplikacja pokazuje 2.4 , nie wyłączając aplikacji przełączę się na 2,4 aplikacja pomyśli odświeży się i pokaże to samo co było . potem znowu się przełączę na 5 GHz i znowu ten sam proces odświeżania ale pozostaje 2.4 GHz . , resetowałem już aplikacje , zostawiałem domyślne nazwy sieci jakie sama sobie ustawia po resecie ale bez zmian ..