Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Aplikacja Mój Funbox źle pokazuje do której sieci wifi jestem podłączony


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 100
  • 100
  • 0

Aplikacja Mój Funbox źle pokazuje do której sieci wifi jestem podłączony

Jak w temacie .. jestem podłączony do wifi 5 GHZ a aplikacja twierdzi że do 2,4 GHZ.  Mam rozłączane te dwie sieci gdyż chciałem mieć dwa różne hasła ... 


Screenshot_20200521-233826_Mj FunBox.jpg
18 ODPOW. 18

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Aplikacja Mój Funbox źle pokazuje do której sieci wifi jestem podłączony

@Dantes rozdziel wiec sieci WiFi, a do nazwy sieci WiFi 5G zrób dopisek np: _5G.

Dobrze by było, aby spacje w nazwach sieci zastąpić podkreślnikiem "_"

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 100
  • 100
  • 0

Aplikacja Mój Funbox źle pokazuje do której sieci wifi jestem podłączony

Mam rozdzielone i z dopiskiem -2.4 GHz oraz -5GHz . Ale to nic nie daje . Zmienię jak mówisz na _5GHz . Różnica niewielka zobaczymy czy coś to da . Sprawdzę jak będę w zasięgu sieci .Dodatkowo gdy kliknę w aplikacji mój funbox rozłączanie sieci to zresetuje mi nazwę tych sieci na domyślne czyli Funbox2-2.4GHZ oraz na Funbox2-2.4GHZ_5GHz. Ale to nic nie zmienia w wyświetlaniu gdzie jestem podłączony.. takie info  . Wydawało mi się że raz przez chwilę  było dobrze ale pewności nie mam .


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Aplikacja Mój Funbox źle pokazuje do której sieci wifi jestem podłączony

@Dantes może być myślnik, to nie przeszkadza, chodzi tylko, aby nazwy sieci WiFi się różniły miedzy sobą. Podkreślnik, to tylko sugestia.

 

Skoro zalogowane urządzenia do sieci WiFi 5 G są pozakazywane w apce jako podłączone do 2,4 G, to pewnie wszystko jest wrzucone do jednego wora. Dlatego wyświetla się tak w apce. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 100
  • 100
  • 0

Aplikacja Mój Funbox źle pokazuje do której sieci wifi jestem podłączony

zauważyłem że nie mogę teraz ustawić kanałów wifi poprzez aplikację  bo nie mam takiej opcji .. jak dawniej miałem . 


tak mam.jpg

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 100
  • 100
  • 0

Aplikacja Mój Funbox źle pokazuje do której sieci wifi jestem podłączony

Dawniej miałem tak 


Tak miałem.PNG

 

OK Już wiem zniknęło po aktualizacji do nowszej wersji 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 66
  • 0

Aplikacja Mój Funbox źle pokazuje do której sieci wifi jestem podłączony

@Dantesa tak z ciekawości - jakie nazwy dla tych sieci widzisz na konsoli rutera na stronie 192.168.1.1 ?

I na podstawie czego oceniasz, że jesteś podłączony do 5GHz na telefonie, na którym używasz apki?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 100
  • 100
  • 0

Aplikacja Mój Funbox źle pokazuje do której sieci wifi jestem podłączony

Każda z sieci ma dopisek 2.4 lub 5 GHz  ...FunBox2_2,4GHZ  ,  FunBox2_5GHz  i na telefonie łącze się z siecią 5GHz a aplikacja pokazuje 2.4 , nie wyłączając aplikacji przełączę się na 2,4 aplikacja pomyśli odświeży się i pokaże to samo co było . potem znowu się przełączę na 5 GHz i znowu ten sam proces odświeżania ale pozostaje 2.4 GHz . , resetowałem już aplikacje , zostawiałem domyślne nazwy sieci jakie sama sobie ustawia po resecie ale bez zmian ..  


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 66
  • 0

Aplikacja Mój Funbox źle pokazuje do której sieci wifi jestem podłączony

Wiesz @Dantes , ja to specjalnie dla Ciebie właśnie mam przetestowane na FunBox3  - z dwoma telefonami: dwuzakresowym oraz 2.4 only. I działa poprawnie - na jednym widzę na apce MFB nazwę sieci 2.4 a na drugim nazwę sieci 5. Jeśli więc wszystko sprawdziłeś i:

-nazwy dwóch sieci widzisz na konsoli modemu 192.168.1.1 (jakoś konsoli ufam najbardziej) oraz

-na MFB widzisz informację w szczegółach połączenia Twojego urządzenia, że jest połączony na paśmie 5Ghz

a mimo to na MFB widzisz nazwę sieci 2.4 - to niestety nie umiem pomóc. Sorry bardzo ;-((((


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 100
  • 100
  • 0

Aplikacja Mój Funbox źle pokazuje do której sieci wifi jestem podłączony

No niestety u mnie wyświetla błędnie.  Nawet na chwilę wróciłem do starszej wersji aplikacji ale to nic nie pomogło.. dziwne ale prawdziwe.. Może występuje jakiś konflikt z tym moim routerem nie wiem ..