Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Aplikacja Mój Funbox źle pokazuje do której sieci wifi jestem podłączony


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 66
  • 0

Aplikacja Mój Funbox źle pokazuje do której sieci wifi jestem podłączony

@DantesTwój case nie dawał mi spokoju 😉 Sprawdziliśmy go z kolegą, który ma FunBox2. I....wszystko działa poprawnie: gdy telefon jest podłączony do sieci 5GHz, na apce wyświetla się nazwa z 5GHz, gdy przepina się na sieć 2.4 GHz - wyświetla się nazwa z 2.4 GHz. A więc, jak widać to nie jest problem współpracy apki z tym modemem.

 

Tak, jak u Ciebie zauważyliśmy też, że jeżeli rozdzielasz pasma z poziomu aplikacji MFB, to ona tworzy nowe nazwy sieci wg takiego schematu: 2.4 GHz - po prostu pozostaje starą nazwą a 5GHz - do starej nazwy dopisuje "_5GHz". Może gdzieś tutaj jest klucz do rozwiązania Twojej zagadki?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 100
  • 100
  • 0

Aplikacja Mój Funbox źle pokazuje do której sieci wifi jestem podłączony

z poziomu aplikacji raz rozdzieliłem sieci aby wypróbować czy coś to pomoże ale nie pomogło . ogólnie rozdzielam i zmieniam nazwy z poziomu routera jak coś wymyśle dam znać   na razie bez zmian .

Anonim

Nie dotyczy

Aplikacja Mój Funbox źle pokazuje do której sieci wifi jestem podłączony

@Dantes  aplikacja powinna mieć zgłoś błąd, więc wypada zaraportować i poprawkę zrobią, ja obstawiam że FunBox nie odświeża nazw... lub restartu routera po zmianie SSID nie robisz, lub drobny bug w routerze i aplikacji, czasem tak jest, na TP-Link nie mam takich problemów, tak samo w jego aplikacji.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 100
  • 100
  • 0

Aplikacja Mój Funbox źle pokazuje do której sieci wifi jestem podłączony

Teraz wyłączyłem sieć 2.4 całkowicie wyczyściłem dane aplikacji oraz usunąłem z telefonu . potem wyczyściłem telefon sd maidem  zainstalowałem aplikacje , uruchomiłem i z poziomu aplikacji włączyłem wifi i na nowo zalogowałem się do sieci 5 GHZ i nadal pokazuje nazwę 2.4 GHZ . mimo że jej fizycznie nie było . ale fakt restartu routera nie robiłem . a resetu nie zrobię bo za dużo mam podłączonych urządzeń.. 

dodatkowo każda zmiana nazwy sieci 2.4 pokazuje mi zmianę w aplikacji ale żę zalogowany do 2,4 czyli bez zmian 

Anonim

Nie dotyczy

Aplikacja Mój Funbox źle pokazuje do której sieci wifi jestem podłączony

@Dantes  po zmianie nazwy sieci wi-fi mus to restart routera (dodam że wszelkie zmiany w konfiguracji, też trzeba restartem routera potraktować), inaczej ustawienia się nie odświeżą, więc jak będziesz mógł to przeprowadż tą operację poprawnie, bo teraz nic to nie daje 😉


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 66
  • 0

Aplikacja Mój Funbox źle pokazuje do której sieci wifi jestem podłączony

@Dantesale przecież jak zrobisz reset do fabryki, to potem tylko szybciutko wchodzisz na konsolę modemu, ustawiasz znane urządzeniom nazwy i powinno hulać? Chyba, że nie możesz pozwolić sobie nawet na chwilę przerwy w transmisji?

Anonim

Nie dotyczy

Aplikacja Mój Funbox źle pokazuje do której sieci wifi jestem podłączony

@MruMru  reset do fabryki też można zrobić, ale restart po zmianie konfiguracji wi-fi czy czegoś innego to mus, moje routery same to proponują, nie wiem jak w FunBox bo go nie mam.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 100
  • 100
  • 0

Aplikacja Mój Funbox źle pokazuje do której sieci wifi jestem podłączony

foto.jpg

restart routera ogólnie robiłem jednak nie bezpośrednio  po zmianie nazwy sieci wifi - jednak telefon i komputer nie mają problemu z roszyfrowaniem sieci wifi tylko sama aplikacja ma problem . połączyłem się teraz poprzez wzmacniacz tp linka wifi gdzie każda z sieci ma dopisek extender . i też bez różnicy . ale to może przez to że jest to wzmacniacz ? laptop i telefon widzą różnicę i mam w połączeniu np. Funbox2_5GHz_ext.  a aplikacja cały czas ma Funbox2_2,4GHz.  

 

nie ma znaczenia jednak czy robię restart routera czy też nie zmiany nazwy sieci 5 GHz też nic nie dają .. bo choć we właściwościach sieci wifi w aplikacji pokazuje poprawnie każda zmianę to jednak samo połączenie pokazuje tylko 2,4GHz 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 100
  • 100
  • 0

Aplikacja Mój Funbox źle pokazuje do której sieci wifi jestem podłączony

@MruMru  reset jest kłopotliwy gdyż mam sporo gniazdek i oświetlenia smart.. po każdej takiej zabawie muszę na nowo dodawać urządzenia i aby wiedzieć co jest co, każde odłączyć od zasilania aby potem pojedynczo po kolei włączać i nadawać nazwy, to zajmuje trochę czasu może nie masakrycznie ale w godzinę się nie uporam z tym a aplikacja nie stanowi aż tak istotnego problemu aby mi się obecnie chciało to robić , ale jak już to zrobię to dam znać czy pomogło .