Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Antena zewnętrzna tylko do wifi 2.4 GHz

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Antena zewnętrzna tylko do wifi 2.4 GHz

Szkoda ze nie odpowiedziałeś o model kamer i czy mają odkręcane anteny. Bo jak są odkręcane to można by zastosować jeszcze inne rozwiązanie. (antenę kierunkowa)

Coś takiego

4.png

 zamiast tej antenki przy kamerze można wtedy taka podłączyć zależnie jaka się kupi można trafić nawet na taką co złapie wifi nawet z kilometra mam takie 2 kierunkowe no nie ten model.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Antena zewnętrzna tylko do wifi 2.4 GHz

@Emill1  To jest link do tych kamer tylko nie są  one z  eurolook ale parametry są takie same i wyglądają  tak samo i 2 antenki są nieodkręcane aplikacja na androida p6s lite a na pc easy vms mam nadzieję że ten punkt dostępu pomoże mi że kamery  będą lepiej działały ale zasięg 200 metrów to dużo.

 

https://allegro.pl/oferta/zewnetrzna-obrotowa-kamera-wifi-2mpx-full-hd-1080p-11323822054


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Antena zewnętrzna tylko do wifi 2.4 GHz

A jaką antenę do lte byście mi polecili najlepiej pokojową?  i czy to się wogule opłaca mieć jeśli są skoki prędkości i uploadu ? ja już miałem antene lte zewnętrzną ale ona poprawia pobieranie niż upload i niestety ta antena była do kitu  a tu w przypadku kamer upload jest ważny a na światłowód nie mam co liczyć niestety.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Antena zewnętrzna tylko do wifi 2.4 GHz

Dopiero teraz zczaiłem ze juz pisałeś w innym poście o kamerach i tam była mowa że miałes to spiąć kablem więc czemu teraz mowa o takim beznadziejnym rozwiązaniu jak kombinowanie z wifi? Stabilnie ci to nie będzie chodzić. Masz tu podwójny spadek kamera musi być w dobrym zasięgu wifi a z tym masz problem i internet mobilny gdzie prawdopodobnie masz też marny zasięg. Jak byś miał podłączone kamery kablem to wykluczysz spadek na sieci LAN a to sporo dla ciebie zrobi różnice. Z internetem mobilnym możesz kombinować z antena jeśli odpowiednią kupisz może się polepszyć ale nie koniecznie tak będzie. A tu byś wykluczył że ci sieć LAN będzie obniżać. Miałeś też w tamtym poście napisać jaka to miejscowość w tych górach to może faktycznie jakąś antenę odpowiednią by Ci się znalazło. A z tym punktem dostępu to cerowanie problemu nie rozwiązanie dalej będzie to po wifi i dalej może nie być stabilnie. A i mówiłeś że próbowałeś już z antena lte :mogłeś kupić jakąś marna niedopasowana albo masz tam więcej niż 1 bts a na kierowałeś na taki co jest zapchany albo ma słaba pojemność to wtedy upload wiele nie poszedł w górę.

A i jeszcze jedno napisz ile tych kamer masz i podaj Ile teraz wychodzi ci prędkości na tym necie:najlepiej screeny. Dobrze też byłoby screeny z apki NetMonster to byśmy zobaczyli jakie masz parametry i czy coś da zewnętrzna antena.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Antena zewnętrzna tylko do wifi 2.4 GHz

@Emill1  Jeśli chodzi o Lte to do najbliższego nadajnika mam 3 km mam  dom w Zawoi mosorne dom jest na wzniesieniu. Emil ja wiedziałem że na kablu będzie lepiej ale nie chciałem tego robić z 3 powodów po 1 poprowadzenie kabla do tych 3 kamer byłoby trudne ponieważ 2 kamery są z przodu domu a 3 z tyłu a poprowadzenie do nich kabla jest bardzo utrudnione a 2 powód te 3 kamery  co mam obecnie mają opcje humanoida i podążania za postacią i na tym mi zależało najbardziej ja już miałem inne kamery na lan obrotowe i też pisało że mają humanoida i podążania za postacią a okazało się że tego nie było i kasa wyrzucona w błoto. A 3 powód konfiguracja na kablu lan była dla mnie mordęgą ja chciałbym mieć 3 kamery po wifi na 1 routerze mniejszy koszt poniosę niż żeby mieć 1 router = 1 kamera a zmienianie kanałów i dawanie na kanał automatyczny też nie przyniosło rezultatów i kamery się zacinają jak obracam. Prędkości są różne od 1 do 30 mb a upload od 0 do 5 tu nie ma stabilności ale ja to wiem że tak jest w internecie mobilnym niestety skoki i tyle ja już dałem nawet z 2 na 1mpx ze względu na te zawieszania 1280*720 i 25 kl na sekundę i kodek h 265 a ja tam na stałe nie mieszkam przyjeżdzam okazjonalnie.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Antena zewnętrzna tylko do wifi 2.4 GHz

Konfiguracja kamery niczym się nie różni LAN od wifi. Podłączasz kabelek do routera czy switch a switch potem do routera. Masz wtedy stabilność w sieci LAN. 3 kamery 2mpx i to na sieci WiFi to nawet jak byś miał te kamery obok routera miałbyś problem z stabilnością a nie mówiąc o tym że masz kamery znacznie dalej. Te kamery mają wifi ale kablem też je podłączysz bez problemu. Takie kamery są mocnym obciążeniem dla wifi jedna jeszcze by jako tako chodziła ale na 3 to nie ma szans dobrze działać. Więc przemysl te kwestie. Tylko kabel zapewni Ci stabilność. Jak mówiłem gdybyś miał 3 kamery przy samym routerze to dalej byś miał problem z stabilnością. Sieć wifi nie wytrzyma takiego obciążenia. Chcesz mieć stabilnie to tylko kabel. Po 2 jednak bym nalegał na screeny z Speedtest'a i NetMonstera jeśli chcesz spróbować polepszyć sytuację z lte bez tego cci nie pomożemy. Mając marny upload kupując kamerę z większą ilością mpx to ci tylko pogorszyło jakość bo tylko potrzebuje większego upload. A i kamery masz ustawione na ile klatek? 25? To na 1 kamerę zakladajac ze masz 2mpx sredna jakosc czyli 720p i 25klatek to wychodzi okolo 5,22Mbps gdybyś zmniejszył ilość klatek na 12 to by wyszło 2,51. Teraz masz tych kamer sztuk 3 to sb policz ile upload potrzebujesz na zewnątrz. A jeśli nie podłączysz ich kablem tylko dalej się na wifi będziesz bawił to wąskim gardłem nie będzie lte i marny upload tylko twoja sieć wifi bo dobry obraz z kamer nawet nie trafi na router bo wifi nie wytrzyma obciążenia


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Antena zewnętrzna tylko do wifi 2.4 GHz

@Emill1  To wszystko co piszesz jest dla mnie cenne ale te kamery nie mają możliwości podłączenia przez lan one mi działają i niechce kupować nowych i jeszcze nie wiadomo czy będą miały humanoida już wyżuciłem kase w błoto.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Antena zewnętrzna tylko do wifi 2.4 GHz

@Januszbba 200m to spory dystans. Kwestia jeszcze w jakim terenie. Czy są drzewa pomiędzy domem a antenami? Polecam wizytę i doczytanie specyfikacji WLAN, LAN, Punkty dostępowe (dipol.com.pl) anten kierunkowych lub mocnych dookólnych. Warto przemyśleć zakup


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Antena zewnętrzna tylko do wifi 2.4 GHz

Coz nie bardzo chce mi się wierzyć że nie ma ona możliwości podłączenia kablem - nie ma gniazda. A to że nie podałeś modelu kamery tylko link do podobnej kamery i to od innego producenta w dodatku nie ułatwia sprawy. A póki nie pokażesz screenów z speedtest i NetMonstera to nie pomożemy Ci z ewentualnym polepszeniem sytuacji z lte. Więc wniosek jest jeden oczekujesz pomocy konkretnej to daj konkretne dane im więcej tych danych  im lepiej opiszesz swoją sytuację i topologię sieci urządzeń  tym ktoś Ci może lepiej pomoc tak na przyszłość i coś takiego jak to z kamerami że zamiast producenta i modelu podajesz link do podobnego urządzenia parametrów nic to nie daje bo urządzenie urządzeniu nie równe może mieć podobne parametry a będzie zupełnie inna sytuacja. Więc pamiętaj konkrety i to dokładne konkrety. A dla kogoś kto chce pomóc  wyciąganie z kogoś informacji może zniechęcić do pomocy. Jeśli ktoś to robi to w wolnym czasie i zapewniam że nie będzie tygodniami wyciągać informacji od klienta żeby mieć jasny obraz danych i moc jakoś pomóc nikt z nas nie ma magicznej kuli żeby wiedzieć jaka masz sytuację. Więc pamiętaj konkrety


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Antena zewnętrzna tylko do wifi 2.4 GHz

@Emill1  nie ma wejścia lan zdj przesyłam  a nie da się jakoś przerobić żeby to szło przez lan ? niestety nie mogę się dostać do laptopa team viever nie działa drażni mnie ten program tak jak i any desk.

 

IMG_20220303_170750_925.jpg

________________
* Wstawiono grafikę dodaną jako załącznik – moderator Kinga