Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Alert zabezpieczeń Funbox 6 Wi-Fi - co jest grane???

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 115
  • 415
  • 0

Alert zabezpieczeń Funbox 6 Wi-Fi - co jest grane???

Tak, też mam ustawione WPA2/WPA3 Mixed. 

 

To co mówicie ma sens. Dziwi mnie tylko fakt, że podłączałem się do tej pory do wielu różnych punktów dostępowych i pierwszy raz coś takiego mi się wyświetliło.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Alert zabezpieczeń Funbox 6 Wi-Fi - co jest grane???


@ptr1napisał(-a)

Tak, też mam ustawione WPA2/WPA3 Mixed. 

 

To co mówicie ma sens. Dziwi mnie tylko fakt, że podłączałem się do tej pory do wielu różnych punktów dostępowych i pierwszy raz coś takiego mi się wyświetliło.


Komunikat nie ma absolutnie nic do rzeczy z szyfrowaniem WiFi, chodzi tylko o to że nie da się w tej sieci nawiązać szyfrowanej komunikacji z serwerem DNS. To dotyczy wyższej warstwy protokołów.

Może to być także błąd protokołu szyfrowania, np. próba użycia IPv6 zamiast IPv4 jeśli IPv6 nie do końca jest obsługiwany. Niekoniecznie musi to oznaczać czyjeś świadome działanie, może to być też błąd konfiguracji sieci.

W sieciach, w których wolno robić wszystko i obydwa protokoły (4 i 6) są skonfigurowane, nic takiego się nie pojawi. Nawet jeśli byłaby to otwarta sieć WiFi (czyli taka, do której podłączanie się jest proszeniem się o kłopoty).

 

Tu nie chodzi o bezpieczeństwo tylko o "prywatność".

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Alert zabezpieczeń Funbox 6 Wi-Fi - co jest grane???

W kwestii szyfrowania WPA3  w FB 6 pisaliśmy tylko odnosząc się do postu i twierdzenia że posiadają je tylko drogie routery nie do samego komunikatu z tematu wątku 🙂.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Alert zabezpieczeń Funbox 6 Wi-Fi - co jest grane???

@ptr1 

Podbijam trochę już "cichy" temat bo pojawił się ten wpis na blogu CERT:

https://cert.orange.pl/aktualnosci/cybertarcza-czy-prywatnosc-wg-apple

W tej publikacji ekspert AMA @Rosiu nie tylko zasadniczo potwierdza domysły co do źródła tego typu problemów, ale podaje obejście. Polecam.