Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Alcatel LinkZone MW70vk

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18417
  • 52662
  • 710

Alcatel LinkZone MW70vk

@vorvard ja bym jeszcze stawiał na przeciążenie nadajnika.

Router Alcatel LinkZone MW70vk jest CAT 7. Więc może obsługiwać zakresy LET, które są przeciążone. Natomiast nie ma informacji o routerze Huawei, który może logować się na inne zakresy LTE, dlatego może działać prawidłowo. Co to za model routera Huawei i jeśli to możliwe, to podanie lokalizacji? Można wtedy porównać routery i sprawdzić, jakie połączenia można uzyskać z nadajnika.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 9
  • 0

Alcatel LinkZone MW70vk

Jest to Huawei E5577c. Jeżeli chodzi o lokalizację nie wiem jak dokładna ma być. Okolice Łomży


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Alcatel LinkZone MW70vk

To raczej handover. Ale ja bym traktował w kategorii błędu sprzętu.
Alcatele nie są najlepszych sprzętem jak dla mnie jako routery.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 9
  • 0

Alcatel LinkZone MW70vk

Wiem, że Alcatel to najgorszy szrot. Niestety nie ja go wybierałem i teraz trzeba kombinować co zrobić żeby było lepiej. Wymieniony wyżej router huaweia działa dobrze, ale bateria niesamowicie spuchła jakiś czas temu, prawdopodobnie od przegrzewania. Można z takiego korzystać?

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18417
  • 52662
  • 710

Alcatel LinkZone MW70vk

@vorvard podejrzewam, że router Huawei leżał dłuższy czas z nienaładowaną baterią, dlatego bateria spuchła. Najlepiej było by ją wymienić.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 9
  • 0

Alcatel LinkZone MW70vk

Puchła stopniowo coraz bardziej podczas gdy korzystałem z niego codziennie na bieżąco. Od kiedy leży nieużywany żadnych zmian. Nie wybuchnie? :catvery-happy:


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18417
  • 52662
  • 710

Alcatel LinkZone MW70vk

@vorvard jeżeli taka sytuacja działa się z baterią, to zaszły w niej nieodwracalne zmiany chemiczne. Zalecana jest wymiana, wybuchnąć nie powinna, chodź w skrajnych przypadkach może się zdarzyć. Lepiej wymienić.

Co do routerów:

  • Alcatel cat 7
  • Huawei cat 4

Huawei jest słabszy, ale dla mnie bardziej stabilnie działa niż Alcatel. Osobiście działałem jeszcze routerach ZTE, które też całkiem fajnie pracują.

Kolejna sprawa, to internet mobilny, który nie zawsze działa stabilnie, szczególnie w porze wieczorowej, gdzie dożo osób korzysta z internetu. Szczególnie o tej porze może mocno zmieniać się ping i spadać prędkość pobierania danych.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 9
  • 0

Alcatel LinkZone MW70vk

O każdej porze działa albo super albo tragicznie jeżeli chodzi o prędkość internetu lub ping. Problem występuje równie często o każdych porach (korzystam czasem 4-8 rano, czasem 16-22, czasem 24-3, zawsze jest to samo.)


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18417
  • 52662
  • 710

Alcatel LinkZone MW70vk

@vorvard sprawdź jeszcze, czy router nie pobiera w tym czasie aktualizacji oprogramowania. Jeżeli się aktualizuje, to na chwilę może być blokowany. Jak znowu się tak stanie, trzeba mu dać z pół godziny ewentualnie zalogować się na router i sprawdzić, czy ma aktualne oprogramowanie.

Jeżeli to nie pomoże, to ewidentnie wada routera.

Zasięg w podanej lokalizacji jest dobry, więc obydwa routery powinny bez kłopotów łączyć się z internetem i działać bez zakłóceń.