Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód z Orange i router Xiaomi AX3600

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 31
  • 0

Światłowód z Orange i router Xiaomi AX3600

Cześć wszystkim 🙂

Właśnie się przeprowadzam i zamierzam zainstalować u siebie światłowód 1Gb/s od Orange. Chciałbym mieć podpięty swój własny router Xiaomi AX3600. Przeczytałem już sporo tematów na tym forum, ale nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem, więc chciałbym o doprecyzowanie:
 - Rozumiem, że potrzebuję ONT. Czy teraz przy składaniu zamówienia można bezproblemowo o to urządzenie poprosić zamiast FunBoxa?
 - Wiem, że router powinien obsługiwać PPoE i VLAN. Widzę w ustawieniach routera, że PPoE jest na pewno, ale nie umiem znaleźć żadnych ustawień VLAN. Czy ktoś może podpowiedzieć gdzie mógłbym szukać tego ustawienia?
 - Ewentualnie, czysto teoretycznie, czy jest już możliwość przepięcia FunBoxa 3 w tryb bridge jeśli powyższe opcje nie wypalą?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Światłowód z Orange i router Xiaomi AX3600

@Greg311  skoro bez Orange TV, to własny router może być, przed połączeniem internetu zgłoś że w innym pomieszczeniu będzie router i potrzebujesz ONT, FunBox 3.0 nie da się samemu ustawić w tryb przezroczysty (Bridge), nawet jak by to technik zrobił, to jest szansa na zwieche FunBox,  dlatego ten tryb jest niedostępny 😎

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

21 ODPOW. 21
Anonim

Nie dotyczy

Światłowód z Orange i router Xiaomi AX3600

@Greg311 jeśli będzie też Orange TV u ciebie, to FunBox 3.0 musi być, dodatkowy router co masz podepniesz do FunBox 3.0 kablem lan i ustawisz go w tryb Punkt Dostępu, telewizja od Orange na dekoderze musi być spięta z FunBox, ont sobie odpuść, chyba że informatyka to twoja branża 😎


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 31
  • 0

Światłowód z Orange i router Xiaomi AX3600

@Anonim Będzie sam internet. TV i telefonu nie będzie.

Jeśli FunBox 3.0 da się ustawić w tryb bridge to już coś, bo słyszałem, że wcześniej się nie dało 🙂
I tak, informatyka to moja branża, więc szukam najlepszego rozwiązania. Wiem, że pingi w Orange są wysokie, ale to raczej dla mnie nie jest zbyt wielki problem, bo internetu raczej używam do pracy / nauki, a baaaardzo sporadycznie żeby w cokolwiek zagrać 😉

EDIT: Chyba, że źle zrozumiałem z punktem dostępu, bo chyba chodziło Ci żeby tak ustawić mój router.

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód z Orange i router Xiaomi AX3600

@Greg311  skoro bez Orange TV, to własny router może być, przed połączeniem internetu zgłoś że w innym pomieszczeniu będzie router i potrzebujesz ONT, FunBox 3.0 nie da się samemu ustawić w tryb przezroczysty (Bridge), nawet jak by to technik zrobił, to jest szansa na zwieche FunBox,  dlatego ten tryb jest niedostępny 😎


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 31
  • 0

Światłowód z Orange i router Xiaomi AX3600

@Anonim Dziękuję Ci bardzo za szczegółowy opis. Tak właśnie zrobię 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Światłowód z Orange i router Xiaomi AX3600

@Greg311 stwierdzam, że nie da się FB ustawić w tryb bridge ani samemu, ani przez technika czy infolinię. Jeśli chcesz mieć własny router musisz zamówić dodatkowe ONT i kupić router z obsługą vlan. 

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 31
  • 0

Światłowód z Orange i router Xiaomi AX3600

Chyba właśnie z VLANem i tak będę miał problem, bo nigdzie nie widzę takiej opcji u siebie 😞

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód z Orange i router Xiaomi AX3600

Nie testowałem w Orange, ale vlan jest do autoryzacji, czy to niezbędne? 

@Greg311  sprawdzisz po instalacji, jak twój router nie spasuje, to inny kupisz, jeden port vlan sporo routerow obsługuje, akcent na ASUS 😎


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 31
  • 0

Światłowód z Orange i router Xiaomi AX3600

@Anonim niby tak, ale tego dorwałem w bardzo przyzwoitej cenie, a w dodatku mam sporo urządzeń IoT i kilka urządzeń na WiFi 6 i tu mam wszystko czego mi potrzeba. A przeprowadzka i zmiana ISP trochę tą zabawę mi psuje 😛 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Światłowód z Orange i router Xiaomi AX3600

@Greg311 pozostaje kaskada routerów lub drugi w opcji wifi AP plus switch. FB będzie wtedy jedynym routerem z DHCP