Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód w Ostrołęce. Czy z automatu jest wydawany ONT?

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 29
  • 0

Światłowód w Ostrołęce. Czy z automatu jest wydawany ONT?

Czy w Ostrołęce do światłowodu jest "z marszu" wydawany zewnętrzny ONT? Z tego co wiem, Orange w Ostrołęce świadczy usługi na infrastrukturze innego ostrołęckiego dostawcy a Orange przy cudzej infrze ma odrazu ONT

 

 

______________________

*Doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2653
  • 10924
  • 102

Światłowód w Ostrołęce

Cześć @mily___ 

Jeśli Orange świadczy usługę światłowodową na linii innego dostawcy/operatora niż Orange( dzierzawa) to urzadzenie ONT dostaniesz od razu. Jeśli Orange Światłowód jest świadczony na linii innego operatora to założenie światłowodu będzie odbywać się dwuetapowo. Pierwszy etap przyjedzie technik z firmy z której montowano był światłowód w Twojej okolicy i założy Ci gniazdo optyczne a także zainstaluje urządzenie ONT oraz zgłosi potwierdzenie do Orange że ONT zostało założone i działa poprawnie. Następnym etapem bedzie przyjazd technika z Orange z Funboxem 3 lub 6 (zależy to od wybranej  przez Ciebie prędkosci) podłączy go, skonfiguruje i sprawdzi czy działa poprawnie. Jeśli zamówiłeś także telewizje Orange TV to technik weźmie ze sobą jeszcze dekoder TV podłącz go skonfiguruje i sprawdzi czy działa poprawnie.

Pozdrawiam 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19441
  • 56232
  • 764

Światłowód w Ostrołęce

@mily___ jeżeli to infrastruktura dzierżawiona, to Orange przy podpisaniu umowy i uruchomieniu usługi od razu dołącza z urządzeniami zewnętrzny ONT.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2653
  • 10924
  • 102

Światłowód w Ostrołęce

Cześć @mily___ 

Jeśli Orange świadczy usługę światłowodową na linii innego dostawcy/operatora niż Orange( dzierzawa) to urzadzenie ONT dostaniesz od razu. Jeśli Orange Światłowód jest świadczony na linii innego operatora to założenie światłowodu będzie odbywać się dwuetapowo. Pierwszy etap przyjedzie technik z firmy z której montowano był światłowód w Twojej okolicy i założy Ci gniazdo optyczne a także zainstaluje urządzenie ONT oraz zgłosi potwierdzenie do Orange że ONT zostało założone i działa poprawnie. Następnym etapem bedzie przyjazd technika z Orange z Funboxem 3 lub 6 (zależy to od wybranej  przez Ciebie prędkosci) podłączy go, skonfiguruje i sprawdzi czy działa poprawnie. Jeśli zamówiłeś także telewizje Orange TV to technik weźmie ze sobą jeszcze dekoder TV podłącz go skonfiguruje i sprawdzi czy działa poprawnie.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 29
  • 0

Światłowód w Ostrołęce

A jeżeli podepne swój router do ONT przed przyjazdem technika z Orange to to zadziała? Czy dopiero dane pppoe w Mój Orange pojawia się po wizycie technika?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6073
  • 24820
  • 209

Światłowód w Ostrołęce

Bez zawarcia umowy sesja PPPoE nie powinna móc być nawiązana. No i dane do logowania...


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 29
  • 0

Światłowód w Ostrołęce

A np. na danych rejestracyjnych? Aby mieć gotowy config routera?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6073
  • 24820
  • 209

Światłowód w Ostrołęce. Czy z automatu jest wydawany ONT?


@mily___napisał(-a)

A np. na danych rejestracyjnych? Aby mieć gotowy config routera?


Prawdę mówiąc nie mam pojęcia czy to może zadziałać. Na pewno nie uzyskasz dostępu do internetu, ani innych usług. Sama kontrola konfiguracji może się udać, ale nie wiem czy jest sens sprawdzać.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14013
  • 57649
  • 695

Światłowód w Ostrołęce. Czy z automatu jest wydawany ONT?

@mily___ Z tego co wiem, to miasto ma dwóch dostawców sieci : Ynet i Fibrehost. W obu przypadkach dostaniesz zewnętrzny ONT. Jakbyś podał choć nazwę ulicy, to może by się udało zawęzić poszukiwania 🙂

Jeśli chodzi o działanie przed wizytą, to nie takie proste. Jeśli nawet masz instalacje po poprzedniej usłudze, to teoretycznie na ustawieniach rejestracyjnych powinieneś osiągnąć stronę operatora. Nic jednak więcej...

To pod warunkiem, że Twoja instalacja nie została odpięta w OPP od urządzeń, co wcale nie jest oczywiste.

Bez ONT-a jednak w Twoim przypadku nic nie zrobisz, a jak wiemy ONT dostarcza technik przy instalacji linii...W ten krótki czas pomiędzy wizytą technika właściciela sieci, a technika z Orange będziesz miał ONT, ale jak zaznaczyłem, tylko do ewentualnego sprawdzenia czy na parametrach rejestracyjnych coś zobaczysz na stronie Orange


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 29
  • 0

Światłowód w Ostrołęce. Czy z automatu jest wydawany ONT?

Łoooo, Fiberhost w Ostrołęce? O tym nie słyszałem. Chyba, że to na domkach bo ja w bloku mieszkam i to Ynet będzie. A ulica to 11 Listopada

A tak w ogóle, to na jednej z grupek na Facebooku widziałem posta gdzie ktoś szukał pracowników do budowy sieci OPL, w tym w Ostrołęce


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14013
  • 57649
  • 695

Światłowód w Ostrołęce. Czy z automatu jest wydawany ONT?

@mily___ Zgadza się, w blokach Ynet, domki-Fiberhost 

Zatem na pewno dostaniesz ONT-a i max opcję do 600Mb/sek

Może i w Ostrołęce Orange cos planuje z rozbudową sieci, albo to tylko oferta dla techników instalujących usługę po sieci tych dwóch pozostałych ...ktoś też to musi robić 🙂