Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód 1000mb + Funbox 6.. Czy warto walczyć o ONT ??

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód 1000mb + Funbox 6.. Czy warto walczyć o ONT ??


@agat13napisał(-a)

@AnonimPrzy opcji dodatkowego ONT nic nie tracisz, bo możesz go wypiąć i wpiąć FB bez problemu. Zyskujesz natomiast mobilność jak FB się uszkodzi, nie będzie spełniał oczekiwań itp..


Nie każdy router wspiera VLAN ID, średniaki tak ale to spory wydatek, ba ONT też tak na piękne oczy od Orange nie dostanie, zresztą ja sensu nie widzę w załatwianiu ONT od Orange, gro dodatkowo Orange TV chce, to niestety na tanim własnym routerze nie przejdzie, ba nawet te drogie tego nie wspierają, trzeba też mieć sporą wiedzę by to ustawić, dlatego nie polecam ONT, brać FunBox 6.0 i ewentualnie wzmocnić wi-fi routerem dodatkowym, jak toś ma sporo pomieszczeń czy dookoła pełno sieci wi-fi, które śmiecą i zakłócają sygnał wi-fi.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 27
  • 0

Światłowód 1000mb + Funbox 6.. Czy warto walczyć o ONT ??

Dziękuję wszystkim za błyskawiczny odzew!

 

U mnie sytuacja wygląda następująco: mieszkanie 62 m2, router będzie ustawiony w przedpokoju, otwartym na salon i kuchnię, a za ścianą (12 cm cegła) jedynie dwa pokoje - dziecka i nasza sypialnia. Mój PC, córki laptop (jeśli będzie chciała) oraz telewizor i tak będą podpięte kablem, dlatego drugi router jako AP raczej nie będzie nam potrzebny. W skrzynce teletechnicznej miejsca nie za wiele - jeśli zdecyduję się na FB6, to i tak stanie na szafce, która przysłania skrzynkę. Natomiast spokojnie zmieściłby się tam mały ONT, więc TP-Link również wylądowałby na tej szafce.

 

Pytanie właśnie jak z tym "zdobyciem" ONT - jedni piszą, że trzeba o to "zawalczyć", inni zaś, że to kwestia zaznaczenia, że chce się takie urządzenie otrzymać. No i przy okazji zapytam - skoro FB6 jest w cenie instalacji (opłąty aktywacyjnej), to czy za ONT się coś dopłaca? Bo o tym, że obydwa urządzenia są własnością Orange i w razie rozstania do nich wracają, wiem doskonale


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Światłowód 1000mb + Funbox 6.. Czy warto walczyć o ONT ??

@Sebrian87Za ONT nie dopłacasz..Postawienie na szafce jest ok, byle nie w metalowej skrzynce technicznej czy za szafką. Im bardziej wyeksponujesz, tym lepszy będziesz miał zasięg. Musisz tylko wyjść z kablami eth i zasilaniem z szafki.O ONT musisz po prostu zapytać składając zamówienie i zaznaczyć mocno, że chcesz zewnętrzny ze względów instalacyjno-technicznych, aby ujęto go w zleceniu instalacji


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 138
  • 3

Światłowód 1000mb + Funbox 6.. Czy warto walczyć o ONT ??

@Sebrian87  Jak składasz nowe zamówienie to o nic nie walczysz, tylko zaznaczasz, że ma być z osobnym ONT i tyle. A jakby, nie daj Boże, panowie technicy nie mieli go ze sobą, to nie podpisujesz papierów i przyjadą ponownie. U mnie było bez najmniejszego problemu na tym etapie (problemy były przy aktywacji usługi, ale to dłuższa historia - opisałem na forum).

Jak dla mnie zawsze lepiej mieć bardziej niż mniej elastyczne rozwiązanie. Mój FB 3 leży spokojnie w pudle w szafie.

Pozdrawiam,

Tony

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód 1000mb + Funbox 6.. Czy warto walczyć o ONT ??

@Sebrian87  nie ma opłaty za ONT czy FunBox od Orange, tak samo za instalację, chyba że coś ekstra chcesz by zrobili 😉


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 27
  • 0

Światłowód 1000mb + Funbox 6.. Czy warto walczyć o ONT ??

Dzięki - w razie decyzji o Internecie z Orange wezmę sobie pod uwagę wszystkie Wasze wskazówki 🙂 Dodam tylko, że kable ethernet są na szczęście doprowadzone do pomieszczeń i zakończone gniazdami, więc tu też nie ma problemu. Skrzynka ma też gniazdo elektryczne, a żaden normalny router i tak by się tam nie zmieścił - ściągnę od niej drzwiczki, a wszystkie kable i tak maskuje szafka na buty.

 

Pozwolę sobie jeszcze napisać w tym wątku jeśli zdecyduję się na tę ofertę, tym bardziej, że u mnie możliwość montażu jest dużo szybsza niż u kolegi OP-a (konsultant mówił mi dzisiaj rano, że byłaby możliwość nawet w tym tygodniu, ale pewnie "prześpię" się z tematem do weekendu).


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

Światłowód 1000mb + Funbox 6.. Czy warto walczyć o ONT ??

Prosisz o ONT, z niczego się nie tłumaczysz, o nic nie walczysz i nie dajesz się spławić. Gdy technik będzie się kontaktował w celu potwierdzenia wizyty, upewnij się, że będzie miał ONT ze sobą.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Światłowód 1000mb + Funbox 6.. Czy warto walczyć o ONT ??

Huawei AX3 obsluguje VLANy bo sam ten router posiadam w domu.

 

Też ma nawet zakładkę z IPTV, ale nie mam jak przetestować, bo nie mam Orange.

 

A oddzielne ONT zawsze lepiej mieć niż nie mieć, szersze możliwości konfiguracji w przyszłości i możliwość schowania go w szafie technicznej w domu gdzie ci się zbiegają wszystkie kable, co w przypadku Funboxa 3.0 i 6 pewnie będzie ciężko, bo przeważnie ciasno w takich szafach jest.. 😉

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód 1000mb + Funbox 6.. Czy warto walczyć o ONT ??

Schowanie FunBox do szafy to kiepski pomysł, wi-fi będzie kiepski mieć zasięg, seria 2.0 i 3.0 nie grzeszyla dobrym rozkładem wi-fi, więc 6.0 też nie będzie dużo lepszy, wybudowane anteny temu nie służą 😉


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 27
  • 0

Światłowód 1000mb + Funbox 6.. Czy warto walczyć o ONT ??

Cześć wszystkim!

 

Jak obiecałem, tak piszę. W środę ok. godziny 17 umówiłem się na instalację (opcja 600 mb/s), na drugi dzień ok. godziny 14 już miałem Internet. Z ONT poszło gładko - konsultant przyznał, że to jest i tak w cenie, więc nie ma żadnego problemu, poprosiłem też w rozmowie z potwierdzeniem techników, by mieli urządzenie ze sobą. Ostatecznie panowie podłączyli mi Funboxa 6, a ONT czeka sobie w pudełku.

 

Póki co nie minęła jeszcze doba, więc za wiele nie mogę powiedzieć, poza tym, że sam internet jest zabójczo szybki (z takim łączem w domu nie miałem jeszcze do czynienia). Co do FB6 - jak na razie nie ma żadnych problemów z działaniem, ale i nie ma podłączonych za wiele urządzeń (na kablu PC i TV, przez WiFi trzy telefony, odkurzacz i gogle VR). Zasięg w mieszkaniu jest wszędzie maksymalny, ale i moje mieszkanie nie jest ani duże, ani pocięte grubymi ścianami.

 

Raz jeszcze dzięki wszystkim za pomoc 🙂