Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Usunięcie w apce Mój Orange numeru, z którego nie korzystam

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Usunięcie w apce Mój Orange numeru, z którego nie korzystam

Właśnie włączyła się ta blokada kradzieżowa. 

I ten numer dalej jest widoczny, więc nic to nie dało.

 

Czyli, trzeba z tym żyć. 

 

A jeżeli minie okres ważności konta (połączenia przychodzące), to ten numer z automatu zniknie? U mnie ten numer z tego co widzę jest aktywny do listopada 2021 r.

Anonim

Nie dotyczy

Usunięcie w apce Mój Orange numeru, z którego nie korzystam

Napisałem jeszcze do tej konsultant..  pokazałem jej ten zrzut ekranu i dalej stoi przy swoim - napisała, że na 100% numer zniknie z Aplikacji (do 24 godzin, bo ta blokada kradzieżowa  włącza się do razu, ale na usunięcie numeru, trzeba poczekać do 24 h.)

 

To pozostaje czekać. Nic więcej chyba już nie wymyślimy. Ty dodałeś, że ten numer i tak będzie się pojawiał, więc to takie bicie głową w mur. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2020
  • 6224
  • 69

Usunięcie w apce Mój Orange numeru, z którego nie korzystam

@Anonim przeniesienie numeru do innego operatora załatwi sprawę... aczkolwiek skoro numer jest w koszu to może to trochę skomplikować procedurę...

Anonim

Nie dotyczy

Usunięcie w apce Mój Orange numeru, z którego nie korzystam

Wczoraj po godzinie 10 rano napisałem do konsultant jak sprawa wygląda, pokazałem jej zdjęcie, żeby to lepiej zobrazować, i odpowiedziała, że na 100% ten numer zniknie z aplikacji, po tym jak ona włączy blokadę kradzieżową dla tego numeru. I rzeczywiscie włączyła, ale numer dalej wisi. Napisała, że do 24 godzin numer zostanie usunięty. Jutro jeszcze do nich napiszę, byle tylko nie trafić na tą samą konsultant. 3 razy jej napisałem, że tym sposobem ten numer raczej nie zniknie, a ona cały czas z dużym przekonaniem, że proszę się nie martwić, bo ten numer na 100% do 24 godzin zniknie. 

 

 

W sumie powinna być taka opcja w aplikacji, żeby odpiąć niechciany numer. Ok, niech on sobie tam będzie w bazie danych Orange, ale użytkownik powinien móc się go pozbyć z aplikacji. Bo to jest jak ze złośliwym komarem, którego nie można ubić. Ja nie muszę usuwać tego numeru, ja chce tylko usunąć ten numer z aplikacji, żeby mi się przyjemniej z niej korzystało.

Anonim

Nie dotyczy

Usunięcie w apce Mój Orange numeru, z którego nie korzystam

A numer kiedy traci ważność? Gdy zostaną zablokowane rozmowy przychodzące? U mnie na tym numerze są do listopada 2021 roku. Może wówczas ten numer zostanie odpięty w mojej aplikacji. 🙂

 

Po tym terminie co się stanie? Numer wówczas zostanie odpięty od moich danych osobowych? Bo to chyba tak działa? I wówczas ten numer jakby dostaje nowe życie i z powrotem trafia do sprzedaży w formie starteru?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2020
  • 6224
  • 69

Usunięcie w apce Mój Orange numeru, z którego nie korzystam

@Anonim można się jeszcze zainteresować kombinacją z taryfą "zawsze bez limitu", ale najpierw trzeba wyłączyć blokadę kradzieżową. Jeśli masz coś na numerze 789 to można zmienić/włączyć "zawsze bez limitu" a potem wrócić do ofnk. Po powrotnym przejściu na ofnk ważność przychodzących jest ustawiana na 30 dni. 

https://orange.binaries.pl/bw/20155/0/45822/f546fdbe-0e02-4aa2-939a-1d30ab48168d

Pierwszą potencjalną niedogodnością jest prawdopodobna konieczność odbierania smsów z kodami potwierdzającymi, ale może uda się to jakoś ustalić na czacie (ale to jutro, jak czat będzie działać), żeby przychodziły ci na numer 501. A potem to chyba już z górki. No chyba, że coś mi umknęło...

@ketrasaArtur @andrzej1441 

Anonim

Nie dotyczy

Usunięcie w apce Mój Orange numeru, z którego nie korzystam

Na tym numerze nic nie ma i nigdy nie było. 0 doładowań, 0 sms-ów, 0 połączeń, 0 aktywowanych pakietów. Ja nawet nie pamiętałem, że taki starter Orange kupowałem, tak dawno to było. Prawdopodobnie kupiłem ów starter na 5 minut, żeby założyć konto na OLX. Dodatkowo nie posiadam tej karty fizycznie. Dawno na śmieciach wylądowała. 

 

Nie wiem czy jest sens kombinować z tym numerem, taryfami, odblokowaniem, doładowaniem. Raczej nie. 

 

Krótko - czy jak na tym numerze zostaną zablokowane połączenia przychodzące, to ten numer zostanie usunięty (jakby nieaktywny)? I może wówczas ten numer odepnie się od aplikacji Orange. Ale to trochę czekania.. połączenia przychodzące do listopada tego roku. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2020
  • 6224
  • 69

Usunięcie w apce Mój Orange numeru, z którego nie korzystam

Jak ci będzie się dłużyło, to można spróbować skrócić termin z kumatym konsultantem, tak jak pisał Piotrek.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Usunięcie w apce Mój Orange numeru, z którego nie korzystam

Nie można już teraz skracać terminu ważności konta. Od marca nastąpiła zmiana. Jedyna opcja usunięcia numeru, to przeniesienie do innego operatora.

Anonim

Nie dotyczy

Usunięcie w apce Mój Orange numeru, z którego nie korzystam

@ketrasaArtur  przecież jest też Flex, przenieś tam nr prepaid i po miesiącu korzystania, nie doładować konta, czy kartę bankową bez środków na kolejny okres zostawić, nr będzie dezaktywowany szybko 😄