Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Usunięcie w apce Mój Orange numeru, z którego nie korzystam

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Usunięcie w apce Mój Orange numeru, z którego nie korzystam

A jeszcze mam takie pytanko, bo widzę, że do swojego konta mam przypisany inny numer Orange (taki sprzed 6 miesiecy, z którego nie korzystałem, chodziło tylko o kilka GB internetu). Nawet tej karty do telefonu nie mam, wylądowała na śmieciach. Musiałem z ciekawości założyć konto i niepotrzebnie przypisałem email do tego numeru.

 

I czy jest opcja w ustawieniach, żeby usunąć ten numer? On mi sie pojawia przy kazdym logowaniu do konta, i trochę mnie to irytuje. 

________________
* Wydzielono z tematu Czy pakiet "365 dni - 1 TB - 360 złotych" jest..? – moderator Kinga

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Usunięcie w apce Mój Orange numeru, z którego nie korzystam

Numer się usuwa, gdy minie mu tzw okres Z (okres na odblokowanie numeru gdy skończy się możliwość odbierania połączeń).

Na czasie po weryfikacji niektórzy doradcy mogą skrócić ważność numeru i po pewnym czasie zniknie.

Tylko zwróć uwagę, że to kasuje nie tylko na mój Orange, ale cały numer i późniejszego jego odzyskanie nie będzie możliwe.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

35 ODPOW. 35

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Usunięcie w apce Mój Orange numeru, z którego nie korzystam

Numer się usuwa, gdy minie mu tzw okres Z (okres na odblokowanie numeru gdy skończy się możliwość odbierania połączeń).

Na czasie po weryfikacji niektórzy doradcy mogą skrócić ważność numeru i po pewnym czasie zniknie.

Tylko zwróć uwagę, że to kasuje nie tylko na mój Orange, ale cały numer i późniejszego jego odzyskanie nie będzie możliwe.

Anonim

Nie dotyczy

Usunięcie w apce Mój Orange numeru, z którego nie korzystam

I zależy mi na usunięciu tego numeru. Ja z niego nigdy nie korzystałem. 

 

Napisałem do konsultantki, i napisała, że zablokuje ten numer na wypadek kradzieży czy coś takiego, i będzie on niewidoczny w aplikacji Orange, bo sam numer cały czas będzie przypisany do numeru PESEL i nie da się z tym nic zrobić (bo on jest przypisany do PESEL, a nie emailu.). I to wyjaśnia, dlaczego w aplikacji Orange od razu pojawiło się moje imię i nazwisko (z automatu), i to przy okazji potwierdza, że rejestracja numerów na dowody osobiste to wystarczające  zabezpieczenie. 

 

A mi zależy, żeby chociaż w aplikacji Orange, nie był ten numer widoczny. I stwierdziła, że tylko przy tej blokadzie numeru można tak zrobić, to teraz czekam. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Usunięcie w apce Mój Orange numeru, z którego nie korzystam

Nie wiem czy blokada kradzieżowa spowoduje zniknięcie numeru. Bo w aplikacji można ją zdjąć hm.

Anonim

Nie dotyczy

Usunięcie w apce Mój Orange numeru, z którego nie korzystam

Napisałem, że chodzi mi o usunięcie tego numeru/ żeby on nie był przypisany do mojego emaila, bo z tym emailem przypisałem dzisiaj inny numer, z którego będę korzystać. 

 

I napisała, że ten numer cały czas będzie przypisany do mojego konta (PESEL), ale będzie niewidoczny w aplikacji Orange (bo ona właśnie włączyła jakąś blokadę kradzieżową, która będzie aktywna do 48 godz. I wówczas ten numer nie będzie widoczny).

 

Czas pokaże..  jak zniknie z aplikacji Orange, to sam znać na potwierdzenie, że to działa.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Usunięcie w apce Mój Orange numeru, z którego nie korzystam

Blokada kradzieżowa aktywna w 48 godzin? To totalna bzdura. Chyba trafiłeś na niekumatą osobę. Jak komuś ukradną telefon, to ma 2 dni czekać na blokadę? To można miliony wydzwonić na abonamencie otwartym. Spróbuj jeszcze raz.

Anonim

Nie dotyczy

Usunięcie w apce Mój Orange numeru, z którego nie korzystam

Napisałem. I oto efekty rozmowy.

Konsultantka stoi przy swoim.. kazała mi zaczekać

 

I nie 48h, tylko 24h..

________________
* Scalenie postów – moderator Kinga




Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Usunięcie w apce Mój Orange numeru, z którego nie korzystam

Widocznie ktoś nie potrafi przyznać do błędu.

Wg opisu https://www.orange.pl/omnibook/blokada-kradziezowa można na mój Orange wyłączać blokadę kradzieżową, więc to nie rozwiąże problemu. Chyba trzeba poczekać na inną zmianę bo będzie kierować na tę samą osobę.

Usuwanie okresu Z nie jest oficjalną procedurą w Orange, więc nie każdy doradca chce to robić.

PS. Prośba o schowanie screenu czatu bo zgodnie z netykietą jest to zabronione.

Anonim

Nie dotyczy

Usunięcie w apce Mój Orange numeru, z którego nie korzystam

Żebyśmy się zrozumieli.. 

 

Wchodzę do aplikacji Orange i ja nie chce widzieć tego numeru niżej zaczynajacego się od 789. Klikam "Edytuj", ale poza zmianą nazwy nic nie można zrobić. Można z tym żyć, ale jest to trochę wkurzajace. 




Polish_20210424_113739634.png


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Usunięcie w apce Mój Orange numeru, z którego nie korzystam

Ja Cię rozumiem, ale nawet jak to zniknie na teraz (w aplikacji mobilnej na niektórych kontach tak się dzieje), to na stronie www w przeglądarce numer będzie widoczny.

Poza tym za kilka tygodni numer wróci, bo zarządzanie blokadą kradzieżową pojawi się w aplikacji u wszystkich.

Przekonasz się jutro i po jednej z aktualizacji aplikacji.