Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

📣📣 Testy aplikacji Mój Orange 5.0 📱


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 47
  • 84
  • 0

📣📣 Testy aplikacji Mój Orange 5.0 📱

Ja tego nie rozumiem.

Na operze wchodzę poprzez przeglądarkę na Orange, nie mogę się zalogować, bo niby zły adres e-mail.

Na chromie odpalam Orange i loguje się numerem telefonu bez problemu.

Co to jest ?

Na mój Orange loguje się numerem telefonu, a na wersji beta podaje adres e-mail jaki mam na profilu w przeglądarce i nie loguje.

Nawet hasło zmieniłem na nowe abym się nie pomylił.

Anonim

Nie dotyczy

📣📣 Testy aplikacji Mój Orange 5.0 📱

@adziu82 , rozdziel dwa pojęcia od siebie. Rejestracja do Nowego Mój Orange jeżeli jesteś klientem Orange, pokaże Ci Twój status, czy Twoja usługa jest w systemie, czy jej nie ma. Jeżeli jest, spróbuj najpierw zalogować się do Mój Orange w wersji przeglądarkowej. Wygląda tak:

NMO-zakładki.PNG

Zalogowanie oznacza, że tymi samymi danymi wbijasz w aplikację. Jeżeli nie masz nowej wersji, rejestracja w NMO jest koniecznością, jeżeli chcesz po nowemu. Masz do 21:30 czas, by Twoje wątpliwości rozjaśnić za darmo na czacie. Aplikacja po nowemu, to mail z okresu rejestracji...pamiętaj!


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 47
  • 84
  • 0

📣📣 Testy aplikacji Mój Orange 5.0 📱

Berebusek, teraz to ja nic nie rozumiem.

To co ja mam zrobić aby zalogować się na nową wersję beta?

Na operze muszę podać adres e-mail do logowania ( wiem że mam poprawny bo sprawdzałem na chromie jak się zalogowale m ) ale nie działa to logowanie.

Jak wchodzę na mój Orange to podaje numer telefonu i loguje się.

Ja tego nie kumam, dlaczego na jednej przeglądarce woła e-mail a na drugiej numer telefonu.

 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 47
  • 84
  • 0

📣📣 Testy aplikacji Mój Orange 5.0 📱

Jeżeli mam podać maila z rejestracji ( używałem w sumie trzy, ale teraz mam jeden ) to sprawdziłem wszystkie trzy do logowania.

Chciałem odzyskać na któryś w tej nowej apce hasło i wywalało błąd.

 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 47
  • 84
  • 0

📣📣 Testy aplikacji Mój Orange 5.0 📱

Czytam już chyba z piąty raz to co napisałeś.

Czyli jeżeli logowalem się na mój Orange w przeglądarce, to na mój Orange też zaloguje się numerem telefonu? Tak? Bo tak robię w sumie.

A teraz jezeli chce korzystać z wersji beta, to muszę zarejestrować się na nowo?

Tak? 

Próbowałem , ale wyskakuje komunikat, że mój numer jest zarejestrowany w Orange. 

Więc jak mam to zrobić. 

Anonim

Nie dotyczy

📣📣 Testy aplikacji Mój Orange 5.0 📱

@adziu82 , może być tak, że masz zapisywanie haseł w przeglądarce i nie puści hasła. Dopóki nie zalogujesz się, zapisz gdzieś swoje hasło do maila, skoro zmieniłeś hasło i możesz się w drugiej przeglądarce zalogować. Następna rzecz, to czy masz stare MO...z opisu wygląda, że tak, ponieważ nie przetestowałeś procesu rejestracji do NMO, które da Ci kierunek działań do wykonania. Mówimy na razie o wersji przeglądarkowej. Potem kolejne kroki, bo za nerwowo nie możesz eksperymentować, gdyż możesz wpaść w swoje sidła.

Edit: czyli masz podpiętą usługę...którą? Telefon komórkowy, czy stacjonarny i z jakich usług korzystasz? Pakiet Orange Love, czy prepaid itp.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

📣📣 Testy aplikacji Mój Orange 5.0 📱

Obecnie są w przeglądarce dwa rodzaje kont. Tzw stare gdzie loginem jest numer telefonu lub login, konta nie są grupowane chyba że ręcznie je powiazaleś. Drugi rodzaj to tzw nowe gdzie loginem jest email. W nowym konta grupowane są po numerze PESEL właściciela.

Jeśli w przeglądarce masz już nowe na jakimś PESEL, to na stare się nie zalogujesz na tego właściciela (przynajmniej w założeniu).

Inaczej w aplikacji mobilnej. Tam w zależności od gałęzi jest jedno logowanie. W gałęzi 4.coś jest stary system logowania. W ramach bety mamy wersję 5.cos i tu można logować tylko po nowemu.

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 47
  • 84
  • 0

📣📣 Testy aplikacji Mój Orange 5.0 📱

Naprawdę to musi być takie trudne,aby przejść na wersję testową ?

Ja nic nie rozumiem z tego.

Mam usługi na kartę. Ten mój główny numer, i mam podpięte pod niego inne numery rodzinki.

Ale to na mój Orange i na przeglądarce, bo widzę to na obu wersjach jak się zalogowałam.

Czyli co, jak na chromie mogę zalogować się a na operze nie, to skasować zapisane hasła? Bo tak, opera je zapisuje.

Tylko nie rozumiem, jednego.

Dlaczego na operze wola woła o maila a na chromie o telefon , ta sama strona do logowania się do Orange.

 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

📣📣 Testy aplikacji Mój Orange 5.0 📱

@adziu82masz link tam jest opisane jak przejść na mój nowy Orange itp

https://www.orange.pl/omnibook/rejestracja-w-nowym-moj-orange#


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

📣📣 Testy aplikacji Mój Orange 5.0 📱

W przeglądarce są różne metody logowania w zależności od adresu www. Jakbyś sprawdził adres www i wpisał ten sam, to i tak będzie to samo.

Niebawem będzie tylko nowa wersja. Dlatego sugerowalbym pomigrowac konta samodzielnie w wolnej chwili.