Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Test prędkości w aplikacji MO

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Test prędkości w aplikacji MO

Ciekawe rozwiązanie zostało mi podsunięte w aplikacji. Rozwinąłem najpierw ten opis, który nagle jest "urwany", ale otworzyłem sobie w nowej karcie. Zainstalowałem wg tej sugestii speedtest od Ookli, gdzie jakoś ten test mi pokazał, na co się porywam. Ale jak przyszło go zrobić wg kroków zalecanych w aplikacji MO, czyli po weryfikacji lokalizacji i bez WI-FI, to się okazało, że nie mam karty SIM od Orange. A "Twoja karta SIM 4G LTE" od kilku dni łączy i śmiga. Co może być powodem, że nawet po dzisiejszej aktualizacji appki MO, coś jest nie ten tego? Pierwsza myśl olśniła mnie, że powodem może być VPN od Nortona. Druga, że usilnie naciskają na nowy abonament o podwyższonej kwocie, a który mi nie przeszkadza, że skończył się początkiem kwietnia i z tego tytułu mam większą korzyść, bo aż 50 zł rabatów za trzy usługi. Żeby któraś z tych opcji kopała mnie po kostkach?

 

Screenshot_20220429-093654_Speedtest.jpg   Screenshot_20220429-093748.jpg

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Test prędkości w aplikacji MO

10 ODPOW. 10
Anonim

Nie dotyczy

Test prędkości w aplikacji MO

@bronzub  ja na Motoroli Moto G50 5G, mam taki wynik  😋

Screenshot_20220429-115552.png

Wieczorem jeszcze szybciej jest 🤣

Testy w aplikacji MO to porażka, tam mam wyniki marne, informacje też tam błędne, więc nie dziwi mnie, to co piszesz 😎


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Test prędkości w aplikacji MO

@bronzub  u mnie 

Screenshot_20220429-124937.jpg

 upload z kolei kiszka..

Anonim

Nie dotyczy

Test prędkości w aplikacji MO

@agat13  jakbym miał faktycznie takie wysyłanie, jak aplikacja pokazuje, to numer przenoszę do innego operatora 😆🙃😎


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Test prędkości w aplikacji MO

@Anonim Popieram, ale to poglądowa wklejka była, że niby działa...choć pomiar abstrakcyjny 😉

Anonim

Nie dotyczy

Test prędkości w aplikacji MO

@agat13  ja 2 próby zrobiłem i błąd wyskoczył, odpuściłem 😎


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Test prędkości w aplikacji MO

@Anonim  i @agat13 , ja się za bardzo na tym nie znam i na moje koślawe oczy😂, u mnie nie wygląda to najlepiej? Nie gram, grzecznie przeglądam aplikacje Orange i gdybym zapewne chciał pisać na forum, albo ściągać cokolwiek na telefon, to pewnie na stogu siana u gospodarzy zatknąłbym beret z antenką i w dodatku posmarował musztardą. Grało by i buczało😁 Ten test robiłem z SG J3 2017. Dlaczego ten głupi komunikat wyskakuje? To błąd, czy niedoróbka po aktualizacjach? 

Anonim

Nie dotyczy

Test prędkości w aplikacji MO

@bronzub  to błąd jest 😎


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Test prędkości w aplikacji MO

@bronzub 

Jasne że błąd. Do niedawna w ten sam sposób nie działało też we Flex, teraz już nie działa inaczej. Ciekawiej. Zupełnie jak urojone smoki prawdopodobieństwa Stanisława Lema.

Konkretnie potrafi pokazać na przykład coś takiego:

Screenshot_20220429_155610_pl.orange.mojeorange.jpg

 Abstrahując już od kuriozalnego komentarza (z której strony to jest "Dobrze"? I właściwie dlaczego to dobrze, że prędkość jest poniżej średniej??), nie zgadza się to zupełnie z rzeczywistością, co łatwo sprawdzić choćby tą apką od speedów, pardon speedtestów:

Screenshot_20220429_155437_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

W domu faktycznie mam taki zasięg, te wartości wyglądają bardziej realistycznie. Zresztą przy włączonym WiFi apka pokazuje wartości bliskie nominalnym na łączu 300/50:

Screenshot_20220429_155342_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Co ją dodatkowo uwiarygadnia.

Reasumując: "diagnostyka" w apce Mój Orange nadal jest we wczesnej wersji beta, do niczego na razie się nie nadaje.

Huawei P20 Lite, android 9.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Test prędkości w aplikacji MO

@Anonim , może od zaplecza przekażą, gdzie trzeba, bo z developerem nie chcę się użerać.