Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Stworzenie dodatku do home assistant i problem braku API


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 68
  • 0

Stworzenie dodatku do home assistant i problem braku API

Cześć, zacznę od tego, że nie jestem pewien czy to dobra kategoria, jeżeli zła to przepraszam. Uznałem że przydałoby się mieć dostęp do np stanu konta karty lub daty odnawiania pakietu w Home Assistant. Problem w tym, że takiego dodatku nie ma, a z tego co widziałem to API jest tylko dla firm. Myślałem, że może bym "shackował" Mój Orange i sprawdził jakie dane wymienia serwer między aplikacją, ale nie wydaje mi się żeby to było zgodne z regulaminem. Problem w tym, że przeczytałem cały regulamin korzystania z Mój Orange i nie znalazłem nic o przechwytywaniu danych które Mój Orange wymienia z serwerem, więc teoretycznie mogę? Czy ktoś kto czytał regulamin tej aplikacji mógłby mi podpowiedzieć? czy może jednak jest API którego mogą użyć użytkownicy indywidualni bez ryzykowania usunięciem konta? Czy ktoś oprócz mnie by w ogóle z takiej integracji do home assistanta skorzystał? Wiem już jakie dane wymienia mój Orange z serwerem, więc niby jest to proste do zrobienia, ale nie chcę stracić konta, stąd pytanie

 

 

 

______________________

*Temat przeniosłem z działu "Na kartę" - moderator Wojciech.

4 ODPOW. 4

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32663
  • 38127
  • 1378

Stworzenie dodatku do home assistant i problem braku API

Wydaje mi się, że prawo autorskie w Polsce dosyć jasno reguluje te kwestie i też formę wykorzystania. Więc bez zgody Orange jeśli chcesz to udostępnić innym - nie ma szans.

Co do wymiany danych - wystarczy włączyć tryb debugowania w przeglądarce lub na smartfonie i jak na widoku widać które dane są wysyłane.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32663
  • 38127
  • 1378

Stworzenie dodatku do home assistant i problem braku API

Ps. Jak planujesz coś działać na własną rękę, to poszukaj konta prepaid z włączoną 2FA lub poczekaj na rollout dla wszystkich.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 68
  • 0

Stworzenie dodatku do home assistant i problem braku API

Masz na myśli tą autoryzację SMS która ma być wymagana?

Z tego co rozumiem to mogę użyć takiej nieoficjalnej metody jeżeli jej nie udostępniam?

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32663
  • 38127
  • 1378

Stworzenie dodatku do home assistant i problem braku API

Naprawdę poczytaj sobie ustawę prawo autorskie. Tam jest wszystko opisane co można a co nie i pod jakimi warunkami.