Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

SPAM

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

SPAM

Inny użytkownik mojego kompa poskarżył mi się, że na swój adres mail otrzymał od Was wiadomość, tak jakby był klientem firmy. Poradziłem, żeby oznaczył go jako spam.

Potem pomyślałem, że jest to konsekwencja podania na początku rejestracji konta tego adresu do wystawiania moich faktur. Ponieważ odstąpiłem tej osobie adres, zmienił sobie hasło, a ja na wszelki wypadek zrobiłem jemu zrzut i poradziłem, by zlikwidował owe konto. Ja mam do płatności inny adres i pewnie problem zniknie wraz z usunięciem. Ze swej strony też poczyniłem kroki zabezpieczające. Podaję tę wiadomość ku przestrodze, no i by poczynione zmiany w ustawieniach w MO nie pociągały za sobą takich zdarzeń w przyszłości. I co to jest ten emlgrid.com?To nie do mnie

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

SPAM

Moim zdaniem to przestroga dla siebie. Podejrzewam, że adres email podałeś również w zgodzie na kontakty obsługowej i/lub w samym koncie w portal (w tej części nie związanej z mój Orange).
Warto posprawdzać zakładki czy ten adres email nie jest nadal powiązany bo inaczej korespondencja kierowana do Ciebie pójdzie w złe miejsce.

 

emlgrid.com jest częścią salesmanago.pl - firmy,z której usług Orange korzysta, głównie służy to do automatyzacji marketingu internetowego (wysyłanie maili, dodatki na stronę www i apki mobilne) - taki mały wielki brat 😉

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

SPAM

Moim zdaniem to przestroga dla siebie. Podejrzewam, że adres email podałeś również w zgodzie na kontakty obsługowej i/lub w samym koncie w portal (w tej części nie związanej z mój Orange).
Warto posprawdzać zakładki czy ten adres email nie jest nadal powiązany bo inaczej korespondencja kierowana do Ciebie pójdzie w złe miejsce.

 

emlgrid.com jest częścią salesmanago.pl - firmy,z której usług Orange korzysta, głównie służy to do automatyzacji marketingu internetowego (wysyłanie maili, dodatki na stronę www i apki mobilne) - taki mały wielki brat 😉


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

SPAM

Chodzi o ten dopisek "przez emlgrid.com"? Bo jeśli tak to w tym przypadku nie jest powód do obaw - ponieważ nie mamy własnej platformy do wysyłki mailingów korzystamy z usług sprawdzonej firmy zewnętrznej, która w naszym imieniu wysyła takie wiadomości.

Ta akurat to newsletter dla nowych klientów, który ma pomóc w poznaniu usług i rozwiązań przydatnych w Orange. Jest wysyłany do osób, które wyraziły zgodę na kontakt w tematach obsługowych. To naprawdę przydatne informacje, więc bym nie rezygnował 🙂

 

edit: O. Piotrekk mnie uprzedził 😄

 

W jednym z tych newsletterów jest też mowa o naszej Społeczności 😄

Anonim

Nie dotyczy

SPAM

Warto też zapoznać się z treścią tego wpisu: http://biuroprasowe.orange.pl/blog/uwaga-na-nowe-phishingi/ Pozdrawiam. 

Anonim

Nie dotyczy

SPAM


pablo_ck napisał(-a):

Warto też zapoznać się z treścią tego wpisu: http://biuroprasowe.orange.pl/blog/uwaga-na-nowe-phishingi/ Pozdrawiam. 


@Anonim @Anonimteż z tym http://biuroprasowe.orange.pl/blog/sprawdz-czy-nie-ukradli-ci-hasla/

Anonim

Nie dotyczy

SPAM

Myślę sobie, że hakerzy nie mają poukładanych dobrze relacji rodzinnych, a działając  na granicy stanu określanego, jako schizofrenia paranoidalna, szkodzą w znacznej mierze także i sobie. Nawet giganci  głęboko zaawansowanej technologii mają z w/w problemy. Zwykły Kowalski też sobie radzi przy pomocy dostępnych mu narzędzi. Tylko rodzi się pytanie, kto kogo przechytrzy? To jest taki element walki dobra ze złem. Czasem jednak, giganci też przeginają, bo także im zależy "złapać rybkę do swojej sieci".